Videoátviteli szolgáltatás digitális rádiók számára

Videoátviteli szolgáltatás digitális rádiók számára

2010. szeptember 13. 18:04, Hétfő
A Fraunhofer Társaság IIS Intézete az International Broadcasting Convention 2010 Konferencián mutatta be a Diveemo nevű videoszolgáltatását, amely a Digital Radio Mondiale (DRM) rendszereket egészíti ki.

A Diveemónak köszönhetően a jövőben a digitális rádiók videókkal bővíthetik ki a programjukat és ezeket akár nagy távolságra is továbbíthatják. A szolgáltatás akár az oktatásban is használható. Előnye, hogy kifejezetten alacsony adatrátájú kapcsolatokra optimalizálták, hogy megkönnyítsék és olcsóvá tegyék a videók nagy távolságú adatátvitelét. A Diveemo első élő közvetítésére Amszterdamban, az International Broadcasting Convention 2010 keretében kerül sor. A projektben részt vesz az IIS Intézet mellett, a Thomson Broadcast & Multimedia, a Chengdu NewStar Electronics és a BBC. A videókkal kiegészített digitális rádióadást a DRM konzorcium segítségével sugározzák ki, majd egy NewStar DRM-vevő segítségével rögzítik és adják vissza. A továbbított tartalmakat a BBC biztosítja.

A Digital Radio Mondiale rendszerek előnye a rendkívül nagy hatótávolság. Egy DRM-rendszerű rádióadó - a beállításoktól és az adatátviteli viszonyoktól függően - akár az Európai Unió egész területét is lefedheti! A Diveemo tovább bővíti a felhasználási lehetőségeket. Egyetlen DRM-rádióadóval továbbítani lehet majd oktatási és tájékoztatóprogramokat, s ezekhez a diákok egyszerűen és olcsón juthatnak hozzá. Ráadásul a kép- és a hangminőség a rosszabb vételi körülmények esetén is jó, s egy videó akár több hangsávot is tartalmazhat, így egy oktatási anyag több nyelven is sugározható, továbbítható. A Diveemo jelentőségét mutatja, hogy az Európai Távközlési Szabvány Intézet jövőre szabványként akarja elfogadni.

A Diveemo a felhasználók számára ingyenesen fogható, míg a gyártók egyszerűen és olcsón integrálhatják a szolgáltatást a meglévő vagy új termékeikbe. "A fejlesztésünknek köszönhetően egyetlen DRM-rádióadó több millió embert érhet el bármikor és bárhol. Így a rádiók a jövőben olyan célközönséget is elérhetnek, amelyeknek eddig csak audioanyagokat tudtak továbbítani" - szögezte le Alexander Zink, az IIS Intézet projektmenedzsere.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások