Miami Vice - A halálos páros nagy visszatérése

Miami Vice - A halálos páros nagy visszatérése

2006. augusztus 4. 10:11, Péntek
Arra talán még a legoptimistábbak sem számítottak, hogy épp egy poros tévésorozat-feldolgozás taszítja le a trónról Johnny Depp kalózait. Pedig megtörtént.

Bár a dáb-dáb-dábtárádábdáb, dáb-dáb-dábtárádábdáb, dábdábdábtárábdábdáb a Beverly Hills-i zsaru főtémája, de akinek jó az emlékezőtehetsége az a Miami Vice híres főcímzenéjét is fel tudja idézni. Ez ugyan szerepel az előzetesben, de Michael Mann rendező kérésére a filmből állítólag inkább eltávolították, hogy a néző mindenféle tévésorozatra való utalás nélkül szemlélje a Szemtől-szemben és a Collateral - A halál záloga direktorának új filmjét Colin Farrel-lel és Jamie Fox-szal a főszerepben. Persze az elképzelés alapjában véve hülyeség, hiszen nem biztos, hogy a zene lesz az, melynek hatására az egyszeri néző társa homlokára csap, hogy "jé."

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képekre a nagyobb változathoz

Amerikában 1984-től 1989-ig, vagyis öt évadon és 114 részen keresztül volt folyamatosan a tévében a Sonny Crockett és Ricardo Tubbs alkotta nyomozópáros megannyi kalandja, ahol is Miami gonosztevőit szépen sorban a rács mögé juttatták. A siker záloga egyértelműen a két karaktert alakító Don Jonson és Philip Michael Thomas remek kettőse volt, a duó közti interakciók, cívódások és megható összeborulós jelenetek gördítették előre az éppen aktuális történeten kívüli szálakat. A nézők pedig ezt felettébb élvezték és távkapcsolójukkal tették le szavazatukat a Miami Vice mellett.

A már említett rendező és a két karizmatikus nő- és férfimágnes színészek összeterelése után a Universal még 135 millió dollárt is hozzávágott a készítőkhöz, hogy tegyenek meg mindent amit tudnak, és rángassák ki a tévésorozatok mozis feldolgozásainak szekerét abból a kátyúból, amelybe olyan filmek után jutott, mint a SWAT - Különleges kommandó, Starsky és Hutch vagy a Hazárd megye lordjai, hiszen a feldolgozások bevételcsökkenését csak a Mission Impossible 3 bukást horzsoló, de anyagilag a többinél jobban jövedelmező teljesítménye szépítette. Mann direktor így is tett és a kezdeti előzeteseket a Linkin Park zenéjére vágta össze, hogy minél több, a Miami Vice történetét hírből sem ismerő fiatalt csődítsen be filmjére.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képekre a nagyobb változathoz

Természetesen ez nem sikerült, hiszen a rajongótábor adott, bár arra előzetesen is számítani lehetett, hogy inkább az idősebbeket fogja érdekelni a film. Ez így is lett, hiszen a nézők 62%-a a 30 éven felüli korosztályból került ki, ez pedig valahol elborzasztó arány, hiszen egy átlagos akciófilm közönségének több, mint fele szokott a 25 éven aluli korosztályból jönni. Ennek ellenére mégis a Miami Vice volt az a film, mely 25 millió dolláros amerikai nyitányával a nyárhoz képest elég szokatlan, három hétnyi trónolás után letaszította a Karib-tenger kalózainak második epizódját, mely eddig csak Amerikában 358 millió dollárt jövedelmezett.

Ez a kezdés szinte hajszálpontosan egyezik a végül Amerikában 101 milliót jövedelmező Collateral teljesítményével, így a közepes kezdés után is lehet bizakodni, hogy a nézők jó hírét viszik a filmnek ha már a kritikusok nem tették ezt. Előbbiek közül a legtöbben a középszint környékén ingadoztak és szinte megegyező arányban tartották fel, illetve le hüvelykujjukat, így hát testvéri módon oszlottak meg a pozitív és negatív kritikák is.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képekre a nagyobb változathoz

A hét többi amerikai premierjéről röviden csak annyit, hogy a tiniközpontú John Tucker Must Die nagyon korrekt 14 millió dollárt zsebelt be a toplista 3. helyén, miközben a 4. helyezett Rém rom című animációs film a 44. millió dollárját is beszerezte. A hét buktája címet a Hangya-boy című ugyancsak CG-animációs film mondhatja magának, mely Julie Roberts és Nic Cage hangja ellenére is csak szánalmas 8 millió dollárral startolt. A listát böngészve láthatjuk, hogy M. Night Shyamalan varázsereje is odalett, hiszen a Lány a tóban című filmje jelenleg 32 millió dollárnál tart, ami azt jelenti, hogy még azt az 50 millió dollárt sem fogja Amerikában elérni, melyet előző filmje a Falu három nap alatt termelt. Így múlik el a világ dicsősége...

Ja, vissza a Miami Vice-hoz. Nálunk a bemutató augusztus 24-én lesz, addig is öveket bekapcsolni. Dáb-dáb-dábtárádábdáb, dáb-dáb-dábtárádábdáb, dábdábdábtárábdábdáb.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások