Egy részes sikercímek

Egy részes sikercímek

2010. október 3. 20:20, Vasárnap
Most következzen egy újabb megkerülhetetlen klasszikus, a Flashback, mely ugyan kapott egy 3D-s folytatást Fade to Black címmel, de a rajongók szerint az az epizód csak egy ostoba Tomb Raider klón volt és ők egy valódi, oldalra scrollozós Flashback 2-t akarnak látni. Rögtön tegyük hozzá, hogy erre nincs semmi esély, ahogy a Blizzard 1994-es Blackthrone második részére sincs.

A Giants után a Planet Moon Studios a LucasArts számára készített egy iszonyatosan őrült, de ugyanakkor hatalmas hangulattal megáldott akciójátékot. Az Armed & Dangerous talán minden idők egyik leghumorosabb akciójátéka és nem csak a nagyon ötletes fegyvereknek (lásd Land Shark Gun vagy a képernyőt fejre fordító gránát), hanem a számos filmes utalásnak köszönhetően is. A játékban megkapja a magáét - többek között - a Star Wars, a Gyűrűk ura de még a Gyalog galopp is.



A Looking Glass Studios 1996-ban jelentette meg a Terra Nova: Strike Force Centauri című programját, mely egy Ghost Recon-Rainbow Six-MechWarrior elegy volt. A játékban az intergalaktikus kalózok és a hadsereg közötti harcba csöppenünk bele, mely különböző nyersanyagokért folyik. A belső nézetes akciójátékban egy küldetést több módon is végre lehetett hajtani és ezért kellően változatos volt. Sajnos második részre semmi esély.

Most következzen egy újabb LucasArts játék, melyet bejelentésekor a fél világ kinevetett. Az Outlaws ugyanis 1997-ben debütált, mikor már olyan klasszikusok voltak a piacon, mint a Doom, a Quake vagy a Duke Nukem 3D és a képeken látott csúnyának tűnő grafika miatt sokan leírták a programot. Pedig a western-FPS nagyon jó volt, számos újdonságot tartalmazott és kultikussá avanzsált. Sajnos anyagilag nem volt kirobbanó siker, ezért a tervezett folytatás soha nem készült el.



És akkor maradjunk a LucasArtsnál, hiszen itt számos olyan alkotás található, melyek folytatására milliók várnak. Az egyik ilyen a sokak szemében utolsó valódi kalandjátéknak is titulált Grim Fandango, melyben egy remekül megalkotott világban - a túlvilágon - kellett hősünkkel kalandoznunk. A Tim Schafer nevéhez fűződő alkotás kirobbanó siker lett, de mivel a történet egy teljes egészet alkotott, így nem folytatták.

És természetesen nem lehet kihagyni az X-Wing vs. Tie Fighter című klasszikust sem, melynek folytatására - a fórumot olvasgatva - olvasóink közül is rengetegen várnak. Sajnos azonban erre szintén elég kevés az esély, de a remény hal meg utoljára. Ugyancsak szívesen látnánk a 2005-ös Star Wars: Republic Commando második részét. A csapat alapú akciójátékban egy négy fős elit rohamosztagos csapat egyik tagjaként kellett különböző feladatokat végrehajtanunk.



A Shiny sem maradhat le egy ilyen listáról. Fénykorukban ontották magukból a jobbnál jobb játékokat, melyek csak kivételes esetben kaptak folytatást (lásd MDK sorozat). A 2000-ben megjelent akció-RTS elegy, a Sacrifice sajnos a csapat legnagyobb anyagi buktája lett, pedig minden kritikus imádta. A játék jogai jelenleg a Double Helix Games birtokában vannak, de kevés az esély a folytatásra.

A Messiah szintén egy Shiny produktum, mely talán a legötletesebb mindközül. A sztori szerint a jövőben járunk, mikor a Földön már annyira lepusztult minden, hogy azt az Úr sem nézheti szótlanul. Ezért leküldi Bobot, a pelenkás angyalt hozzánk, hogy megtisztítsa világunkat a bűntől és a korrupciótól. Bob önmagában védtelen teremtés, de képes megszállni másokat és így irányítani őket. A Messiah nagy siker lett, de folytatást ez sem kapott és jelen állás szerint soha nem is fog.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások