Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy van 2 DVD íróm, egy Pio 108 és egy Pio 109. Vincseszterrõl szeretnék kiírni 8x sebességgel DVD-t egyszerre mind a két íróval, de még a 6x-ost sem nagyon akarják egyszerre. Egyik adatkábelen van az egyik író máésikon a másik. Vagy inkább vegyek vezérlõt Raid-est? Megveszek bármit csak ne legyen drága, a lényeg hogy szépen tudjon írni egyszerre a két író úgy hogy egy vinyóról kapják az adatot. Várom az ötleteket.
Ezt a két Phillipset szoktam venni a #4902-ben lévõt és ezt:
Az utobbi jobban is néz ki és az is ugyanolyan Fuji.
A Ridata is régen lila-fehér volt, most meg ezüstszürke, minimálszitázásos. Most akkor merjen ebben megbízni az ember? Mondjuk a Verbatim is ilyen ezüstös színû, de azt nemtom milyennek kéne lennie. :)
Én speciel csak megbízható forrásból származó ridata 8x lemezt veszek.
Eddig ebben nem csalódtam,és míg nem fogok,nem is váltok.
Tdk-ról jót vagy semmit..........
De ebben PPeter a szakértõ........
Kérdés mi válik be. Ezt csak utólag tudnám eldönteni, de én elõtte szeretném. :) Sajnos hengeres tdk-val is szoptam már meg, ez egyébként mennyire számít megbízható típiusnak? (Nem a márkanév, hanem konkrétan a hengeres tdk.)
Olyat érdemes,ami bevállik:))
Nekem vannak 2 éves fuji lemezeim,na azok úgy néz ki,hogy 2 évre beválltak.
Hogy 5 év múlva mi lesz???Na az jó kérdés.
Erre PPeter sem tudja a választ..........
teszzeles = tesztelek (de meleg van, már írni se tudok, csak DVD-t :D )
Én hivatalból írok lemezeket, rengetek teszzeles és hivatalosan szokszorosítok, most épp az HBO-nak és az AXN-nek marketing anyagokat, szóval nagy testvér elmehet a búsba, hehe. :)
Tégy úgy, ahogy neked megfelelõ, én nem akarlak meggyõzni, csak jótanácsot adtam (valószínûleg sokkal de sokkal több lemezt írok hetente, mint te havonta) a tapasztatalaim alapján, valamint hetente százas nagyságrendben levelezek CD/DVD-írás témájában felmerült problémákkal kapcsolatban a felhasználókkal.
Érdekes hogy a 16x lemezt nem érdemes a feltüntetett sebességével írni.
Én a 8x ridatát írom 12x-en és eddig durván 25 lejátszóban próbáltam,és tökéletes.pio 108-al.
És nem 10 lemezt írtam már meg ezzel a sebességgel,és durván 99% jó.
Igen, az a legjobb, ha nem változik a sebesség írás közben, ez írótól függõen a 4x-es vagy 6x-os, a Pioneer DVR-109-esnél az utóbbi, tehát a 6x-os tempónál még egyenletesen (CLV módban) ír a lemez teljes felületén. Tapasztalataim szerint a 16x-os Verbatim lemezek állati jók lesznek így, nagyon sok lejétszóban próbáltam ki és egyik sem fújt az így megírt lemezekre.
A DVD+R és DVD-R között nem tennék ilyen szinten különbséget, ha normális lemezt veszel (nem sajnálod rá a plusz 25 forintot), akkor teljesen mindegy.
Meg az is kérdés, hogy milyen lemezt hányszorosan hajlandó az íród írni.
Amennyire én kivettem, az a lényeg, hogy olyan sebességen írd, amit elejétõl a végéig használ az íród.
12x sebességnél látom decrypternél, hogy változik a sebesség.
Tán 8x-nál is, de nem vagyok biztos.
A másik: + vagy - lemezt érdemesebb venni? Amennyire én tudom a különbséget köztük, a +os hibatûrõbb, a -ost meg az asztali lejátszók jobban támogatják. De már láttam olyan asztali lejátszótami +ost támogatott, -ost nem, szal már nemtom mi van. Melyiket érdemes, melyik megbízhatóbb?
A max írási sebesség felével szoktam általában írni, úgy tudom az a legjobb. Azért gondolkodom a 16x lemezeken mert arra már mernék 8x írni, a 8x lemezekre inkább csak 4x. Ez jó elgondolás?
Én nem javaslom a 16x-os lemezekre a 16x-os írást, fõleg ha érzékeny asztali lejtszóban szeretnéd használni (az asztali készülékek olvasása kissé más rendszerû, mint a nagy elõreolvasási cache-sel dolgozó, nagy adatátvitellel mûködû, rugalmasan programozott DVD-ROM meghajtóké). Ugyanis azok azt szeretik igazán, ha a lemezen végig egyenletes az adatrögzítés optikai jelszintje, márpedig a gyors írásnál ugyabár a lemez elejétõl-végéig folyamatosan (CAV, P-CAV) vagy lépcsõzetesen(Z-CLV) változik az írási sebesség, ami optikailag óhatatatlanul más-más adatrögzítési minõséget - nem a tárolt video- vagy hanganyag minõségérõl van szó, mielõtt valaki félreérti és végeláthatatlan vitkba kezdünk - eredményez a lemez minden pontján, tehát a lejátszónak mindig változtatnia kell az olvasási stratégiáján menet közben, ami az érzékeny és kevésbé rugalmasan mûködõ asztali lejátszónak folyamatos utánállítást, fejkalibrálást jelent (hallgasd meg egyszer, mennyire "cicereg" a lejátszód a bénább lemezekkel), ez pedig
1. csökkenti az élettartamát
2. akadozó lejátszást eredményezhet.
A asztali lejátszód támogatja a DVD-ROM lemezekrõl a számítógépes fájlrendszerben tárolt állományok, MP3 fájlok lejátszását? Elõfordul, hogy a lejátszó csak CD lemezrõl hajlandó az MP3-akat lejátszani és DVD lemezt érzékelve meg sem próbál ilyen állományokat keresni rajta, és csak DVD-Videot hajlandó lejátszani a DVD korongról.
Amirõõl biztosan tudni, hogy van belple hamisítvány a feketepiacon, az a 8x-os Verbatim lemez, 25-ös hengerben, de ezt már ki lehet kerülni odafigyeléssel. Minden más lemeznél elég ha egészségesen óvatos vagy, igazából- szerencsére - a kimondott márkahamisítás még nem indult be a DVD lemezekkel ebben a régióban. A jogdíj nélkül árult lemezek tehát nem hamisabbak, mint a boltokban kapható, hivatalosan forgalmazott példányok - most még. Aztán hogy mi lesz a vége annak, hogy egy adott termékkör forgalmának a jelentõs része a feketepiacon zajlik, majd eldõl, mindenesetre a hamis Verbatim lemezek megjelenése és a durva konkurenciaharc a feketepiacos érdekcsoportok között azt mutatja, hogy elõbb-utóbb rossz vége lesz a dolognak...
Miért nem fogadja be a DVD-re írt mp3-at az asztalim? Nero-val írtam mint adatként és mp3-ként is, de 1ik sem jó neki! THX!
Oké, akkor másképp kérdezem. Az "apronetes" és hasonló valszeg nem túl jogdíjas lemezek közül melyiket érdemes venni, amelyikbõl a legkisebb eséllyel kapok hamisítványt?
Nálam egyik TDK-val sincs gond, még a legelsõkkel sem, amiket annakidején még az LG 4163B-vel írtam. (azóta a merevlemezeket leszámítva, teljesen lecserélõdött a gépkonfigom)
Az egyszerû ezüst szitázás még nem mérvadó, hogy lemez "mennyire" eredeti, vagy éppen hamis. Számos nagy cég használ szolid, egyszerû nyomást a lemezen - melleseg ezek ízlésesebbbek az ilyenekre "könnyebb" is felfirkálni a tartalmat jelölõ feliratot, hiszen a sok csicsa között nem vészik el a kézzel írt infó.
A HWSW fórumában azon vitáztam, hogy itthon vajon mekkora eséllyel láthat valaki eredeti 100 darabos hengeres Verbatimot, tudnillik ilyen kiszerelést Európában nem forgalmaz a Verbatim - persze ettõl még elõfordulhat, de szerintem igen ritka.
