Tananyagban a jövő többmagos processzorai

Tananyagban a jövő többmagos processzorai

2006. augusztus 8. 10:13, Kedd
A világ 45 felsőoktatási intézménye, köztük a Budapesti Műszaki Főiskola indít multi-threading kurzusokat, hogy a tanulók megtanulják kiaknázni a többmagos platformok előnyeit.

Az Intel ma nyilvánosságra hozta azt a világszintű kezdeményezését, mely szerint a felsőoktatásban tanulóknak előképzést nyújt a szoftverfejlesztés forradalmasításáról; amely szerint az egymagos processzorok helyét átvennék a számos utasítást végrehajtani képes, többmagos lapkák. E fejlődési út megváltoztatja a szoftverkészítést, és újszerű gondolkodásmódot igényel annak érdekében, hogy teljes mértékben kihasználhatóak legyenek a processzorok új képességei.

A felsőoktatási program részeként az Intel egy hosszú távú együttműködés keretén belül, szakértelemmel, anyagiakkal, fejlesztési eszközökkel, tananyaggal, és képzéssel támogatja a világ legelismertebb 45 felsőoktatási intézményét, beépítve azok informatikai tananyagaiba saját többmagos, és több szálon futó processzorairól szóló koncepcióját. A kurzusok vezetői, az Intel Software College multi-threading processzorainak szakértői az Intel többmagos architektúrájának bemutatásával megtanítják a számítástechnikai hallgatókat, hogyan érhetik el programjaik csúcsteljesítményét a több szálon futó utasítást végző, többmagos processzorok segítségével. Az Intel ehhez tananyagokat biztosít, többmagos processzorokkal ellátott laptopokat nyújt az oktatók számára a tantermi oktatáshoz, valamint biztosítja az Intel® Software Development Products licenszeit is, emellett az intézmények hozzáférést kapnak fórumokhoz és a technikai támogatáshoz is.

Számos európai felsőoktatási intézmény közt e világméretű kezdeményezés részese a Budapesti Műszaki Főiskola is, valamint több kontinens (Brazília, Kína, India, Amerika) vezető intézményei, és Egyesült Államok-béli patinás egyetemek is szerepelnek az együttműködő iskolák listáján (Carnegie Mellon University, Cornell University, Georgia Institute of Technology, University of Michigan and University of Washington). Az első kurzusok az idei év őszi szemeszterében kezdődnek, s az Intel több száz további egyetem bevonását tervezi a 2007-es, és az azt követő tanévekre.

"Az Intel támogatása a többmagos processzorokkal kapcsolatos oktatásban két okból is fontos - mondta Karsten Schwan, a Georgia Institute of Technology számítástechnikai főiskolájának professzora - először is a lehetőség, hogy első kézből informálódhatnak a legmodernebb technológiáról, és eszközökről mindig izgalmas hallgatók számára. Másodszor pedig az Intelhez hasonló cégek, melyek a jelenlegi kutatásokon túlmutató eredményekkel rendelkeznek, képesek feltárni a technológia szélesebb lehetőségeit."

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások