A csajom apja ideges - Apádra ütök 3.

A csajom apja ideges - Apádra ütök 3.

2005. június 20. 18:01, Hétfő
A magyar címalkotók borzalmas kreálmánya egy üde, amolyan rasszista beütésű "Apádra ütök"-stílusú komédiát takar.

Egyszer volt, hol nem volt még 1967-ben kijött egy egyszerre dráma és vígjáték film, a Találd ki, ki jön ma vacsorára (Guess who’s coming to dinner), melyet az Amerikai Filmakadémia 10 Oscar-díjra is jelölt (kettőt meg is kapott), és melyben olyan sztárok szerepeltek, mint Spencer Tracy, Katherine Hepburn és Sidney Poitier. Klasszikusokat mindig nehéz - sőt, szinte lehetetlen - méltóképpen feldolgozni, ezért Kevin Rodney Sullivan, aki inkább tévés munkáiról és két afroamerikai filmjéről híresült el (Kortalan szerelem, Birkanyírás 2), úgy gondolta, hogy felcserélve a szereplők bőrszíneit az eredeti művet megszabadítja annak drámai vonatkozásaitól és inkább a humor vonalra koncentrál.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képekre a nagyobb változathoz

A történet szerint egy fiatal pár (egy fehér fiú és egy néger lány), Simon és Theresa áll a középpontban, valamint az, hogy az afroamerikai lány szülei még nem ismerik a fiút, s többek közt azzal sincsenek tisztában, hogy lányuk lovagjának bőre fehér. Az előzményekből is sejthető, hogy a vaskalapos édesapa és az állásából nemrég elbocsátott vőjelölt első találkozása nem lesz éppen konfliktusoktól mentes.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képekre a nagyobb változathoz

A Csajom apja ideges erről a találkozásról és az utána együtt eltöltött hétvégéről szól. Stílusilag és mindenileg olyan, mintha egy az egyben az Apádra ütök valamelyik epizódját látnánk, némi faji kérdést beleszőve a történetbe. Az egyezőséggel egyébként igazából nincs semmi gond, hiszen az előd pozitív tulajdonságai ebben a filmben is megjelennek. Csak úgy záporoznak, szinte kötelező jelleggel a helyzetkomikumok, a férjjelölt kínos lebukásai és hazugságai, valamint az apai terrort bemutató jelenetek.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képekre a nagyobb változathoz

Közreműködők tekintetében természetesen közel sem olyan kiemelkedő a film. Ashton Kutcher bár egy fokkal yuppie-sabb, mint nemrég bemutatott filmjében (Szerelem sokadik látásra), de továbbra is hasonló karaktert hoz, és a nézőt azért meggyőzi a mindent elbaltázó balek szerepében. Zoe Saldana, mint partner inkább csak csinos dekoráció, neki inkább csak az asszisztálás jut a párja és az apja közti szópárbajokban. Utóbbi a tévés sorozatokból hírnevet szerzett Bernie Mac alakít szokása szerint fergetegesen, de azért el kell ismernünk, hogy ő mégsem egy Robert DeNiro.

A Csajom apja ideges ismét csak egy olyan film, ami akkor fog igazán bejönni a mozibajáróknak, ha különösebb elvárások nélkül ülnek be, vagy ha nem látták a vígjátékok esetében szokásosan poéngyilkos előzetest. A film bár hihetetlenül kiszámítható, de a nyári hőségben felüdülésnek kiváló, annál nem több, de hisszük, hogy nem is akar többnek látszani.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képekre a nagyobb változathoz

Az, aki az eredeti film rajongója vagy erős erkölcsi mondanivalókra szomjazik ezen a nyáron, az nézze meg még egyszer inkább az xXx2-t, mert ezúttal tanulság gyanánt csak a mindenhol hangoztatott közhelycsokorral szolgálhat a Csajom apja ideges. Sajnos ez a kötelező moralizálás a film vége elé erősen csökkenti az élvezeti értéket.

Klikk ide!
Klikk a képre a nagyobb változathoz
A csajom apja ideges (Guess Who)
amerikai romantikus vígjáték, 106 perc, 2005

Rendező: Kevin Rodney Sullivan
Forgatókönyvíró: William Rose, David Ronn
Operatőr: Karl Walter Lindenlaub
Jelmeztervező: Judy L. Ruskin
Producer: Ashton Kutcher, Bernie Mac, Erwin Stoff, Betty Thomas, Jenno Topping
Látványtervező: Paul Peters
Vágó: Paul Seydor

Szereplők:
Bernie Mac (Percy Jones)
Ashton Kutcher (Simon Green)
Zoe Saldana (Theresa)
Judith Scott (Marilyn Jones)
Hal Williams (Howard Jones)
Kellee Stewart (Keisha Jones)


Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások