Saját operációs rendszerében bízik a Samsung

Saját operációs rendszerében bízik a Samsung

2013. szeptember 9. 13:41, Hétfő
A Samsung szeretné a készülékeit felhasználóbaráttá tenni. Mindezt egy új operációs rendszer segítségével valósítaná meg, ami okostelefonokon, televíziókon és más eszközökön egyaránt zökkenőmentesen működne.

"Tény, hogy az okostévéket nem lehet annyira intuitív módon kezelni, mint egy okostelefont, hiszen a felhasználóknak távirányítóval kell vezérelniük a készülékeket. Ez pedig - az olyan új dolgok, mint a gesztusvezérlés ellenére - még mindig kényelmetlen a felhasználóknak. Az Amerikai Egyesült Államokban és Dél-Koreában az emberek több mint 60 százaléka használja az okostévés funkciókat. Régen elég volt bekapcsolni a televíziót és ennyi, de ma már el kell magyarázni az új eszközök előnyeit. Napjainkban már nem elég kiállítanunk egy televíziót, amin szép videók jelennek meg, sokkal inkább személyesen kell meggyőznünk az ügyfeleket. Éppn ezért a helyszíni tanácsadásba fektetünk be és szeretnénk, ha az üzleteinkben nagyobb felület jutna a Smart Stores részlegnek. Emellett még több és még jobb tartalomra és alkalmazásra van szükség ahhoz, hogy meggyőzzük az embereket. A tartalmak elkészítése pillanatnyilag nem tartozik az üzleti modellünkhöz, szívesebben kooperálunk a tartalomszolgáltatókkal" - jelentette ki Boo-Keun Yoon, a Samsung fogyasztói részlegének vezetője.

Az üzletember elmondta, hogy a televíziók piacán vezető pozícióban vannak és ezt saját szoftverek, illetve innovációk segítségével érték el. Jelenleg azt vizsgálják, hogy a Tizen miként alkalmazható minden termékükön. A Tizen az okostelefonokon, a televíziókon és a háztartási berendezéseken egyaránt megjelenhet, ezáltal egy olyan ökorendszert hoznak létre, amelyben minden Samsung-készüléket összeköthetnek egymással. Az operációs rendszer a televíziókon jövőre elérhető lesz.

Boo-Keun-Yoon kiemelte: az Ultra HD esetében ugyanaz a helyzet, mint egykor a Full HD-nél volt, egy tipikus: mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás kérdés. A szabványt elfogadták, de a televízióadók csak akkor fognak a 4K műsorsugárzással foglalkozni, ha elegendő kompatibilis termék lesz piacon. A 3D technika jelenleg stagnál, mivel nem igazán praktikus, hiszen az embereknek szemüveget kell hordaniuk, azt pedig nem szeretnének. De szerinte a 3D nem halott és alapfunkció marad minden tévéjük esetében, és persze a szemüveg nélküli 3D-technikán is dolgoznak. Az Apple, a Google vagy a Microsoft platformjaitól, beltéri egységeitől és kiegészítő eszközeitől nem tartanak, mivel azok végeredményben csak a televíziókhoz csatlakoznak, a nappaliban pedig cége modelljei állnak, amivel komoly előnyre tettek szert.


Okostelefonról irányítható mosógép beépített Wi-Fi-vel

"Sokan a háztartási munkát unalmasnak tartják. Mi azt akarjuk, hogy a mosógépünk üzemeltetése jó hangulatban, s olyan egyszerűen és praktikusan történjen, amennyire csak lehetséges. Ehhez hozzájárulhat az okostelefonon keresztüli vezérlés, ami Dél-Koreában és az Amerikai Egyesült Államokban már sikeres. Ugyan lehetnek még regionális eltérések, de minél jobb lesz a technika, annál többen fogják használni. Hisszük, hogy gyártóként vezető helyre kerülhetünk az otthoni hálózatok területén" - szögezte le végül a vezérigazgató.

A Samsung február végén megerősítette, hogy nyugdíjba küldik a Bada platformot, ennek fontosabb funkcióit a Tizen őrzi majd meg. Az már augusztusban ismertté vált, hogy az operációs rendszer nem csupán az okostelefonokhoz és a tábla PC-khez lesz elérhető, hanem azt szeretné, ha a platform számos eszközt és felhasználási területet támogatna. A Tizen fejlesztése egyébként csúszik. A Samsung azért nem siet a szoftver elkészítésével, mert annak megjelenése hátrányosan befolyásolná a jelenlegi pozícióit.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások