2009. november 24. 10:41, Kedd
A Microsoft tárgyalásokat
folytat a News Corp-pal egy tervről, mely szerint a médiacég pénzt kap a szoftvercégtől ha az a híroldalairól kitiltja a Google-t, ezzel megtéve az első lépést a keresőoldalak háborúja felé.
A megállapodást a News Corp (mely a Wall Street Journal-tól kezdve egészen a The Sun-ig mindenféle hírlapok tulajdonosa) kezdeményezte, állítja egy, az ügyben érintett illető, aki felhívta arra is a figyelmet, hogy a tárgyalások még nagyon kezdeti fázisban vannak. Ennek ellenére a Financial Times megtudta, hogy a Microsoft több nagy online kiadót is megkeresett, hogy meggyőzze azokat, távolíttassák el oldalaikat a Google-ből. A News Corp és a Microsoft nem kommentálták a hírt.
Egy, a Microsoft által megkeresett weboldal szerkesztője kiemelte, hogy az ötlet, ha megvalósul "hatalmasra növeli a tartalom értékét, ha a keresőmotorok fizetnek azért, hogy velük indexeljünk". A Microsoft érdeklődését a Google elleni direkt támadásként lehet értelmezni, ugyanis hatalmas nyomást helyezne a keresőóriásra, hogy az is fizessen a tartalomért. "Ez az egész arról szól, hogy a Microsoft a Google határait sérti", mondta az ügyben érintett szerkesztő.
Ennek ellenére, a legnagyobb nyertese a küzdelemnek a média lehet, mely még mindig nem alakított ki egy megbízható online üzleti modellt, mellyel megfelelően helyettesíthetik a napilapok csökkenő példányszámát és a vele együtt zuhanó hirdetési bevételeket. A háború komoly lehet, hiszen a Google nagy-britanniai részlegének igazgatója, Matt Brittin a Society of Editors konferenciáján elmondta, hogy a Google-nek nincs szüksége hír-tartalomra, hogy fennmaradjon. "Nincs jelentős szerepe a bevétel szempontjából".
A News Corp elnöke, Rupert Murdoch nemrég
azt nyilatkozta, hogy minden legális eszközzel megakadályozza, hogy a Google "ellopja a híreket", melyeket lapjai közölnek. A Microsoft mindenre elszánt, hogy megfogja a Google-t a keresőmotorok piacán, ebben pedig az öt év fejlesztés és dollár százmilliók befektetése után júniusban elindított Bing a cég legambiciózusabb törekvése.