Bloggerre támadt a Bank of America

Bloggerre támadt a Bank of America

2011. augusztus 24. 20:44, Szerda
A Bank of America nyilvános közleményben vádolt meg egy pénzügyi bloggert, aki kérdőre vonta a pénzintézet eszközállományának minőségét.

A Bank of America nyilvános közleményben kelt ki egy amerikai tőzsdei körökben népszerű és befolyásos blogger ellen. A Business Insiders oldalt futtató Henry Blodget egyik legutóbbi bejegyzésében ugyanis megkérdőjelezte a bank eszközállományának helyes értékelését. Mint írta, számításai szerint a banknak mintegy 100-200 milliárd dollárnyi leírást kell végrehajtania eszközei között, jórészt a jelzálog fedezetű értékpapírokon és az európai államkötvényeken elszenvedett veszteségek miatt. A probléma az, hogy a Wall Street-en egyetlen elemző sem hiszi el, a Bank of America eszközeinek valósi értéke akárcsak a közelében lenne ahhoz, amit a bank állít róluk - fogalmaz.

Blodget nem éppen feddhetetlen múltú szereplője a szakmának - emeli ki cikkében a Financial Times a bank közleménye nyomán - 2003-ban az amerikai értékpapír felügyelet eltiltotta a brókerszakmától, miután csalással vádolták meg egyes elemzései nyomán, melyeket még a Merrill Lynch alkalmazottjaként készített az internet lufi idején technológiai vállalatok részvényeiről.

A BofA közleménye szerint Blodget túlzott elvárásokat fogalmaz meg velük szemben a céltartalékképzés terén. Közleményükben kiemelik, az említett eszközök megfelelő céltartalékokkal vannak fedezve, s ezek mértéke megfelelel a törvényi előírásoknak. A bank szerint azok az elemzések ,amelyeken Blodget számításai alapultak egy olyan hedge-fundtól valók, melyek masszívan shortolják a Bank of America részvényeit.

Blodget saját oldalán meglehetősen ironikusan fogadta a bank ellene indított nyilvános támadását. Mint írja, olyat már sokszor megélt, hogy a vállalat vezetése a részvényárfolyamok esése láttán a shortosokat okolja a piacon, azonban olyat még nem, hogy egy egyszerű blogger nyakába próbálják varrni a részvény áresését. Mint rámutatott, a bankrészvények aznapi 4 százalékos árcsökkenése nem lóg ki a trendből, hiszen idén már 50 százalékkal értékelődtek le a pénzintézet papírjai. Amúgy én nem shortolom a BofA részvényeit, sőt, egykori Merrill alkalmazottként magam is a bank tulajdonosainak egyike vagyok, mivel rendelkezem BofA részvényekkel - írta.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások