Az Intel nem kér az nVidia Ion platformból

Az Intel nem kér az nVidia Ion platformból

2008. december 26. 16:00, Péntek
Az Intel a PC-gyártóknak elküldött válaszában reagált az nVidia fejlesztésére, a jelek szerint negatívan: nem hajlandók saját chipkészlet nélkül árulni az Atom chipeket. A gyártók viszont nem kérnek a cég nyílt szoftveréből.

A minap mi is beszámoltunk arról, hogy az nVidia érdekes fejlesztéssel állt elő, amelynek feladata az Atom chipek kiegészítése lenne. Az Ion névre keresztelt platform nem más, mint a népszerű Intel Atom chipek kiegészítése a cég saját chipkészletével, valamint a GeForce 9400M mobil grafikus vezérlővel, amely az nVidia szerint több előnnyel is járna a netbookok terén.



A DigiTimes most viszont arról ír, hogy az Intel szép csendben értesítette a nagyobb PC-gyártókat, miszerint nem kér az nVidia fejlesztéséből. A válasz megértéséhez fontos tudni, hogy az Ion platform megjelenése erősen függ az Intel értékesítési stratégiájától, ez ugyanis jelenleg az Atom chipek és az Intel  945GSE és 945GC  jelzésű chipkészletek közös eladására épül. A processzorgyártó egyedül ezt a csomagot hajlandó árulni a PC-gyártóknak, az Atom chipek különálló eladásáról hallani sem akarnak. A válaszból kiderül, hogy továbbra is ragaszkodnak ehhez a felálláshoz, így az nVidiának nem sok esélye van a sikerre.

Utóbbi számára az jelenti a legnagyobb gondot, hogy az MCP7A és MCP79 chipkészletek eladása kudarcra ítéltetett, hiszen a PC-gyártók számára túlságosan drága lenne ezek beszerzése az Intel-kombó megvásárlása után. Egyedül akkor lenne esélyük a kedvező fogadtatásra, ha rá tudnák bírni az Intelt az Atomok különálló értékesítésére, erre azonban a válasz alapján nem sok esély mutatkozik. Az Intel időközben a sajtó megkeresésére is reagált, megerősítve, hogy nem áll szándékukban jóváhagyni az nVidia chipkészleteire épülő fejlesztéseket az Atom platform kapcsán.

A tajvani PC-gyártók ezalatt az Intel Moblin (Mobile Linux) nevű, nyílt forráskódú platformjára reagáltak hasonló módon. Az Atom-alapú netbook megoldásokhoz készült szoftver fejlesztését a processzorgyártó egy helyi kutatóközpont felállításával támogatta, a szigetország cégei szerint azonban túlságosan rizikós lenne a csatlakozás, mivel a Mobile Internet Device (MID) szegmens még nem kiforrott.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások