Két változatban jön az AMD Fusion

Két változatban jön az AMD Fusion

2007. február 27. 10:06, Kedd
Friss értesülések szerint az AMD saját gyártósorai mellett a partnerek is megkaphatják a hibrid processzorok tervrajzait, vagyis kihelyeznék a gyártás egy részét. Az Intel eközben maga is átállásra készül saját üzemeiben.

Klikk ide!
Klikk a nagyobb változathoz
A DigiTimes kínai forrásokra hivatkozva számolt be arról a Goldman Sachs jelentésről, amely a Fusion hibrid processzorok gyártásának részleges kihelyezését vetíti előre. Mindez azt jelenti, hogy a gyorsabb terjeszkedés érdekében a chipgyártó nemcsak maga gyártaná 2009-ben felbukkanó fejlesztéseit, de partnereire támaszkodva gyorsan szeretné növelni a termelési mutatókat. A nyertes valószínűleg a tajvani TSMC lesz, amely korábban az ATI egyik legfontosabb szövetségeseként tevékenykedett.

Ez már csak azért is ésszerű lenne, mivel a TSMC a Geode chipek gyártásába is beszállt és ez a sorozat - bár semmi köze a Fusion kódnéven jelzett fejlesztésekhez - hasonló elképzelésen alapul és egyes tagjai grafikus magot is magukba foglalnak. A két éven belül megjelenő chipekről eddig egyébként semmilyen részlet nem látott napvilágot, az AMD mindössze annyit árult el, hogy 45 nanométeres gyártástechnológiával készülnek majd. Grafikus részlegük - gyakorlatilag a korábbi ATI - pedig szintén jelezte, hogy 2008-tól a TSMC 45 nanométeres gyártósoráról gördülnek majd le a különálló és integrált grafikus vezérlők.

A nagy vetélytárs Intel eközben bejelentette, hogy Új-Mexikóban található üzemükben (Fab 11X) megkezdik az átalakítást, hogy felkészüljenek az új gyártástechnológia alkalmazására. A 45 nanométeres csíkszélesség az 1-1,5 milliárd dolláros beruházás megvalósítását követően lesz elérhető, ezzel sorrendben a negyedik telephelyen kezdődik meg a következő generáció képviselőinek sokszorosítása. Az üzem jelenleg 90 nanométerre van berendezkedve, így a költséges fejlesztés meglehetősen nagy előrelépést jelent majd.

Az idei év második felében egy másik gyártósoron is megkezdődik a 45 nanométeres gyártástechnológia alkalmazása, amely az átállás gyors végrehajtását jelzi. Mindez azért fontos, mert az AMD valószínűleg nem tudja követni ezt az ütemet, amihez a jelenleginél jóval nagyobb kapacitásra és anyagi forrásokra lenne szüksége. Hamarosan kiderül, hogy mindez mit jelent majd a piaci megjelenésre, a termékekre és azok áraira nézve.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások