Olimpia ide, Foci-Eb oda, az RTL Klub nyerte meg a nyarat

2012. szeptember 5. 00:51, Szerda
Az RTL Klub a nyár folyamán is megőrizte vezető pozícióját a nézettségi versenyben a jelentős sportesemények ellenére is. A megnyert esték számát tekintve a csatorna 60 nyert estét tudhat magáénak.

Az RTL Klub nyerte a csatorna számításai szerint a nyári nézettségi versenyt, ugyanis júniusban, júliusban és augusztusban 60 estét, azaz 18:30-tól 23:00-ig tartó főműsoridős sávot nyert meg a kereskedelmi korcsoportban. A megnyert esték tekintetében második helyre került az m1, amely 23 estét vitt el, természetesen a sportesemények közvetítésének köszönhetően. tudta csak elérni. A TV2 így csak a harmadik helyre tudott felkúszni a megnyert esték versenyének képzeletbeli dobogójára, a csatorna 9 alkalommal tudta megnyerni az estét.

A június 1 és augusztus 31 közötti időszakban az RTL Klub a főműsoridős átlagos közönségarányt nézve is jó mutatókat tudhatott magáénak. A kereskedelmi korcsoport körében, vagyis a 18-49 éves korosztály tagjai között 20 százalékot tudott elérni, de a TV2 is ott loholt a nyomában 17 százalékkal. Ősszel persze minden megváltozik, a közszolgálati adó vélhetően pár kábelcsatorna mögé fog kerülni és az RTL-nek lehetősége nyílik növelni az előnyét.