SG.hu·

Itt a Panasonic DMC-FZ7

A Panasonic újabb, 6 megapixeles kompakt ultrazoom gépet mutatott be, melyben már ISO 1600-as érzékenység is választható.

A 6 megapixeles DMC-FZ7-es fényképezőgépben kézremegést kompenzáló optikai képstabilizátor és 12-szeres zoom átfogású (36 - 432 mm ekv.) LEICA objektív kapott helyet. Az FZ30-hoz képest az FZ7-es kisebb és könnyebb, alapvetően a DMC-FZ5 utódja. Azt nemcsak az effektív képpontok számában múlja felül, hanem egyéb műszaki jellemzők területén is, például egy joystick vezérlő beépítésével, mely a kézi élességállítás mellett a gyors manuális expozícióvezérlést is segíti.


A gyártó egyik büszkesége az FZ7-es egyik új beépített motívumprogramja, a nagy érzékenységű üzemmód, mely állítólag akár 1600-as ISO-szinten is lehetővé teszi a fényképezést, cserébe viszont csökken a felbontás. Ezt az üzemmódot a CCD vegyes olvasási módszere teszi lehetővé, és az így nyert képminőség körülbelül a 10 x 15 cm-es fotónyomatok készítéséhez megfelelő. Ugyan ennek hatékonyságát majd a tesztek kiderítik, de elméletben a nagyobb zársebességgel kiküszöbölhetjük a mozgó tárgyak által okozott elmosódást, például a szobában kisbabákról vagy háziállatokról készített képek esetén. Így tehát elméletben a homályos képeket eredményező két legfőbb problémát, a kéz remegését és a tárgyak mozgásából adódó elmosódást is képes kezelni a gép.


Az FZ5-ös 1,8"-os LCD-jét az FZ7-esben már 2,5" képátlójú kijelző váltotta fel, mellyel a CCD vegyes olvasási módszerének köszönhetően a gyártó közleménye szerint még gyenge megvilágítás mellett is nagyobb fényerő érhető el. A fényképezőgép “agyát" továbbra is a Venus Engine II képfeldolgozó chip jelenti, mely korrigálja, mérsékli a kromatikus aberrációt valamint minimalizálja a vignettálás jelenségét. Sorozatfelvételi üzemmódban másodpercenként három kép készíthető, a korlátlan sorozatfelvétel funkció használatával pedig mindaddig fotózhatunk gyors egymásutánban, amíg a memóriakártya meg nem telik.


A készülék nagyítási képessége az Extra Zoom funkciónak köszönhetően 3 megapixeles felvétel esetén 16,5-szeresre növelhető azáltal, hogy a gép tudatosan a CCD középső részét használja. A normál VGA-méretű (640 x 480-as) klipek mellett már 16:9 képarányú, teljes méretű VGA-filmek (848 x 480) 30 kép/mp sebességű felvétele is lehetséges, míg az FZ5-ös előd QVGA-formátumban készített mozgó felvételeket. A 710 mAh-s akkumulátor egyetlen feltöltéssel 320 fotó elkészítéséhez elegendő energiát szolgáltat.


Az FZ7-es manuális fókusz- és expozícióbeállítási lehetőséget nyújt, mindkettő egy független, minden irányba mozgatható joystickkal szabályozható. Kézi élességállítás esetén a fókusztávolság, és a blende által meghatározott mélységélesség is megjelenik a kijelzőn grafikus formában. Emellett az alkalmazott zoomarányról is információt nyerhetünk, a manuális fókusz segédfunkció pedig - a pontosabb élességállítást segítendő - a kép középső részét kinagyítva mutatja. Kézi exponálás esetén a záridő akár 60 másodpercre is növelhető, egyébként a különféle fényképezési viszonyokhoz igazodva 1/2000 és 60 mp között állítható.

A DMC-FZ7-es márciustól lesz elérhető, ára várhatóan 120e Ft körül fog alakulni.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© zimmezoom2006. 02. 20.. 12:01||#18
© zimmezoom2006. 02. 20.. 11:59||#17
itt már beárazták és idõpontot is jósolnak: nõk napjára lehet rendelni...

http://72.14.207.104/search?q=cache:UeNkBHGPCqAJ:www.pixmania.com/hu/hu/188377/art/panasonic/lumix-dmc-fz7-silver.html+fz-7&hl=hu&gl=hu&ct=clnk&cd=7


az azért kicsit huncut, hogy:

"A kisebb és könnyebb FZ7-es alapvetõen a DMC-FZ5 utódja." Az adatlapon õk is írják, hogy az fz-7 310 g... írják de nem olvassák...
© Vicking2006. 02. 07.. 20:45||#16
Nagy -nagy tévedésben vagy.... jókat írtál, csakhogy ezek nem egyszerre teljesülnek...
iso 1600-nál leméretezi a felbontást 1,5-2 megapixelre(vagy az alá), a legjobb zajszûrés pedig a leméretezés...
magyarul esélyt sem hagynak arra, hogy az "okoskodó" szakértõk 6 megapixelen fényképezzenek 1600-os iso-val, utána meg szidják a kép zajosságát...
egy 6 megapixeles érzékelõbõl leméretezett iso 1600-os 1-2 megapixeles kép nem lesz zajos, bárhogy is szeretnéd....
© Goofy24682006. 01. 31.. 21:30||#15
Jó ez az FZ7-es. De itthon miért lesz ilyen drága?
Külföldön 400 USD lesz csak! Paraszt magyar meg hadd fizessen? 😞 Itt utánanézhettek:
www.imaging-resource.com/NEWS/1137999601.html
FZ7 price
© rumos2006. 01. 27.. 13:00||#14
a fekete az cool, az ezüst meg nagyon emlékeztet pont a Canon S2-re.
nekem FZ5 van, de aligha fogom lecserélni. pedig a manuális fókusz jó dolog, és a 640-es videó is, de nagyon nem hatékony ez a .mov-ba való felvétel.
a 120e márciusban nagyon sok lesz, pajtik.
© nimfas2006. 01. 24.. 17:53||#13
Nekem egy Fuji 7000-em volt.... max ahhoz tudom hasonlítani, a Panákat egyáltalán nem ismerem, csak miután anyám lenyúlta a gépemet, akkor vettem egy Canon 350D-t... elsõre fura volt, de megszokás kérdése.

Amúgy nekem ez a szürke szín nagyon gagyin hat, és az anyaga is túl mûanyag. Ez most hülyén hangozhat, hiszen a Fuji és a Canon gépem is mûanyag, de már fényképrõl látszik, hogy jobb minõségû volt, persze lehet tévedek, és csalóka a kép.

A stabilizátor viszont jó pont, néha igencsak megszenvedek a beállításokkal, mire stabi nélkül álvány nélkül sikerül egy-egy igazán jó képet készíteni.

ISO 1600-ra pedig van egy igen jó programom... nagyon jól szûri a zajt, a Fujinál nagyon jól jött mikor pl. éjjel fotóztam. A mostani gépnél nem nagyon kell hálisten.
© Cat2006. 01. 24.. 17:43||#12
gyorsan esett? április óta 15% az mióta gyors? (ráadásul ebben még benne van egy 5%-os áfacsökkentés is...)
© Blasta2006. 01. 24.. 17:14||#11
Sztem el lehet adni 120e körül, az S2IS is ennyivel indult. Aztán gyorsan esett az ára, már 100 körül hazavihetõ.
© Blasta2006. 01. 24.. 16:56||#10
"Én az 1600-as Iso-s zajra leszek kíváncsi, mert azért valljuk be, nem tükörreflexes gép, pedig azokon is látszik a zaj."

Pláne, ha Panasonic géprõl beszélünk... ;-)
© Blasta2006. 01. 24.. 16:55||#9
Nem értek 1et. Sztem a design is és a gombok is rendben vannak. A nagytesótól átvenni a gyûrûket meg nem nagy kunszt, de ebben a kategóriában ezek az extrák nem járnak :-))))