4G kutatóközpont Budapesten

4G kutatóközpont Budapesten

2005. szeptember 8. 12:29, Csütörtök
2005. szeptember 8-án kezdi meg működését az a Mobil Innovációs Központ, amely nemzetközi jelentőségű szerepet hivatott vállalni a jövő vezeték nélküli távközlési megoldásainak kutatásában és fejlesztésében.

Miközben a felhasználói piac még csak most ismerkedik a mobil telekommunikációs rendszerek harmadik generációjában (3G) rejlő potenciállal, a világ távközlési szakembereit már az ezen is túlmutató megoldások és lehetőségek foglalkoztatják. A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal pályázatot írt ki egy olyan magyarországi mobil innovációs és fejlesztési központ létrehozására, amelynek feladata a lehetséges 3,5G és 4G technológiák feltérképezése, a fejlesztések irányvonalainak kijelölése.

E pályázatra válaszolva hozta létre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezetésével létrejött, tizenhét tagú konzorcium a Mobil Innovációs Központot, amely szeptember 8-án kezdi meg tevékenységét. A Központ hosszú távú működését kétmilliárd forintos állami támogatás, valamint az alapító konzorcium tagjai, tizenhét hazai oktatási, kutatási, távközlési és számítástechnikai intézmény által elérhetővé tett források biztosítják.

"A harmadik generációs és azon túli mobil megoldások az eddigieknél is markánsabban és látványosabban összpontosítják a ma még épp csak körvonalazható szolgáltatásaik széles skáláját a felhasználó köré" - mondta Hajnal Géza, a Pannon GSM mobil adat és üzletfejlesztési igazgatója. "Éppen ezért a Mobil Innovációs Központ létrejötte nem pusztán gazdasági tényezőként, hanem az általa megteremthető szolgáltatások révén is jelentős mértékben hozzájárulhat távközlési iparág, a régió, ezen belül Magyarország gyarapodásához."

A Mobil Innovációs Központtal szemben megfogalmazott alapvető elvárások - új technológiai irányok kutatása és fejlesztése, az ezekhez tartozó rendszerek és alkalmazások tesztelése, mindezek gyakorlatba történő átültetésének előkészítése, valamint a tudományos és a piaci szférák közötti ismeretáramlás fenntartása, anyagi támogatás biztosítása - komplex szakértelmet, hosszú távú elkötelezettséget és a piac pontos ismeretét feltételezik. A Pannon GSM szerint az intézmény idővel hozzásegítheti Magyarországot ahhoz, hogy a modern távközlés regionális kutatási és fejlesztési központjává váljon, és ezzel még határozottabban hozzájárulhasson a hazai gazdaság közvetett és közvetlen támogatásához.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások