2010-re kimaradozhat a világháló

2010-re kimaradozhat a világháló

2007. november 22. 00:28, Csütörtök
Friss előrejelzések szerint az elkövetkező három évben a világháló forgalma gyorsabban növekszik majd, amivel nem tud lépést tartani a kapacitás bővítése, ezért az évtized végére jöhetnek az első komolyabb kimaradások.

A Nemertes Research jóslata szerint elsősorban az internetszolgáltatók tehetnek sokat a helyzet javítása érdekében, hiszen újabb jelentős összeget felemésztő beruházásokkal megelőzhetnék a nagyobb bajokat. Nem kevés pénzről van itt szó: 42 és 55 milliárd dollár közötti fejlesztésekre, hálózatbővítésekre lenne szükség ahhoz, hogy elkerüljék a nagy kimaradásokat, amely a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján előbb-utóbb mindenképpen bekövetkezik majd.

A probléma az, hogy ez az összeg durván 60 százalékkal több, mint ami a jelenlegi tervekben szerepel 2010-ig előrevetítve. A cég egészen komoly következményekkel számol, amire közleményükben is utalnak. Attól tartanak, hogy a következő Google, vagy éppen YouTube a nagy kimaradások, az általános helyzet romlása miatt nem bukkan majd fel, vagy legalábbis meglehetősen sikertelen rajtra számíthat - amennyiben lesz ilyen. Mindenképpen szükség van tehát a jelenleginél nagyobb fejlesztésekre, hogy biztosítsák a problémamentes fejlődést.

A gondok okozója az igénybe vett sávszélesség gyors növekedése, vagyis a felhasználók által gerjesztett forgalom. Ez ugyanis bőven meghaladja a kapacitás növelésére vonatkozó számokat, és bár a most is használt gerinchálózat és a switch/router csomópontok meglehetősen jól skálázhatók, a rendelkezésre álló erőforrásokat 3-5 éven belül kimeríthetjük, vagy legalábbis alaposan túlterhelhetjük. A probléma főleg Észak-Amerikában válhat akuttá, hiszen itt támasztanak különösen nagy igényeket.

A cég javaslata szerint az adóbevételekből kellene jobban támogatni a bővítési erőfeszítéseket, némi juttatással ösztönözni a szolgáltatókat arra, hogy komolyabb beruházásokra szánják el magukat.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások