2007. február 20. 10:28, Kedd
Kódfeltörési lehetőségekkel, virtuális vadászrepülőgépek lelövésével és a CIA központi épületének virtuális megismerésével próbálják elcsábítani a jövő titkosügynökeinek a fiatalokat az amerikai titkosszolgálatok.
Ginger egy aranyos kék medve. Barátságosan üdvözli a gyerekeket és arra kéri őket, kísérjék el a Langleyben található CIA-központ fő épületében tett látogatása során. Ginger megáll egy katona emlékműve előtt megáll és kijelenti: "Donovan tábornok magas!", majd egy másik pillanatban már arra hívja fel a figyelmet, hogy a CIA is hatalmas. Nos, az 1954-ben meghalt Donovan tábornok az amerikai operatív titkosszolgálatok koordinátora volt, feladatai között szerepelt az ellenfél dezinformálása, a pszichológiai hadviselés, a partizánakciók és a szabotázs.
Ginger persze csak virtuálisan él, otthona a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) külön gyerekek számára létrehozott honlapja. A
CIA Homepage for Kids mellett a kicsit nagyobbak kirakhatják a szervezet címerét, a fiatalok számára pedig egy stílusos tesztkérdéssel indul az ismerkedés. A Közel-Kelethez kapcsolódó első kérdés ugyanis így szól: melyik országnak van a világon a legnagyobb olajtartaléka?
Azonban nem a CIA az egyetlen titkosszolgálat, amelyik igyekszik felhívni a figyelmet már a kisgyermekek körében is a titkosügynöki munkára. Az amerikai Nemzetbiztonsági Hivatal (NSA)
Crypto Kids nevű különleges honlapján aranyos állatokkal lobbizik. A figurák között van Crypto Cat, a kódfejtő macska, és Sergeant Sam, az álcázóruhába bújtatott sas is. Egy aloldalon az érdeklődő csemeték megismerkedhetnek a morze-jelekkel és titkos kódokat törhetnek fel. Persze Sergeant Sam nem felejti el felhívni a kicsik figyelmét arra, hogy "a katonasággal bárhová eljuthattok a világban".
A sorból természetesen nem hiányozhat a Védelmi Hírszerzési Ügynökség (DIA) sem. A gyermekek számára létrehozott
DIA Kids honlapon egy gyakorlóruhába öltözött katona üdvözli a látogatókat és kéri őket, hogy válasszanak egy küldetést. A missziók között van a Hang Man tudományos teszt, illetve egy játék, amiben ellenséges vadászrepülőgépeket lehet lelőni. Egy betűjátékban pedig ki kell rakni a Nicaragua, a szovjet invázió, a vietnami offenzíva és a terrorizmus elleni harc szavakat.
S hogy miért keresik a gyerekeket a titkosszolgálatok? Az érdeklődők a megfelelő képzés után karriert futhatnak be a CIA-nál, a DIA-nél és az NSA-nál. Külön érdekesség, hogy a titkosszolgálatok igyekeznek megnyugtatni az aggódó szülőket, hogy a világhálón vannak a gyermekeik számára veszélyes oldalak.