Sikeresnek tartja magát az IVSZ

Sikeresnek tartja magát az IVSZ

2006. március 29. 12:09, Szerda
Adókedvezmény a szoftverfejlesztőknek, rendben zajló szervezeti reform - ezeket említette az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) elmúlt egy évének legnagyobb eredményeként Kovács Zoltán, a szervezet elnöke az IVSZ éves közgyűlésén.

Az elnök ugyanakkor kiemelte, hogy az IKT piac nem megfelelően fejlődik, aminek az ország versenyképessége láthatja kárát. A közgyűlésén elfogadták az IVSZ új alapszabályát, továbbá döntöttek az Ellenőrző és Számvizsgáló Bizottság tagjainak személyéről, az Etikai és Fegyelmi Bizottság tagjainak személyéről, valamint a tagdíjkorrekcióról is. Az IVSZ közgyűlésen két kormánytag is jelen volt: dr. Kóka János gazdasági miniszter, az IVSZ tiszteletbeli elnöke, és köszöntőbeszédet mondott Kovács Kálmán informatikai miniszter.

Kovács Kálmán a versenyképesség egyik legfontosabb területének nevezte az infokommunikációt. Szerinte az "intelligens infrastruktúra" megalapozása és fejlesztése úgy lehetséges, ha egy helyen van, vagyis egy minisztérium felelősségkörébe tartozik. "Az informatikai rendszerek bevezetése Magyarországon nem technológiai, hanem kulturális kérdés", mondta Kóka János, gazdasági és közlekedési miniszter az IVSZ közgyűlésen. Kifejtette továbbá, hogy az információ technológia egyre szélesebb körű használatának nem csupán a transzparencia vagy a hatékonyság az előnye, hanem az is, hogy jelentős mennyiségű pénzt lehet megtakarítani vele.

Kovács Zoltán, az IVSZ elnöke beszámolt az elmúlt év eredményeiről, melyben külön kiemelte a Szövetség eredményes lobbitevékenységét, aminek köszönhetően tavaly a szoftverfejlesztők adókedvezményhez jutottak. "Az IVSZ legfontosabb feladatának az informatikai piac bővítésének és az iparág fejlesztésének elősegítését tartom. Ez a tagvállalatok közös sikerének alapja." mondta Kovács Zoltán. A szervezeti változások is azért voltak szükségesek, hogy az IVSZ igazi szolgáltató szervezetté válhasson.

Az IVSZ kormányzati partnereivel olyan témákat dolgozott fel munkacsoportjait és szakértői hátterét kihasználva, mely akadálymentesíti tagjai üzletvitelét, illetve hozzájárul az iparág és piac fejlesztéséhez. Jelentős lépésnek számít továbbá a tagdíj reform első lépése is, mely garantálja azt, hogy a szervezet szabadon működhessen, és független módon érvényesíthesse tagjai érdekeit. Az IVSZ 2010-re szeretné elérni, hogy az infokommunikáció a versenyképes magyar gazdaság húzóágazatává váljon az információs korba lépett Magyarországon. Az IKT szektor fejlődése számos egyéb terület fejlődését is dinamizálja, amihez elengedhetetlen az IVSZ véleménye szerint, hogy a prioritások mentén jelenjenek meg az IKT szektor érdekei a második Nemzeti Fejlesztési Tervben, és az IVSZ kész ezek kidolgozására az IKT felhasználás és az ágazat fejlesztése érdekében.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások