A TV2 focija elpáholta az RTL Klubot

2009. augusztus 27. 19:31, Csütörtök
Ahogy az várható volt, az RTL Klub nem tudott filmjével megálljt parancsolni a Bajnokok Ligájának, hiszen a magyar csapat jelenléte sokkal többet jelentett a nézőknek, mint az Arsenal játéka a múlt héten.

Ha a puszta számokat nézzük, akkor a Debrecen keddi 2-0-ás sikerét a helyszíni 33 ezer néző mellett a TV2-n a 18-49-es korcsoportban a tévézők 32,6%-a látta, míg az RTL-nek a mérkőzés adásidejében 28,2%-ot hozott a Vacsoracsata - Halálos fegyver 2. ismétléses kombináció. Ez nézőszámban annyit tesz, hogy a mérkőzés ebben a célcsoportban 576 370 nézőt vonzott, a meccs előtti és utáni stúdióbeszélgetésre pedig átlagosan 275 292 szurkoló volt kíváncsi.

A mérkőzés első félidejét valamivel kevesebben látták (561 829 néző), mint a gólokat nem, izgalmat viszont annál inkább jelentő második félidőt. A meccs utolsó percei várakozáson felül teljesítettek: 18-49-ben 680-720 ezer néző (40% SHR), teljes lakosságban pedig 1,7-1,75 millió néző (45-46% SHR) követte a labda útját.

A teljes lakosságon belül a férfiak körében a Debrecen győzelmét több mint 911 000 néző kísérte figyelemmel, ez 44,9%-os SHR-t jelent (RTL ezalatt: 18,2% SHR). Egy érdekes adat a végére: a tegnapi estén teljes lakosságban 548 585 nő (25,2% SHR) volt kíváncsi a Debrecen góljaira.