Az égre tekint a megújuló Google Earth

Az égre tekint a megújuló Google Earth

2007. augusztus 23. 09:28, Csütörtök
A keresőcég legújabb fejlesztésével gyakorlatilag megfordítja a Google Earth nézőpontját és ezúttal az égre szegezi tekintetét. A Google Sky segítségével anyabolygónk helyett a csillagos eget fürkészhetjük.

A cég közleményben jelentette be az új szolgáltatás elindítását, amelyről egy összefoglaló videót tekinthetünk meg a hivatalos oldalon. A kliens szoftver szintén elérhető, ez valójában a Google Earth frissített verziója. Reményeik szerint ezzel internetezők százezrei fogják folyamatosan bámulni a távoli csillagokat és érdekes jelenségeket.

A Google Earth révén eddig az űrhajósok nézőpontjából szemlélhettük otthont adó bolygónkat, ami a élőben csak nagyon keveseknek adatott meg. A szolgáltatás rendkívül sikeressé vált, ám most egy újabb húzással megfordul a nézőpont és a végtelen univerzumot vehetjük szemügyre, az ismertebb teleszkópok, űrtávcsövek által rögzített képek segítségével. A keresőcég közleménye szerint nagyjából 100 millió egyedi csillagra közelíthetünk rá, amit 200 millió galaxis egészít ki. A jól elkülönített rétegek révén áttanulmányozhatjuk egy csillag életútját, ehhez pedig a Google galaxis útikalauza párosul, amely kifejezetten az új felhasználóknak készült.


"Soha nem mutattuk meg az univerzumot ilyen részletesen és átfogóan, ahogy az a Földről látható. A Google Sky felhasználók millióinak asztalára hozza el a kivételes panorámát" - jelentette ki Dr. Carol Christian a Space Telescope Science Institute részéről. Az anyag jelentős része a Hubble űrteleszkópról származik, ezt további kisebb eszközök felvételei egészítik ki, ez adja meg a lehetőséget a több különböző réteg megmutatására. A Google Earth ezzel egyfajta virtuális teleszkóp szerepét tölti majd be, amely kezdetben 13 nyelven elérhető.

Ahogy azt megszokhattunk, a felvételeket idővel frissítik majd. Ebben a külső partnerek, úgy mint a Digital Sky Survey Consortium, a United Kingdom Astronomy Technology Centre és az Anglo-Australian Observatory további segítségére számítanak.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások