Virtuális határkerítést fejlesztett ki az Oculus alapítója

Virtuális határkerítést fejlesztett ki az Oculus alapítója

2018. június 16. 19:18, Szombat
Töredékébe kerülne egy ilyen fal a mexikói határra, mint betonból. A rendszer iránt az amerikai belbiztonsági minisztérium is érdeklődik.

Palmer Luckey korábban létrehozta az Oculus VR-t, a legújabb projektjében pedig az Anduril nevű startupja segítségével kamerákkal, szenzorokkal és virtuális valóság rendszerekkel felszerelt virtuális határkerítést alakított ki. Az Anduril alapítói között van Palmer Luckey mellett a Founders Fund és a Palantir több képviselője is. Úgy vélik, az amerikai-mexikói határ védelme így sokkal egyszerűbben és olcsóbban megoldható lenne, mint a Donald Trump által javasolt fallal. A rendszer felkeltette az amerikai belbiztonsági minisztérium érdeklődését.


A virtuális határ több technológiát ötvöz. Kamerák és szenzorok mérik fel a környezetet és az ott zajló mozgást. A gépi tanulásnak köszönhetően a rendszer ki tudja értékelni, hogy a látott objektum egy ember, egy állat vagy valami más. Ezek az információk utána - zöld négyzetekkel együtt - megjelennek egy virtuális valóság szemüvegen, amely a valódi környezetet részletesen modellezi. Egy texasi kísérlet során bebizonyosodott, hogy a 86 százalékban állatnak minősített objektum valóban egy legelő borjú volt. A virtuális valóság szemüvegen való megjelenítéssel a rendszer képes azokat az információkat szállítani a határőröknek, amelyekre azoknak éppen szükségük van, ez a megoldás előnye a többi határvédelmi megoldással szemben.


Az Amerikai Egyesült Államok Vám- és Határőrségének adatai alapján az Anduril által kifejlesztett rendszer tíz hét alatt Texasban 55 olyan személy elfogásában segített, akik illegálisan lépték át az amerikai-mexikói határt. San Diego mellett pedig egy jelenleg is zajló hivatalos teszt keretében 10 embert sikerült letartóztatni. Önmagukban azonban ezek a sikerek nem elegendők az állami megrendelés elnyeréséhez, az viszont, hogy a virtuális határkerítés olcsóbb lenne a hagyományos falnál már érdekesebbé teszi a projektet a döntéshozók számára. Will Hurd texasi republikánus képviselő felhívta a figyelmet arra, hogy a virtuális határ mérföldenként közel félmillió dollárba kerülne, míg egy közel 10 méter magas betonfal 24,5 millió dollárba. Ez már meggyőző érv lehet.


Luckey kapcsán már tavaly júniusban megírtuk, hogy azon dolgozik, hogy a Light Detection and Ranging (LIDAR) nevű technológiát - amelyet eddig például robotautókban a környezet feltérképezésére használtak - a jövőben a határok és a katonai létesítmények biztosítására is be lehessen vetni. Ehhez a menedzser Peter Thiel befektetőtől kapott pénzügyi támogatást.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások