Megjelent a Novell Suse Linux Enterprise Server 9

Megjelent a Novell Suse Linux Enterprise Server 9

2004. szeptember 24. 14:42, Péntek
A Novell Magyarország a mai napon bemutatta a Suse Linux Enterprise Server 9 terméket, amely már a 2.6-os verziószámú Linux kernelt használja.

A gyártó a szoftvert elsősorban a vállalati munkacsoportok és adatközpontok igényeinek kiszolgálására szánja, ezért a a teljesítmény, a skálázhatóság, a kezelhetőség és biztonság területén is jelentős fejlesztéseket tartalmaz. Ez az első 2.6-os Linux kernelre épülő vállalati szintű Linux szerver, és már integrált felügyeleti szolgáltatásokat is nyújt.

"A Suse Linux Enterprise Server 9 megjelenésével a Novell nagyon erős, valóban meggyőző érveket szolgáltat ügyfeleinek ahhoz, hogy miért a Linuxot tegyék üzletvitelük központi elemévé" - mondta Szittya Tamás a Novell Magyarország ügyvezető igazgatója. "Ez az első igazán vállalati felhasználásra szánt Linux megoldás. Biztonságos, megbízható, skálázható és a felügyeleti lehetőségei egyedülállóak. A Novell széleskörű partnerhálózatának, a globális támogatási infrastruktúrának és a jogi védelmi programnak köszönhetően a magyarországi ügyfelek is teljes bizalommal telepíthetik az új Linux rendszert."

"Az Oracle és a Novell megmutatta, hogy az Oracle Database 10g és a Novell Suse Linux Enterprise Server 9 szoftvere a legnagyobb munkaterhelések kezelésére is hatékony megoldást nyújt" - mondta Tóth Csaba, az Oracle Hungary technológiai üzletágvezetője. "Ez az eredmény azt is bizonyítja, hogy az Oracle Database 10g és a Suse Linux Enterprise Server 9 megfelel a vállalati környezetek által támasztott skálázhatósági és teljesítménykövetelményeknek. Az Oracle elkötelezettsége a Linux mellett 1999-re nyúlik vissza, amikor az Oracle elérhetővé tette az első Linux-alapú adatbáziskezelőt. Mára az Oracle minden terméke elérhető Linuxon."

A Suse Linux Enterprise Server 9 főbb jellemzői:
  • Nagy teljesítmény és skálázhatóság, a munkacsoportoktól az adatközpontokig: A 2.6-os kernelre épülő újítások - többek között a fejlett memóriakezelés, a továbbfejlesztett processzortámogatás, a Native Posix Thread Library (NPTL) és a fejlett I/O szolgáltatások - az iparág legjobb teljesítményét biztosítják. Az IBM-mel közösen fejlesztett egyedi osztály alapú kernelerőforrás-kezelés (CKRM) lehetővé teszi a Linux kiszolgáló számára az erőforrások dinamikus kiosztását. Mindemellett a hyperthreading és a NUMA (nem egységes memóriahozzáférés) támogatás is tovább fejlődött a nagyvállalati implementációkhoz szükséges skálázhatóság érdekében.

  • Többkiszolgálós hibakezelési komponensek és a minimális üzemszünet: A HotPlug szolgáltatások révén a rendszergazdák menet közben is cserélhetnek merevlemezeket, processzorokat és egyéb perifériákat. Az új Enterprise Volume Manager (EVMS) megkönnyíti a rendszergazdák feladatát, amikor clusteres környezetben, osztott diszkalrendszereket használó szervereket kell telepíteni, vagy karbantartani. Egy új felügyeleti konzolon lehet a clusterbe szervezett szervereket konfigurálni.

  • Az egyedi kezelési lehetőségek csökkentik a Linux rendszerek telepítési és felügyeleti költségeit: A YaST, amely egy átfogó telepítő, konfigurációs és adminisztrációs eszköz, az informatikusoknak egy általános alapot nyújt az operációs rendszer összetevők, a hálózati szolgáltatások, a nyílt forrású összetevők és a harmadik féltől származó alkalmazások kezelésében. A YaST már támogatja a közös információmodellt (common information model - CIM), a vállalati rendszerfelügyeleti megoldások szabványos felületét. Ezzel könnyebbé vált a nagyléptékű informatikai környezetek támogatása, és az együttműködés a külső fejlesztőktől származó rendszerfelügyeleti eszközökkel. Az AutoYaST szolgáltatással az informatikai rendszergazdák automatikusan, felhasználói és kezelői beavatkozás nélkül tudják telepíteni a Linux kiszolgálókat.

  • Központosított felügyelet a Linux szoftverkonfigurációk felett: A Novell ZENworks Linux Management hatékony és biztonságos szoftverfelügyeleti megoldása révén a rendszergazdák egy központi helyről könnyedén konfigurálhatják, frissíthetik, biztonságossá tehetik és kezelhetik a SUSE LINUX Enterprise Server 9 szoftvert, ezáltal vállalati szintű informatikai felügyeletet nyújtva az egész szervezet számára.

  • Robusztus alkalmazástámogatás, átfogó nyílt forráskód támogatás, a külső fejlesztőktől származó alkalmazások és Linux programok fejlesztőeszközeinek támogatása: A szoftver támogatja a Samba 3 fájl- és nyomtatószolgáltatásokat, számos e-mail szolgáltatást, adatbázist és middleware szolgáltatást tartalmaz - például az Apache Web Server, a Java®, a Tomcat és a JBossTM rendszereket -, valamint rengeteg hálózati szolgáltatást kínál. A SUSE LINUX Enterprise Server 9 termékhez külön elérhető szoftverfejlesztő eszközkészlet (SDK) átfogó fejlesztőeszközöket és futtatási környezeteket biztosít - például az Eclipse és a Kdevelop, a MonoTM, a Perl, a Java és a Python rendszereket -, és maximális rugalmasságot nyújt a Linux-kompatibilis alkalmazások fejlesztéséhez.

    Kapcsolódó linkek

  • Listázás a fórumban 
    Adatvédelmi beállítások