2010. augusztus 19. 17:04, Csütörtök
A Maxicom cég egy olyan szoftvercsomagot kínál a felhasználóknak, amelynek a segítségével egy másik Androidot futtató okostelefon GPS-adatai alapján folyamatosan lenyomozható a tulajdonos tartózkodási helye.
A szoftvercsomag részét képezi a GPS Spy rendszerrel összekapcsolható Tap Snake nevű játék, amelyet a megfigyelt személynek kell feltelepítenie a saját készülékére. Amint ez megtörtént, aktiválható a GPS-szes nyomkövetés és a játék egyik modulja automatikusan továbbítja a célszemély tartózkodási pozíciójára vonatkozó adatokat és azok a Google Maps térképein megjeleníthetők. Az Android Market rendszerében július közepe óta elérhető, kémprogramot rejtő ingyenes játékra a Symantec
lett figyelmes.
Az alkalmazásnak mindenképpen tartalmaznia kell egy a GPS Spy rendszerhez tartozó e-mail címet, ahová az adatokat elküldheti, valamint egy kódot, amellyel feloldható a GPS-titkosítás. Amennyiben mindkét feltétel adott, úgy a kémmodul automatikusan aktiválódik és 15 másodpercenként elküldi a tartózkodási helyre vonatkozó információkat a megadott e-mail címre. A megszerzett adatok lekérdezéséhez szükség van a Tap Snakeben elrejtett kódra, különben azok nem hívhatók le a GPS Sky rendszeréből. A kódokat a Maxicom 5 dollárért árulja az Android Marketen.
A fejlesztő igyekszik elhárítani magáról a felelősséget, mondván: a GPS Spy esetében világosan felhívják a figyelmet arra, hogy a GPS-adatok lehallgathatók a Tap Snake segítségével. Emellett a játék telepítésekor is megkérdezik a felhasználókat, hogy hozzájárulnak-e ahhoz, hogy a program lekérdezhesse a GPS-adataikat? Aki erre nem fog gyanút, az később még mindig közbeavatkozhat, hiszen amint valaki elindítja az alkalmazást, automatikusan aktiválódik okostelefonja GPS-funkciója. Akit ez zavar az bármikor letilthatja azt.
A Maxicom magyarázata nem győzte meg a Symantec munkatársait, akik a Tap Snake szoftvert trójai féregnek minősítették. Az ok: a játék titokban gyűjti a GPS-információkat és azokat másoknak továbbítja. Ugyan a Tap Snake esetében nem lehet klasszikus kártevőről beszélni, hiszen a GPS-adatok nem feltétlenül érdeklik a kiberbűnözőket, de más a helyzet, ha az információk mondjuk egy féltékeny partner kezébe kerülnek.