Viszik a hamis táblagépeket a kínaiak

Viszik a hamis táblagépeket a kínaiak

2010. augusztus 19. 10:20, Csütörtök
Az eredeti iPad hivatalosan még nem kapható, de hamis verziója iránt jelentős a fogyasztói érdeklődés Kínában. A Shenzhenben gyártott hamisítványok Android rendszeren futnak, és nem férnek hozzá az Apple alkalmazásokhoz.

A China Daily beszámolója szerint a pekingi Silk Street Market üzleteiben már kevesebb, mit 100 dolláros áron hozzá lehet jutni az Apple táblagépének hamis verzióihoz. Az eladók készségesen megismertetnek bárkit a készülékkel, aki egy kis érdeklődést is mutat, és meggyőződéssel állítják, hogy a replika iPad éppen olyan jó, mint az eredeti, amelyet hivatalosan még nem forgalmaznak Kínában.

A hamis táblagépek dobozán az eredeti készülék fotója látható, a csomagban azonban már kissé eltérő eszközt találni. Bár a dobozon 64 gigabájtos memóriakapacitás szerepel, az eladók jelzik a vásárlóknak, hogy valójában csak 1 gigás a memória, így nem árt memóriakártyát is beszerezni hozzá. Az eredetinél némileg kisebb hamis táblagép hátán a már ikonikus Apple logó alatt a "gyártva és tervezve Kínában" feliratok szerepelnek, bekapcsolva pedig kiderül, hogy a Google Android rendszerén fut. A készülék akkumulátora közel 2 órán keresztül bírja, az internethez Wifi-n keresztül is tud kapcsolódni, ellenben az iTunes-on letölthető iPad alkalmazásokhoz már nem fér hozzá.


A Silk Street-i kereskedők alapáron 1500 jüant kérnének a hamisítványért, de hajlandóak akár 650-700 jüanért is odaadni, ha a vevőt vonakodni látják. A főleg külföldi érdeklődőknek szóló tanácsaik szerint nem érdemes a hamis táblagépet nyíltan vinni a repülőtéren, inkább a csomagban célszerű elrejteni. Állításuk szerint a Silk Street piaci vezetőségének nincs problémája a hamisítványok értékesítésével. A hamis termékek értékesítéséről elhíresült piac vezetése ezzel szemben ez év áprilisában jelentette be, hogy szeretné tisztára mosni a bevásárlóhely hírnevét, és megszabadulni a hamisítványoktól. Ennek érdekében megkezdték a bérleti szerződések felülvizsgálatát és a vezetők átvilágítását.

A Silk Street Market jelenlegi ügyvezetője, Hu Wenli a lapnak adott nyilatkozatában közölte, nem tudott a hamis iPad-ok értékesítéséről, különben már értesítette volna az illetékes hatóságokat. Az ügyvezető azonban hozzátette, a komolyabb fejfájást a piacvezetésnek nem a kereskedők, hanem a vásárlók jelentik, akik a hamisítványokat keresik. Mint mondja, amíg a vevők az alacsonyabb ár reményében keresik a hamis termékeket, a kereskedők vállalni fogják a hamisítványokkal járó kockázatot, és élni fognak a komoly profitszerzési lehetőséggel.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások