2011. július 23. 14:12, Szombat
Kiadó: Disney Interactive Studios
Fejlesztő: Avalanche Software
Honlap
Rendszerkövetelmények:
Minimum: Windows XP (SP3), Vista (SP1), Windows 7, 3,0 GHz Intel Pentium 4 vagy AMD Athlon 64 3500+, 1 GB RAM, 3 GB szabad tárhely, NVIDIA FX6600 vagy ATI Radeon X800
Hasonló játékok: Mario Kart, Blur
Kategória: versenyautó
Villám McQueen és Matuka hamarosan második alkalommal bizonyíthat szélesvásznon, addig azonban érdemes egy pillantást vetni a filmhez ugyan csak lazán, de kapcsolódó játékadaptációra, ami lényegében egy ügyes, szórakoztató Mario Kart-klón.
Lassan örök érvényű tézis, hogy film alapján jó játékot készíteni szinte nem lehet. Aztán mindig akadnak olyan alkotások, melyek alkalomadtán rácáfolnak a feltételezésre. Így tesz most a Cars 2: The Videogame is, mely bár csak nagyon laza szálakkal fonódik közvetlenül a hazánkban jövő héten mozikba kerülő Pixar mozihoz, a maga nemében mégis egy végtelenül bájos, nem csak gyerekek által élvezhető, nagyon szórakoztató adaptációt kap az, aki vásárlásra adja a fejét. Ezen talán nem is lepődünk meg, ha egy pillantást vetünk a készítők kilétére, hiszen az Avalanche Software korábban a Toy Story 3-hoz készült játékkal bizonyította, a bekezdés első mondata közel sem állja meg a helyét.
A Cars 2: The Videogame tulajdonképpen a zsáner klasszikusától, a Mario Kartból merít ihletett, ennek megfelelően kapunk néhány alaphelyszínt, kezdetleges járgányokat, amikkel aztán nem csak a szimpla körözgetés lesz a feladatunk. Lehetőségünk lesz pontokat gyűjteni, egymást lökdösni, útlevágásokat és fegyvereket használni, esetleg a másikat szívatni, de minden esetben a cél nem más, mint az élen végezni.
A hat különböző szintből felépülő karriermód mellett természetesen egyéb, meglepően élvezetes és ötletes játékmódokban tehetjük próbára magunkat. A sima Race-ben gyakorlatilag egy mezei körversenyt kapunk, míg a Battle Race annyival lett megfűszerezve, hogy a körözgetés mellett némi akciót is csempésztek a módba a készítők. Ennél azonban izgalmasabb kihívást biztosít az Attack, ahol a folyamatosan minket zargató ellenséges autókat kell kilőnünk. Minden egyes elpusztított járgányért bónusz másodperceket kapunk, és értelemszerűen az győzedelmeskedik, aki minél tovább képes életben maradni.
A Hunter játékmódban vadászt alakítunk, ahol lényegében egy arénaharcban veszünk részt, és a folyamatosan özönlő ellenséges autókat kell levadásznunk, míg a Survivalban Professzor Z egyik helikoptere üldöz minket, a feladatunk pedig pajzsunk töltöttségének szinten tartása, amit a menekülés közben, a pályán elhelyezett akkumulátorok segítségével biztosíthatunk. A sok-sok opció közül messze ez volt a legérdekesebb mód, itt ugyanis a gyorsaság mellett a precizitásra kerül a hangsúly.
A járműpark is hasonlóan változatos és színvonalas, mint a Cars 2 nyújtotta játékmódok, így összesen harminchat darab érhető el. A listában megtaláljuk Villám McQueent és Matukát, de mellett felbukkan még a két titkos ügynök, Finn McMissile és Holley Shiftwell, a főgonosz, Professzor Z, illetve Filmore, Sarge, Luigi és Guido. A Földgolyó Futam kihívóinak volánja mögé is pattanhatunk, azaz versenyezhetünk többek közt Francesco Bernoullival, Raoul CaRoullal, Carla Velosóval, Jeff Corvette-tel, Shu Todorokival, Nigel Gearsley-vel és Miles Axleroddal is. Mindegyik benzinzabálóhoz szerezhetünk fegyvereket, melyek között találjuk a géppisztolyt, a rakétavetőt, az aknát vagy a távirányítású bombát, de olajfolttal vagy műholdas lézercsapással is meglephetjük a rosszfiúkat és ellenfeleinket.