Teachtoday - információs honlap nem csak tanároknak

Teachtoday - információs honlap nem csak tanároknak

2008. április 29. 08:18, Kedd
A legnagyobb tudáskülönbség a tanárok és a diákok között talán az informatikai területen mutatható ki. A nebulók néha alaposan megizzasztják ismereteikkel az oktatóikat és ezt az előnyt használják ki a tanáraikat sértő mobiltelefonos videók készítésekor is.

Ezért fordulhat elő a szakemberek szerint, hogy a különböző képszerkesztő programok kezelésében jártas diákok pillanatok alatt lefotózzák a mobiljukkal a tanárukat, az arcképét pedig elhelyezik egy pornófilmben vagy egy képen. Az ilyen sértő felvételeket azután gyakorlatilag minden ismerősüknek elküldik, a szegény pedagógus pedig többnyire nem, vagy csak késve értesül arról, mit is csináltak a fotójával. Az Európai Unió fel akar lépni a tanárokat ért támadások ellen, azonban nem tiltásokkal és szankciókkal, hanem az oktatók informatikai képzésével.

"A pedagógusoknak információkra van szükségük" - közölte Richard Galvin, a brüsszeli Európai Iskola vezetője. Az EU programot is indított Teachtoday néven, amelyben az Európai Iskolai Hálózat (EUN) mellett összesen 14 vezető európai internetes és mobil cég, valamint online hálózatokat működtető vállalat vesz részt. A honlap elsőként egy informatikai szótárt kínál a tanároknak, akik így megismerkedhetnek a napjainkban elterjedt és használt informatikai fogalmakkal és megtudhatják, hogy a diákjaik miről is tanácskoznak az órák közben vagy szünetében. "Szeretnénk, hogy ha nem csak a tanároknak segíthetnénk, hanem a diákok is megtanulnák, hogy miként használhatják felelősséggel az internetet és a mobiltelefonjukat" - jelentette ki Janice Richardson, az EUN munkatársa.

Az utolsó bulikon készült fotók gyakran kerülnek fel a közösségi portálokra, azonban ezek a felvételek évek múlva, a munkahely-kereséskor vagy más esetekben bizony kellemetlen perceket okozhatnak a fiatal munkavállalóknak. A Teachtoday egyszerre próbálja megvédeni a pedagógusokat az online támadásoktól és a diákokat a személyes adataikkal és információkkal való visszaélésektől. A nebulóknak sem árt ugyanis megtanulniuk, hogy amint ők sértegették az összevágott képekkel a tanáraikat, úgy bármikor akár ők maguk is áldozatokká válhatnak.

Az elmúlt hónapokban komoly vitát váltott ki a Spickmich oldal, amelyen eddig 250 000 tanárt minősítettek és néhány hete már működik a Schulradar nevű iskolákat minősítő honlap is. A pedagógusok minősítése hamar népszerűvé vált és napjainkban már az Egyesült Államokon kívül Olaszországban, illetve Franciaországban is működnek hasonló oldalak, igaz utóbbi államban nemrég egy párizsi bíróság az oktatást zavaró cselekedetnek minősítette a helyi pedagógusok internetes osztályozását.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások