2005. április 12. 16:06, Kedd
A VeriTest vizsgálata szerint a Microsoft Windows Server 2003 megbízhatóbb, mint a Red Hat Enterprise Linux AS 3.0.
A Microsoft bejelentette a VeriTest független tesztelő- és elemzőcég által elkészített tanulmány eredményeit, melyek szerint valós üzleti folyamatokat szimuláló felhasználási környezetben a Windows Server 2003 megbízhatóbb, mint a Red Hat Enterprise Linux AS 3.0.
"Az ügyfelek elmondták, hogy a megbízhatóság szempontjából nem az az elsődleges szempont, mekkora a kernel hasznos üzemideje, vagy az épp szükséges funkció rendelkezésre áll-e. A felhasználók valódi problémái abból adódnak, hogy idővel maga a rendszer nem felel meg a megbízhatósági követelményeknek" - mondta Martin Taylor, a Microsoft Platform Strategy Group vezetője. "Ez a tanulmány igazolja, hogy a Windows Servert egyszerűbb karbantartani, kiszámítható és időben biztosít hozzáférést a szükséges erőforrásokhoz."
A VeriTest a rendszerek frissítésével és újrakonfigurálásával kapcsolatos feladattal bízott meg informatikai rendszergazdákat, amelyek célja az informatikai környezet megbízhatóságának fokozása volt. A teszt alapján az alábbi következtetések vonhatók le:
Hibamegelőzés: A Windows Server 2003 négyszer több alkalommal akadályozott meg olyan eseményeket, amelyek a végfelhasználó számára nyújtott szolgáltatások kiesését eredményezték volna.
Szolgáltatáskiesés: A Red Hat Linuxot használók átlagban 15 százalékkal hosszabb ideig tartó szolgáltatás-kieséséről számoltak be.
A Windows Server 2003 20 százalékkal gyorsabban és 8 százalékkal sikeresebben oldotta meg a hibajegyeket.
A Windows több mint kétszer annyi problémát talált meg, mielőtt a hibajegyet megkapta volna.
A Windows 21 százalékkal több proaktív feladatot végzett el.
A feladatok végrehajtása átlagban 31 százalékkal gyorsabb a Windows Server 2003 esetén.
A Linux környezetet érintő változtatások jóval több függőséget és törést okoztak (pl. a javítások hatása a hálózati szolgáltatásokra)
A VeriTest a vizsgálat során egy valós életből vett, közepes méretű üzleti környezetet szimulált, melyhez két, független, informatikai szakértőkből álló csapatot vett igénybe. Ez biztosította, hogy a tanulmány eredményei a valós környezetben lezajló reakciókat mutassák.
A fenti, nemzetközi példákat támasztja alá a Duna Televízió Rt. választása is. Magyarország első műholdas televíziója többszöri platformváltás után döntött a Microsoft alapú levelezőrendszerre történő átállás mellett, mely egyszerűbb, megbízhatóbb és olcsóbban üzemeltethető infrastruktúrát eredményezett mint a korábbi Linux alapú megoldás: "A Microsoft Exchange Server 2003 bevezetése számunkra azt jelenti, hogy házon belül, központilag menedzselhetjük a kommunikációs szervert, amely a tevékenységünk támogatásához igényelt szolgáltatásokat nyújtja, és munkatársaink kívülről, akár mobiltelefonról is elérhetik a levelezőrendszert. Mindez a hatékonyság növelése, a biztonság és a költségcsökkentés terén egyaránt nagy előrelépést eredményezett. Az Exchange üzemeltetése ma feleannyiba kerül számunkra, mint a mellette használt és vele együttműködő Linux szerveré" - mondta Bódis Péter, a Duna Televízió informatikai vezetője.