A Napster is támogatja az internetblokádokat

A Napster is támogatja az internetblokádokat

2011. december 19. 08:11, Hétfő
A nemzetközi zeneipar és a Napster képviselői továbbra is úgy látják, hogy az internethozzáférések blokkolásával lehetne visszaszorítani az illegális letöltéseket.

"A médiaipar szereplői továbbra is azt várnák el a törvényhozóktól, hogy lépjenek fel az illegális letöltésekkel szemben. Ugyanakkor azt is meg kell jegyezni, hogy számos országban a megfelelő mechanizmusokat adatvédelmi megfontolások nélkül dolgozták ki. Franciaországban a vitatott Hadopi-törvény hatályba lépése után közel a kétszeresére emelkedett a legális zenei platformokat használók száma. Franciaországban, Nagy-Britanniában, Új-Zélandon és Dél-Koreában alig vannak panaszok és a társadalmi ellenállás is igen csekély az ilyen rendszerek ellen" - jelentette ki Olivia Regnier, a Nemzetközi Zeneipari Szövetség (IFPI) európai uniós irodájának vezetője.

Siegfried Kauder, a német parlament jogi bizottságának elnöke kifejtette, hogy elsősorban nekik, politikusoknak kell végre felébredniük, mivel ők alkotják meg a törvényeket. Szeretnék, ha még évek múlva is lennének például dzsessz zenészek. Szerinte az internethozzáférések blokkolása mellett megoldást jelenthet az is, ha a szolgáltatók segítségével korlátozzák a letöltők sávszélességét.

A legmeglepőbb véleménnyel Thorsten Schliesche, a Napster németországi vezetője jelentkezett. A szakember közölte, hogy a Hadopi alkalmazásával mostanra a kétszeresére nőtt volna a forgalmuk. A Napster meglehetősen szigorú rendszert vezetne be, amelynél már a második figyelmeztetéshez komoly pénzbüntetés társulna. "A jelenlegi legális ajánlatok, melyek havi díjfizetésre épülnek, legfeljebb a zenefüggőknek lehetnek érdekesek" - szögezte le Schliesche. A Napster alighanem azért támadja ennyire élesen a letöltőket, mert a saját platformja és a konkurens legális szolgáltatások jelenleg csak kicsit több, mint 150 000 regisztrált felhasználóval büszkélkednek. Eközben pedig az illegális másolatokat letöltők tábora egyáltalán nem csökken.

Dieter Gorny, a Német Zeneipari Szövetség vezetője úgy vélte: "Társadalmi konszenzusra van szükség azzal kapcsolatban, hogy az emberek ne töltsenek le illegális tartalmakat. A kiadók, akiket a technológia és a kultúra robbanásszerű online egymásra találása eleinte ledöntött a lábáról, időközben elvégezték a házi feladatukat. Németországban jelenleg már 60 legális online zenei platform működik, de még meg kell teremteni az új üzleti modellek politikai keretfeltételeit. Fontos, hogy ezek ne csak a szankciókról szolgáljanak, de az sem megoldás, hogy minden fájlcserélő-tevékenységet bagatellizálunk. Biztos vagyok abban, hogy a következő generáció már sokkal kiegyensúlyozottabban viszonyul majd a szerzői jog kérdéséhez."

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások