2022. február 10. 22:11, Csütörtök
A felhasználók egyáltalán nem elégedettek a böngészővel.
A GitHubon, a Twitteren és más platformokon egyre több a panasz a WebKitre épülő Safarival kapcsolatban. Jen Simmons, az Apple Safariért és WebKitért felelős vezetője - aki a cég webfejlesztői csapatában dolgozik - azt szeretné, hogy a vita konkrét felvetésekkel foglalkozzon, ezért arra kért minden internetezőt, hogy az álláspontját a Twitteren és a
Webkit.org kommunikációs platformon ossza meg a többiekkel. A szakember választ vár arra is, hogy a bírálók szerint melyik problémával kellene először foglalkozniuk.
A WebKiten alapuló és a macOS, az iOS és az iPadOS operációs rendszerekre elérhető Safari évek óta a kritikák kereszttüzében
van a nem befoltozott hibái, a teljesítményproblémái és a biztonsági hiányosságai miatt. Simmons rámutatott, hogy nagyon durva bírálatok is elhangzottak a programmal kapcsolatban, például, hogy a Safari a legrosszabb böngésző, az új Internet Explorer. A menedzser mindenkit arra kért, hogy nevezze meg a bizonyos területeket jellemző különleges biztonsági hibákat és a hiányzó támogatást. Azonban nem szabad, hogy a helyzet bárkit frusztráljon vagy eltántorítson a honlapok vagy az alkalmazások építésétől. Értelmetlen viszont az elmúlt esztendőkből származó hiányosságokra való rámutatás és azokkal kapcsolatos panaszkodás - különösen akkor, ha ezeket a problémákat időközben már orvosolták.
A témához kapcsolódó
Twitter-beszélgetésben felbukkantak konstruktív javaslatok, például, hogy miként lehet javítani a böngészőkiegészítőkön, hogy működnek az új fülcsoportok, de volt, aki kriptovaluta-pénztárca integrálását sürgette a Safariba. Emellett felmerültek a dizájnelemekkel és a szoftver áttekinthetőségével kapcsolatos kritikák is.
Az Apple legutóbb úgy módosította a program füllistáját, hogy azt csak nehezen lehetett kezelni. Ezt azóta kijavították. Az iOS alatt a címlista képernyő végére vándorolt át. Ezenkívül időnként olyan súlyos hibák jelennek meg, amelyek az egész rendszert veszélyeztethetik. Továbbá kritika merült fel azzal kapcsolatban is, hogy a Safari frissítéseit a macOS frissítéseivel kapcsolták össze és ez a gyakorlat lelassítja a frissítési ciklusokat.
Tavaly májusban Alex Russell, a Google webes szabványokért fejlesztéséért felelős munkatársa
támadta az Apple böngészőjét és azt állította, hogy a kaliforniai konszern nem csupán le van maradva a vetélytársai mögött, hanem szántszándékkal akadályozza a web fejlődését. A szakértő hozzátette, hogy a legnagyobb probléma az, hogy a Safari a WebKit motorra épül, amely egyrészt elavult, másrészt fontos funkciók hiányoznak belőle.