A YouTube kedvenc videói 2007-bőlInformatika és tudomány
A YouTube kedvenc videói 2007-ből
2008. március 25. 14:26, Kedd
Hollywood mintájára a videómegosztó portál is megtartotta saját szavazását és díjátadását, amelyen összesen 12 különböző kategóriában indultak a felhasználók által készített és feltöltött felvételek.
A 2007 YouTube Video Awards névre keresztelt versenyben az oldal látogatói szavazhattak az általuk leginkább kedvelt alkotásokra az egyes kategóriákban. Mindenki leadhatta voksát a leginkább szórakoztató, "cuki", kreatív, illetve oktató jellegű videóra, de nem maradhatott ki a versenyből a politika, a sportok, valamint a rövidfilmek szegmense sem. A díjazottak között egészen fiatal alkotókat is találunk, akik nemcsak saját kreativitásukat bizonyíthatták ezáltal, de kitörési lehetőséghez is jutottak.
Végignézve a nyertesek listáját, nyilván több olyan alkotást is találunk, amelyek a szavazást követően megoszthatják a közönséget. A szórakoztató és "cuki" kategóriában természetesen mindenki másként képzeli el az ideális művet, ám azt nem tagadhatjuk, hogy a Rubik-kocka gyors megfejtését mutató oktató jellegű videó, vagy a mindenki által jól ismert Tetris játékot önkéntesekkel életre keltő kreatív megoldás a legtöbb látogató elismerését kiváltja. Ugyanígy többnyire pozitív visszhangot kelt a civilizációk szembenállását, a tömegek valódi akaratát ábrázoló összeállítás is.
Említést érdemel a zene kategóriában nyertes Tay Zonday, aki fiatal diákként az itt is szereplő felvételnek, illetve internetes népszerűségének köszönhette, hogy a tengerentúlon egy késő esti talkshow is meghívta vendégnek. Bár a művészi teljesítmény vita tárgya lehet, a néhol kissé erős szöveg, valamint a kihirdetést kivető nyilatkozat - miszerint a portál kitűnő lehetőséget biztosított az önkifejezésre, a szereplésre - jól mutatja a közösségi oldalban rejlő előnyöket. A dél-afrikai Kruger Nemzeti Parkban megtörtént eseményeket rögzítő felvétel pedig - némi vágás után - egy természetfilmben is helyet kaphatna.
Mia Quagliarello, a YouTube közösségi felelőse úgy értékelte a 2007-es díjátadót, hogy a portál mindenki számára nyújt valamit, amiből az átlagemberek ugyanúgy profitálhatnak, mint a művészek, illetve a kiemelkedő tehetségek.