Android helyett Tizen lesz a Galaxy Gear 2 okosórán

Android helyett Tizen lesz a Galaxy Gear 2 okosórán

2014. február 21. 08:18, Péntek
A dél-koreai cég fontos lépésre szánta el magát: Android helyett Tizen fut majd a Galaxy Gear 2 készüléken. A HTC sem lazsál, a jövő heti Mobil Világkongresszuson debütálhat saját hasonló termékük

A hírt a USA Today szellőztette meg több bennfentes forrásra hivatkozva. A döntés azt jelzi, hogy a Samsung valóban egyre fontosabb szerepet szán az általa fejlesztett mobil operációs rendszernek és minél több termékén szeretne alkalmazni. Az új okosórát a jövő héten kezdődő barcelonai Mobil Világkongresszuson mutathatják be. A lap által megjelentetett információk alapján a társaság egy Tizenre épülő okostelefonnal is jelentkezni fog, valamint az idei esztendő első felében további Tizenen alapuló készülékek érkezésére lehet számítani.

A Tizen okosórán való bevezetése logikus döntésnek tűnik, hiszen így a felhasználók megismerhetik az operációs rendszert és az, hogy viszonylag kevés alkalmazás érhető el rá egy ilyen eszköz esetében nem jelent akkora problémát. Ráadásul viszonylag kicsi a különbség egy Tizenre és egy Androidra épülő okosóra között. Lee Kun Hee, a Samsung Electronics Co. elnöke az év elején felszólította a vállalatot, hogy a jövőben teljes mértékben az innovációkra építsen. Iránymutatása szerint a kutatás-fejlesztési központoknak megszakítások nélkül, folyamatosan dolgozniuk kell. Lee mindezt azzal indokolta, hogy a Samsung csak így őrizheti meg a vetélytársaival szemben kiépített előnyét. A Samsung nem reagált a hírre, csupán annyit közölt, hogy nem kommentál pletykákat vagy spekulációkat.


A HTC szintén a jövő héten kezdődő barcelonai Mobil Világkongresszuson jelentkezik saját hasonló termékével, a Bloomberg tudósítása alapján ez lesz a tajvani gyártó első viselhető készüléke. A társaság emellett két más hasonló eszközön is dolgozik. A Barcelonában bemutatandó modell a Qualcomm Toq nevű okosóráján alapul. Ugyanúgy Mirasol-kijelzővel szerelik fel, de lesz benne Bluetooth-támogatás és zenelejátszó is.

A monokróm E-Ink képernyőkhöz hasonlóan a Mirasol-kijelzők is csak akkor fogyasztanak áramot, amikor váltanak a megjelenített tartalmak között. Ebből eredően a fő előnyük, hogy állandóan bekapcsolva maradhatnak. Ugyanakkor az OLED- és az LCD-képernyőktől eltérően az olvashatóság erősen függ a környezeti fényviszonyoktól. Mindez jelentős mértékben megnehezíti a sötétben való használatukat, de az átlagosnál jobban olvashatók erős napfényben.

A további két készülék közül az egyik egy olyan okosóra lesz, amibe integrálják a Google Now keresőt, míg a másik egy olyan karkötő lesz, ami hordozható zenelejátszóként szolgál majd. Az egyelőre kérdéses, hogy ezt a két terméket szintén a barcelonai Mobil Világkongresszuson mutatják majd be vagy később. A Bloomberg már tavaly októberben beszámolt egy olyan androidos HTC okosóráról, ami kamerával is fog rendelkezni. Február elején Cher Wang, a társaság elnöke bejelentette, hogy még az idén piacra dobhatnak egy viselhető eszközt. Hozzátette: néhány éve figyelik az okosórákat és hordható készülékeket, de hiszik, hogy először az akkumulátor és az LCD-problémákat kell megoldaniuk, ezek ugyanis meghatározó gondok a felhasználók számára.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások