Közös amerikai-kínai kalózfogás

Közös amerikai-kínai kalózfogás

2007. július 25. 12:14, Szerda
25 letartóztatott gyanúsított és összesen félmilliárd dollár értékű programokat tartalmazó több százezer CD a legújabb termékhamisítók elleni akció végeredménye.

Először fogtak össze az amerikai és a kínai hatóságok a szoftverkalózok ellen és máris hatalmas sikerrel jártak. Az Amerikai Szövetségi Nyomozó iroda (FBI) Pekingben jelentette be, hogy a kínai közbiztonsági minisztériummal szoros együttműködésben sikerült jelentős sikereket elérni a termékhamisítók elleni harcban. Az amerikai és a kínai nyomozók a razziák során összesen 25 gyanúsítottat vettek őrizetbe, lefoglaltak 290 000 illegálisan másolt szoftvereket tartalmazó CD-t és bezártak hat másolóüzemet.

Az FBI és a China Public Security Bureau (PSB) munkatársainak közös nyomozása több éven át tartott. A termékhamisítók elsősorban Guangdong tartományban dolgoztak. A szoftverek többsége a Microsoft és a Symantec terméke, értékük félmilliárd dollár. A másolt alkalmazások 70 százalékát az amerikai piacra szánták a szoftverkalózok. A letartóztatott személyek között van egy régóta keresett Ma Kepei és tíz társa. Ma Kepeit 2003-ban New Yorkban már bíróság elé állították illegális szoftverhamisítás miatt, ő azonban időközben megszökött az országból és visszatért megszokott tevékenységéhez.


A Microsoft adatai szerint a kalóztermékek öt kontinensen összesen 27 államban bukkantak fel és a kereskedők becslések szerint 6 millió másolt szoftvert értékesítettek világszerte, amelyek értéke elérte a több mint kétmilliárd dollárt. Szakemberek szerint a mostani az eddigi legnagyobb ilyen jellegű kalózfogás. A lefoglalt szoftverek között voltak német, angol, holland, olasz, spanyol, horvát, kínai és koreai nyelvi verziójúak is, valamint 13 Microsoft-termék, köztük például a Windows Vista, a Windows XP és a Windows Server operációs rendszerek és az Office 2003 és 2007 irodai programcsomagok másolatai.

Kína az elmúlt 25 évben a világ legnagyobb hamis termékeket előállító államává vált. A kínálatban már nemcsak filmek, szoftverek, játékok, zenei albumok, de ruhák, autóalkatrészek és gyógyszerek is megtalálhatók. Az Amerikai Kereskedelmi Kamara információi szerint a kínai kalózáruk évente 250 milliárd dolláros kárt okoznak csak az amerikai gazdaságnak és évente 750 000 helyi munkahely megszűnését eredményezik.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások