Minden hatodik netező válaszol a spam levelekre

Minden hatodik netező válaszol a spam levelekre

2009. július 20. 16:51, Hétfő
Megvan a válasz arra a kérdésre, hogy miért éri meg a spamküldők számára tevékenységük folytatása. A tengerentúlon például meglehetősen sokan válaszolnak a könnyen azonosítható spam üzenetekre.

A Messaging Anti-Abuse Working Group által összeállított felmérésben mintegy 800 amerikai és kanadai internetezőt kérdeztek meg, illetve hívtak meg egy rövid tesztelésre. Ennek során kiderült, hogy minden hatodik válaszadó rendszeresen megnyitja a könnyen beazonosítható kéretlen elektronikus leveleket, azok hivatkozásai pedig túlzottan csábítóak számukra.

A fenti eredmény már csak azért is érdekes, mert a résztvevők nagy többsége, mintegy kétharmada, gondolja magát kicsit vagy nagyon is tapasztaltnak az internetes biztonság terén. Ehhez képest alig egyharmaduk igyekszik elkerülni saját email címének közlését a nyilvános oldalakon, ami pedig egy igen könnyű kiindulópont a spamküldők, valamint az ilyen címeket értekesítő személyek és csoportok számára. A "tapasztalt" réteg kétharmada vélte úgy, hogy a küldő neve alapján be tudja azonosítani a spam leveleket, 22 százalék a vizuális jellemzőkből következtet erre, míg alig 3 százalék ellenőrzi a küldési dátumot, ami pedig szintén hasznos lehet.

Akik rákattintottak a felmérésben használt kéretlen levelek hivatkozásaira, 17 százalékban úgy nyilatkoztak, hogy ez hiba volt a részükről, 12 százalék ismerte be, hogy a téma érdekesnek bizonyult számukra, 13 százalék nem tudott magyarázatot adni tettére, 6 százalék pedig "kíváncsi volt arra, hogy mi történik ekkor". A magát tapasztaltnak beállító felhasználók 12 százaléka megtekintette a kéretlen üzenetekbe ágyazott képeket, ami olykor önmagában elegendő a sikeres fertőzéshez, ehhez képest csak 11 százalék ismerte egyáltalán el, hogy tapasztalatlan ezen a téren. A válaszadók 14 százaléka viszont úgy nyilatkozott, hogy őket soha nem fertőzhetné meg semmilyen vírus.

A felmérés egyértelműen arra világít rá, hogy sokan hiszik magukat (tévesen) profinak a biztonsági kérdésekben, illetve meglepően nagy azok aránya, akik bedőlnek a csábító, ám könnyen beazonosítható üzeneteknek.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások