Jelentős összeget fektet be egy az Intellel perben álló vállalatba az AMD

Jelentős összeget fektet be egy az Intellel perben álló vállalatba az AMD

2005. február 25. 10:08, Péntek
A processzorgyártó jelentős befektetést hajtott végre egy kisebb chiptervező cégnél, amely korábban számos nagyvállalatot - többek között az Intelt - is szabadalomsértéssel vádolt meg.

A Patriot Scientific megerősítette, hogy az AMD jelentős számú részvényt vásárolt fel, és két fontos technológiát - az ShBoom processzor portfoliót, illetve az Ignite névre keresztelt 32 bites processzor terveit is - licenszeli a vállalattól. A tranzakció pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra.

A Patriot meglehetősen aktív múltra tekinthet vissza, bár ez az aktivitás az elmúlt években inkább a bírósági perekben mutatkozott meg. Tavaly januárban ugyanis a vállalat több nagyvállalatot is beperelt, azzal a váddal, hogy megsértették egyik szabadalmát. Ezen vállalatok közé tartozott a Sony, a Fujitsu, a Toshiba, a Matsushita, és a NEC. A vállalatok bűne az volt, hogy olyan Intel processzorokra építették termékeiket, amely a Patriot szerint megsértette a szabadalmat. A cég legfőbb célpontja tehát nem az említett nagyvállalatok egyike volt, hanem a processzorgyártó, amely állításuk szerint többmilliárd dolláros kárt okozott a vállalatnak. A két cég kölcsönösen beperelte egymást, és az ügy azóta sem ért véget.

A Patriot időközben 150 vállalatot értesített arról, hogy termékeik sértik az általuk bejegyzett szabadalmat. Ez a szabadalom a változó órajelű, nagyteljesítményű mikroprocesszorokra vonatkozik, amely a Patriot szerint nem más, mint a modern mikroprocesszorok órajel-emelésének bevett módja. Jeff Wallin, a vállalat vezérigazgatója elmondta, hogy a szabadalom a 120 Mhz-nél nagyobb órajelen futó összes processzort érinti - nem véletlen, hogy az AMD inkább megegyezett a vállalattal, elkerülve egy esetleges pert.


A szakértők érdeklődését ugyanakkor az Ignite-projekt keltette fel, mivel a RISC-szerű 32 bites processzor az InFlame architektúra részeként egy a Cellhez hasonló megoldást takar. A Cell az IBM és Sony közös fejlesztéseként a PlayStation 3 konzol processzoraként mutatkozik be a nagyközönség előtt, de abban mindenki egyetért, hogy az architektúrában ennél jóval nagyobb lehetőségek rejlenek.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások