Elhalasztja az új chipek megjelenését az Intel

Elhalasztja az új chipek megjelenését az Intel

2007. december 21. 08:48, Péntek
Mégsem jelennek meg az Intel új négymagosai januárban, így csúszik a 45 nanométeres generáció. A pletykák szerint egy kisebb hiba, az AMD késlekedése, illetve a meglévő készletek védelme az indok.

Egészen pontosan a 45 nanométeres Yorkfield kódnevű asztali processzorok, a Core 2 Quad Q9300, Q9450 és Q9550 megjelenését érinti a döntés, amelyre eredetileg január 10-én került volna sor. Ez most valószínűleg márciusra csúszik át, míg az ikermagos Wolfdale chipek, vagyis a 8000-es sorozat tagjai időben, még februárban felbukkanhatnak.

Érdekes, hogy a döntés indokaként egyszerre több változat is napvilágot látott. Az első hírekben még arról számoltak be, hogy az Intel a vetélytárs késlekedése miatt engedheti meg magának a halasztást, mivel nem érzi magát veszélyben a soron következő Phenom chipek megjelenése miatt. Ezek még a most kapható, még 65 nanométeren készült Core 2 Quad 6000-es chipeket sem tudják igazán megszorongatni, így az új generáció piacra dobása elsősorban ennek forgalmát érintené hátrányosan. Ezért inkább kivárnak, míg kellő mértékben elfogynak ezek a processzorok és megérik a helyzet az új sorozat érkezésére.

Klikk ide! Klikk ide!
Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képre a nagyobb változathoz

A kínai HKEPC viszont már megemlíti, hogy az Intel mérnökei felfedeztek egy kisebb hibát a Yorkfield rendszerbuszában. Arról nem szól a fáma, hogy pontosan milyen hibáról van szó, ám ha igaz a hír, akkor a gyártónak most van egy kis ideje kijavítani azt. Igen fontos lenne a tökéletes megjelenés, hiszen a 45 nanométeres processzorokkal újabb ütést vihetnek be a riválisnak, amely nemigazán tudja tartani a lépést.

Az AMD eközben újabb Black Edition chipet dobott piacra, amely a Phenom 9600 mintájára készült. Ez gyakorlatilag mindenben megegyezik az eredetileg megjelent asztali négymagossal, órajele 2,3 GHz, a magonként 512 kB L2 cache-t megosztott 2 MB-os harmadszintű gyorsítótár egészíti ki, a processzor pedig támogatja az 1066 MHz-es PC2-8500 DDR2 memóriát. A nagy különbség, hogy az órajelszorzóval szabadon garázdálkodhatunk, így a túlhúzás nem jelenthet nagy gondot. Ráadásul mindezt már az operációs rendszerből, a gyárilag szállított AMD OverDrive szoftverben végezhetjük el, így nincs szükség a BIOS állítgatására. A chip ára is megegyezik az eredetivel, ezer darabos megrendelés esetén 283 dollár.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások