X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009. május 23. 07:19, Szombat
Mivel a játék központi eleme a harc, ezért ez a rész bővebb kifejtést érdemel. A karmainkkal való darabolás mellett képesek vagyunk még egy úgynevezett Lounge Attackra (ugró támadás). Ez olyan létfontosságú dolog, mint a Web of Shadows-ban a Web Kick, és a működési elve is hasonló. A Lounge gombot lenyomva ugró módba kerülünk, és miután az egér segítségével kiválasztottuk áldozatunkat, a dash gomb lenyomásával rávetjük magunkat a szerencsétlenre. A gyengébb ellenfelekkel már maga a becsapódás is végez, de persze a makacsabbaknál rásegíthetünk a dologra. Ezt úgy tehetjük meg, hogy a fizikai kontaktus megtörténte előtt egerünk bal vagy jobb gombját lenyomjuk. A bal gomb hatására a leterített egyedet Wolverine nemes egyszerűséggel elkezdi marcangolni, míg a jobb gomb hatására a levegőbe lendül, és az újabb becsapódáskor karmait az áldozat fejébe mélyeszti. Persze a szívósabbak ezt is túlélik, ilyenkor marad a hagyományos kibelezés.

Felhasználhatjuk még ezt a támadást stealth attack elvégzésére is. Ahhoz, hogy ezt használni tudjuk, a kiszemeltnek nem szabad észrevennie minket. Ha teljesen tudatlan hollétünket illetően, akkor ráugrunk, bal egérgomb, és máris eggyel több a fejetlen hulla a pályán. De további lehetőségek is rejlenek még a lounge-ban. Használni fogjuk még a továbbjutáshoz is. Nem egyszer kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy a továbbjutás és köztünk egy szakadék vagy egyéb mélység található. Rendszerint ilyenkor akad egy darab rosszarcú, akire ráugrunk, kivégezzük, és máris haladhatunk tovább. Hovatovább a nagyobb testű ellenfeleinket (Leviatan, W.E.N.D.I.G.O.) is ennek segítségével győzhetjük le.

Persze a világ legtökéletesebb gyilkológépének akad még néhány trükk a tarsolyában. A játékban előrehaladva speciális képességeket kapunk. Ezeket a powers plusz egy megadott gomb segítségével használhatjuk. De nem ilyen egyszerű a dolog, hisz ezek a legpusztítóbb és leglátványosabb mozdulataink. Az életerőnket jelző csík alatt található egy sárga sáv, ez a rage bar. Ebből élnek ezek a kedves kis képességek. A rage bart öldökléssel és a tereptárgyak szétzúzásával tölthetjük fel, tehát ha fogytán van a rage, érdemes vandálkodnunk egy picit. Ha elegendő rage-ünk van, akkor engedhetjük igazán szabadjára Wolverine-t.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Ebben olyan mozdulatok lesznek a segítségünkre, mint a Claw Spin (ennek alkalmazásakor mi leszünk a pörgő halál, mindent felaprítva, ami az utunkba kerül), a Claw Drill (ilyenkor nyílegyenesen szállunk előre, mindeközben forgunk és szabályosan kettészakítjuk aki elénk kerül), a Berserk (ez egy képesség, ha aktiváljuk, akkor begyorsulunk és megnő a sebzésünk, igazi vadállattá válhatunk) és a Claw Cyclone (ugyanaz mint a Claw Spin, csak nem oldalra, hanem előre pörgünk).

Akárcsak Kratos, mi is végezhetünk áldozatainkkal a Quick Kill segítségével. Előre szólok, hogy ha kiszemeltünk nincs nagyon legyengítve, akkor ellen fog állni az eljárásnak. De ha kellően megpuhítottuk, akkor megragadjuk, majd a jobb egérgombot nyomva tartjuk, míg fel nem villan a karmunk, majd megnyomjuk újra, és élvezhetjük is a látványt, ahogy Wolverine többször átdöfi áldozata hasát, vagy kettétépi, de előfordulhat, hogy - a'la Predator - letépi a fejét.

Fentebb említettem, hogy nem csak a karmainkat használhatjuk. Hanem a környezetünket is. El sem hinnétek, hogy a minket körülvevő dolgok mennyire hasznosak lehetnek a rosszarcúak megtizedelésében. Kezdjük az alap dolgokkal, amik szinte mindenhol megtalálhatóak. A falakból, fákból kiálló hegyes ágak, csövek, a villástargonca villái, vagy pedig a szobrok által tartott kardok egy harcot roppant meggyorsíthatnak, ha a közelükben ragadjuk meg ellenfeleinket, mert ilyenkor hősünk automatikusan felakasztja áldozatát, mint egy darab húst. De nem muszáj a hegyes alkalmatosság közelében lennünk, rá is dobhatjuk vagy üthetjük még azt, aki megérdemli. Hasonlóan működnek a földből kiálló karók, csövek is, csak ezeknél rádobni nem lehet az ellenfeleket, csak közelről rápakolni.