A 25-ös henger igen közkedvelt kiszerelés Európában (egyébként itt azért nem forgalmaznak 100-as hengereket, mert a legtöbb Európai országban hozzánk hasonlóan szerzõi jogdíjat kell fizetni a hivatalos lemezekre és a 100-as csomagok baromi drágák emiatt), más kérdés, hogy Magyarországon a Verbatim hivatalos disztribútora szinte nemis forgalmaz semmilyen hengeres lemezt, mert eladhatlan lenne a irrálisan magas magyar jogdíj miatt (egy-egy lemezt még megvesz az ember 100-150 Ft-tal drágábban, na de 25-öt vagy 50-et?). Azért is nehéz megbecsülni, lenyomozni, hogy mennyi hamis Verbatim kerülhetett ki az országba, ugyanis a hengeres kiszerelési forma - akár eredeti, akár hamis - csak a feketepiacon forog, hivatalosan szinte egyik márkaképviselet sem nyomja a hengeres korongokat.
Mintha errõl vitázott volna valakivel a HWSW-n, és ott csak arról volt szó, hogy a 100-as hengereket nem forgalmazzák azthiszem nemcsak idehaza, hanem aurópában.
A 25-ös hengerekben árult 8X-os Verbákról mintha nem vitáztak volna ilyesmit.
A 8x -os Verbatimról PPeter azt írta az oldalán nálunk nem is forgalmazzák. Ez is "ezüstszürke edition", meg a többi 16x +/--os is. Merjen az ember ezekbõl vásárolni?
Nálam is járt ilyen 1-8x tdk, 2 már olvashatatlan, pedig használva se volt. Ezért tettem fel a kérdést, mert sztem már a tdk-ból is leginkább a hamisítottat árulják. Régebben volt a lila-fehér Ridata, azzal semmi gond nem volt, de már Ridataból is csak az ezüstszürkét nyomják, ami szerintem hamisított. Gondolom megveszik a szitázatlan rossz lemezeket, és rányomják ezt az egyszínû valamit, aztán hajrá. Elég sok olcsó lemez jön már egyszinû ezüstszürkében, gyanítom nem véletlen. Vagy tévedek, és most ez a hivatalos szinezés?
én +-os Ridatát használok jó ideje, 4x-eset. eddig minden oké vele
Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy tudja e vki, hogy hogyan lehet Neroval kiirni 2 gigánál nagyobb ISO file-t simán isoba, tehát nem kitömöritve? Állandoan beugat, hogy nem tud 2 Gb-nál nagyobb file-t kiirni
Én is azok táborát erõsítem akik a tdk-t a princo-val együtt kerülik.
Mindkettõ kukába való.
Én hónapok óta az 1-8x TDK-kat (DVD-R) használom és egyelõre semmi gond velük.
Mostanában jelent meg a karcmentes változata, de annak darabja még 400Ft felett van.
Sõt, már láttam TDK 1-16x DVD-R-t is - kicsit még az is drága.
Jelenleg milyen lemezt érdemes megvenni, melyiket hamisítják legkevésbé (nyilván mindenbõl van kamu, de nem egyformán), természetesen a megbízhatóság, minõség a lényeg?
Na jó, de annó még nem volt ennyire elterjedve a feketepiaci vásárlás, boltban vettem, ott meg éppen amit lehetett kapni, abból vettem.
Persze miután kiderült, hogy vacak, már nem erõltettem a dolgot, bár úgy emlékszem a kora D-View lemezek jófajták voltak, aztán a következõ kupac már nem annyira, de ez már jópár éve volt, lehet nemjól emlékszem.
Világos, a tartósság nem túl jellemzõ a belépõ szintû cuccokra.
De a dview és az mp között nálam a difi nem is ez volt, hanem már a rövidtávú megbízhatóságnál észlelhetõ különbségek.
Aki meg legolcsóbb princo-t, vagy c osztályos g05-öt használ, vessen magára!
