2006. február 21. 15:21, Kedd
Tulajdonrészt szerzett Bojár Gábor, a Graphisoft egyik alapítója és tulajdonosa a Rátai Dániel nevéhez fűződő 3D for All Kft-ben.
Az üzletember 23 százalék tulajdonrészt szerzett egy szellemi apport és készpénz kombinációval abban a cégben, amelyik a fiatalember találmánya révén a közönséges személyi számítógépet
három dimenzióssá képes átalakítani. A társaság fennmaradó tulajdonrésze a Rátai család kezében van. Bojár Gábor összesen 5 millió forintot fektetett a cégbe. Az összegből 900 ezer forinttal megemelték a kft. eddig 3 millió forintos alaptőkéjét, míg a fennmaradó részt elkülönítették kutatási és egyéb célokra.
A céget, illetve a találmányt Bojár Gábor nemcsak pénzzel segíti, hanem rendelkezésre bocsátja eddigi széles körű üzleti, illetve szellemi termékmenedzselési tapasztalatait, valamint emberi kapcsolati tőkéjét is. Az új társtulajdonos közölte, hogy alapvetően nem az üzlet érdekében, hanem személyes elkötelezettsége miatt vállalt szerepet a cégben. Mindezt alátámasztja az is, hogy idejének már most is egyharmadát tölti a vállalkozás menedzselésével.
Bojár Gábor a tervekről elmondta: azt reméli, hogy az év végén már terméket tudnak adni a vevőjelöltek kezébe. A találmányt elsősorban az oktatásban és a vegyészetben, valamint a biotechnológiában, például molekula tervezésben kívánják hasznosítani. Az üzletember kiemelte, hogy ez a befektetés és találkozás egyben egy csapatépítés kezdetét is jelenti. A cél az, hogy minél több tehetséges és ambiciózus fiatal csatlakozzon hozzájuk.
Rátai Dániel 2005 májusában nyert hat első díjat az Arizona fővárosában, Phoenixben megrendezett 56., a 21 éven aluli tudósok "olimpiáján", az Intel ISEF (Intel International Science and Engineering Fair) világversenyén. Találmánya révén 25-30 ezer forintért háromdimenziós készülékké, s egyben érintőképernyős PC-vé alakítható át egy közönséges személyi számítógép. A találmány nem csupán háromdimenziós megjelenítésre, hanem játékok új generációjának létrehozására, a legkülönbözőbb tervező, modellező, animációs, képességfejlesztő és egyéb műveletek 3D végzésére is alkalmas, s ezt érzékeltetendő a polihisztor Leonardo nevét viseli.