A többi hasznos kis dolog csak a civilizált környezetben található meg. Ilyenek például az elektromos rácsok, a gázcsövek és a személyes kedvencem, a betonkeverő, mely akkor sem áll meg, ha már belekerült az, akit belehelyeztünk. Az eddig felsoroltakon kívül kivégezhetjük ellenfeleinket saját fegyvereikkel is. Ha éppen úgy tartaná kedvünk, képesek vagyunk védekezni és dodge-olni is.

A védekezés nem túl hatásos, viszont a counter attackot is ezzel hozhatjuk elő, ha időben blokkolunk, és ez kifejezetten hatásos a machetés ellenfeleink ellen. A dodge-olást gondolom, nem kell bemutatni. Annyit tennék hozzá, hogy a kedves programozók szerint a használatához a védekezés + powers + iránygombok szükségesek, de a játék motorjának köszönhetően elég kétszer gyorsan megnyomni az iránygombot, és kész is. Nem mellesleg dodge attack is van, ilyenkor az ellenfélen dupla iránygomb majd az egér bal gombja a szükséges kombináció.

Aki ez alapján leminősítené a játékot egy egyszerű hentelős programmá, ne tegye, mert a God of War-játékokhoz hasonlóan itt is meg kell mozgatnunk a sokat pihentetett szürke agysejteket. Ezt úgy kell érteni, hogy utunk során nem egyszer fogunk logikai és ügyességi feladványokkal találkozni. Nem kell megijedni, ezek a részek nem túl bonyolultak és nehezek, legalábbis nekem majdnem mind elsőre sikerült, de sok helyen olvastam, hogy nem egy embernek okoztak problémát ezek a feladványok. Nekik tudom ajánlani Wolverine egyik nagyszerű képességét, az állati ösztönt (Feral Sense).

Amikor ezt aktiváljuk, akkor a kép kissé kifakul, halljuk karakterünk szívdobogását, és a számunkra hasznos dolgok különféle színekkel kiemelkednek a környezetből. A továbbjutást segítő tárgyak, eszközök és az ellenfeleinkre halálos dolgok (karók, csövek stb.) zöld színt kaptak, a rombolható tárgyak, melyek rage barunkat töltik, sárgát. A piros színű dolgok értelemszerűen robbannak, vagy ránk is veszélyesek, pont úgy, mint ellenfeleink, akik narancssárgák. Ha mindez nem lenne elég, még a helyes haladás irányát is láthatjuk, amit egy kékes színű csík jelöl. De még felhasználhatjuk egyes fontosabb karakterek nyomon követésére is. Csakúgy, mint a Wolverine's Revenge-ben, a csak ebben a módban látható lábnyomokat követve.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Akárcsak egy átlagos szerepjátékban, itt is tapasztalati pontot kapunk minden gyilkosságért és teljesített feladatért, de a pályákon elszórt, néha igencsak eldugott holttestekről felszedhető Dog Tagekért is tapasztalati pont jár. Ezek az ösztönnél szintén zölddel vannak jelölve. De találhatunk még egyszeri életerő-növelőket is, és Rozsomák-figurákat, melyekből megfelelő mennyiséget összegyűjtve új öltözéket kapunk. Ha már elegendő mennyiséget találtunk a figurákból, akkor már csak tapasztalati pontot kapunk értük. Na de elkalandoztam, térjünk vissza a karakterfejlődésre.

Ahogy az lenni szokott, megfelelő mennyiségű tapasztalati pont után szintet lépünk, és kapunk két képesség-pontot. Ezekkel életerőnk, sebzésünk, a rage, vagy akár speciális képességeinket is turbózhatjuk a szokásos dolgokkal (sebzés, hatótáv, időtartam stb.). A karaktermenü következő eleme a Mutagens, vagyis a mutagének. Ezek lényegében passzív képességek, melyek állandó hatást fejtenek ki hősünkre. Sokféle akad belőlük, van, amelyik életerőnket növeli, van, amelyik a sebzésünket, de akad olyan is, amivel több XP-t kapunk. Ezekből max. hármat használhatunk, de eleinte csak egyet, a többi slot később válik elérhetővé. A mutagéneket a pályákon elszórva - és néha igencsak eldugva - találjuk meg, tehát tartsuk nyitva a szemünket!

A további két menüpont a Reflexes és a Fighting Moves. Az első azt mutatja meg, hogy az adott ellenfélcsoport ellen mennyire vagyunk hatékonyak. Vagyis minél többször harcolunk pl. dzsungelmutánssal, annál hatékonyabbak leszünk ellene. Ezt egy csík jelöli, mely háromszor töltődhet fel. A Fighting Moves a kombóinkhoz szükséges billentyűkombinációkat mutatja be.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások