Európai alelnököt nevezett ki a Google

Európai alelnököt nevezett ki a Google

2007. október 2. 16:16, Kedd
A Google bejelentette, hogy Nelson Mattost nevezte ki az európai, közel-keleti és afrikai (EMEA) térség mérnöki tevékenységekért felelős alelnökének. A kinevezéssel a Google tovább erősítheti kapcsolatát az itteni felhasználókkal, emellett a helyi informatikai tehetség és tudás kiaknázásával szolgálhatja a régióban élők javát.

A PhD fokozattal rendelkező Mattos a Google zürichi irodájából irányítja az Európában, Közel-Keleten és Afrikában zajló globális műszaki projekteket, illetve a helyi termékfejlesztéseket és újításokat. Mielőtt a Google-höz csatlakozott volna, Mattos több, mint 15 évig az IBM-nél dolgozott különböző területeken - távozta előtt az információs és felhasználói technológiáért felelős alelnöki pozíciót töltötte be az IBM Kutatóközpontjában, valamint a cég második legnagyobb hivatalos elismerésének, az ún "Distinguished Engineer" címnek volt a birtokosa.

"Nagyon örülök, hogy Nelsont a Google-nél üdvözölhetem, és hogy a jövőben vele és mérnökeinkkel együtt dolgozhatunk a térség helyi és globális szintű projektjein. Ha figyelembe vesszük, hogy milyen jelentős informatikai tudással rendelkeznek ezek az országok, akkor joggal számíthatunk arra, hogy olyan új termékeket fejleszthetünk ki, amelyek nagyban javítják majd az emberek életkörülményeit" - mondta Alan Eustace, a Google technológiáért és kutatásokért felelős alelnöke.


Nelson Mattos így nyilatkozott: "Izgalommal tölt el annak a lehetősége, hogy a régió országaiban alkotó számos kiváló és tehetséges kutató és mérnök révén olyan új dolgokat hozhatunk lére, amelyek nemcsak a helyiek, hanem az egész világ hasznára válhatnak. Európai, orosz és izraeli mérnökeink már számos fontos területen - a térképektől a keresési minőség javításán át a hirdetési termékekig - járultak hozzá jelentős mértékben a cég sikereihez - és ez a jövőben várhatóan csak fokozódni fog." A Google-nek jelenleg 11 kutató-fejlesztő központja van a térségben: London (Egyesült Királyság), Aarhus (Dánia), Trondheim (Norvégia), Lulea (Svédország), Krakkó (Lengyelország), Moszkva és Szentpétervár (Oroszország), Haifa és Tel Aviv (Izrael), Zürich (Svájc) és Dublin (Írország). A cég összesen 2500 embert foglalkoztat az EMEA-régióbeli összes irodájában.

Az IBM-nél korábban éveken át egy nemzetközi kutatócsoportot vezetett, amely kereséssel, strukturált és nem strukturált információfeldolgozással és -elemzéssel, természetes nyelvi feldolgozással, társalgási és multimodális interakciókkal, üzleti célú együttműködést segítő eszközökkel, vizualizációs technológiákkal és a felhasználói élmény fokozására irányuló átfogó projektekkel foglalkozott.

Az IBM szoftver üzletágán belül az információintegrációért felelős alelnök és szintén a "Distinguished Engineer" cím birtokosa volt. Itt olyan termékportfoliót alakított ki, amely mára többszázmillió-dolláros üzletággá nőtte ki magát, számos kulcstechnológiát vezetett be a piacra és 5 jelentős felvásárlást tett lehetővé a cég számára a szektoron belül. Jelentős szerepet játszott a DB2 adatbáziskezelő fejlesztésben, nagyobb SQL kiterjesztések létrehozásában, valamint az egységes adatbázis szabványok kialakításában. Több mint 300 javaslatával nagyban hozzájárult az SQL99 megtervezéséhez.

Mielőtt az IBM-hez csatlakozott volna, Mattos a német Kaiserslauterni Egyetem professzora volt, ahol objektum-orientált és ismeretalapú menedzsment-rendszerek kutatásával foglalkozott. Számítástechnikai PhD fokozatát a Kaiserslauterni Egyetemen szerezte, korábban pedig a brazil Rio Grande do Sul Egyetemen diplomázott ugyanebben a témakörben. Több mint 80 publikációja jelent meg az adatbázis-menedzsment és az ehhez kapcsolódó témakörökben, 13 szabadalom fűződik a nevéhez, és az An Approach to Knowledge Base Management (Az ismeretalapú menedzsment megközelítésmódja) című könyv szerzője.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások