2004. augusztus 16. 14:40, Hétfő
Raj Reddy, a Carnegie Mellon Egyetem professzora - aki a mesterséges intelligencia terén végzett úttörő munkájával kiváltotta a tudományos társadalom elismerését - egy új, rendkívül olcsó PC-vel enyhítené a szegényebb társadalmi rétegek lemaradását.
A professzor tervei szerint a PCtvt - amely vezetéknélküli adaptere révén a világhálóra is felcsatlakozhatna - mindössze 250 dollárból összeállítható, így az a négy milliárd ember is különösebb erőfeszítés nélkül juthatna hozzá, akiknek éves keresete nem haladja meg a 2000 dollárt. Véleménye szerint egy ilyen számítógép óriási piacra találna a fejlődő országokban, és még az analfabétizmus magas aránya sem lenne akadály, hiszen a PCtvt - amely televíziós, vagy akár telefonos funkciót is betölthetne - egy távirányítóval is könnyedén irányítható.
Reddy a Microsoft, a TriGem - jelentős koreai PC-gyártó -, különböző indiai intézmények, és a Berkeley Egyetem kutatóinak támogatásával valósítaná meg a tervet, amelynek révén az elmaradott területek lakossága is bekapcsolódhatna a digitális világ életébe.
Természetesen nem Reddy javaslata az első olyan próbálkozás, amely a fejlődő országok lakosságának digitális felzárkóztatását tűzte ki céljául, a PCtvt terve viszont egy pontban különbözik a korábban felvetődött elképzelésektől. A professzor ugyanis őszintén hisz abban, hogy még a legszegényebb országok is jelentős felvevőpiaccá válhatnak, így a nagyvállalatok újabb bevételi forrásra tehetnek szert.
Az év elején Reddy megállapodott a TriGem képviselőivel egy teljesen működőképes prototípus leszállításáról, és egyben arra kérte a Microsoftot, hogy egy olcsó Windows operációs rendszerrel biztosítsák a számítógép szoftveres hátterét. A professzor reményei szerint az első száz PCtvt novemberben állhat munkába Indiában és néhány szomszédos országban. A Kalifornia Egyetem szakemberei ez idő alatt folytatják kutatásukat, amelynek célja egy olyan gyors vezetéknélküli technológia kidolgozása, amely az elmaradott országokban is gazdaságosan kiépíthető.