Gyerekek észre kellene venni, hogy amit itt - jogosan - szapultok (Philips Multipurpose és a TDK D-View) azok a lemezek az adott cégek kínálatában a legalsó kategóriát képviselték. A Philips Multipurpose lemeze a TDK olcsó, D-View sorozatára adott "válasz" volt (vagy fordítva), de ugyanakkor mind a két cég termékpalettáján ott voltak a drágább, normálisabb lemezek is. Ahogy mondjuk videokazettából is találsz minden márkanév alatt eltérõ minõségû és más piaci célközönségnek szánt termékeket, ugyanúgy érvényes volt ez a CD-R lemezekre is, csak éppen jó magyar szokás szerint mindig mindenbõl a legolcsóbb kell(ett) mindenkinek. Amikor a D-View "hódított" az olcsó piacon, egy kicsivel drágábban meg lehetett venni a Metallic és Reflex Ultra CD-R lemezeket, ugyanígy a Philipsbõl is kapható volt a drágább Premium, Silver Premium, Professional CD-R sorozat. Nem volt kötelezõ a legolcsóbbat venni. Olcsó húsnak híg a leve, de ezt akkoriban hiába írtam meg a cikkekben, csak sorra kaptam a "tudományos" olvasók reakcióit, mizterint a CD digitális adathordozó, ezért nem lehetnek vele minõségi problémák, LOL. Ugyanezek az olvasók megy fél múlva könyörögtek, hogy miképp kaphatják vissza a trutymó lemezre kiírt fontos adataikat. Hja kérem...
Nekem Fujitsu-Siemens lemezeken fogy a hordozóréteg :)
Fura, mert nekem a 10egynéhány lemezeimbõl a Philipsek sorban halnak el, a TDK mind jó. DVD-bõl pedig azért ajánlottam mint írtam, mert Verbatim zsákbamacska...
Az a baj a dview lemezekkel, hogy nemcsak 3-4 év után nem jók, hanem azonnal.
Csomó lejátszó, asztali-autós vegyesen, észres sem veszi, visszaolvasásnál meg hiba jelentkezik.
A metallic viszonylag jó, de voltak bajok azzal is.
Itt azért nem arról van szó, hogy néha becsúszik egy selejt a jó lemezek közé, hanem kimondottan olcsó, minõségileg nem a legjobb lemezeket adták el a saját márkájuk alatt.
Annó már én is kerültem a TDK cd-r lemezeket éppen ezért, mert nemtudhattam, hogy mit kapok.
nos, bevallom kicsit erõsen fogalmaztam, persze szándékosan hogy kicsit pörögjön fel a topic mert nem voltak hozzászólások. a tdk-ról megvan a véleményem. persze nem ez az egy márka van amit már nagyon hosszú idõ óta kerülök, miután többször, jócskán eltérõ idõpontokban vásárolt lemezek minõségével volt bajom vagy a baráti körbõl valakinek, illetve a kapott, már megírt lemezek minõségével sem voltam elégedett, legutóbbi frissen írt zenecd-m amit kaptam sok szám ugrik vagy berecseg. szóval nálam a tdk a princo imázsával indul a megveszem e ezt vagy inkább egy másikat vetélkedõn. ja, és a princo is nagyon fasza lemez volt amíg nem kezdték el agyba fõbe hamisítani
Na, neked a 14 éves TDK lemezek jók, nekem meg a 3-4 éves D-View TDK lemezek szartak be. Akkor most jó a TDK vagy nem?
Egyébként arra utaltam, hogy egykor lehet jó volt a TDK, de manapság már nem az igazi, többször eljátszották már, hogy az elején saját, jó minõségü alapanyagait adták el, majd a következõ kupacból vett lemez már valami távolkeleti dzsunka szar volt, pl a fenti D-View is ilyen volt.
Mivel kéne összehasonlítanom???????
Ne csináld ember.
Az idõ hozza meg egy lemez tartósságát vagy mullandóságát.
Ha archiválsz valamit akkor tartós legyen,ez a lényeg nem??
Szerinted mi a lényeg????????
Esetek nagy többségében azt érdemes hamisítani,amire nagy a kereslet.
Ez nem azt jelenti,hogy amire nagy a kereslet az jó is.
Azért a TDK-ra azt mondani,hogy szar,az igen felelõtlen dolog.
hali. aproneten mázsaszámra adják a dvd lemezeket, kb a bolti ár feléért, nincs ebben semmi erdõ, jó minõségû lemezek ezek? ilyen tdk-verbatim-phiplips-samsungokra gondolok, amit 120 ft körül adnak
Ez speciel DVD+RW és igen a médiakodja Phillips ennek a TDK-nak.
Mitsubishi-s médiakódja van.
Lehet ilyen olcsón kapni?
Mi az, hogy philips alapanyag?? Philips a mediakodja?? Ez valami +R-es media??
Hat tul sokat meg nem hallani rola. Attol fugg milyen arban van. Ha tul olcso, akkor gagyi. Ha nem tul olcso, akkor mar verbat is kapsz.
Az a nagy fájl valószínûleg egy ISO (vagy BIN) imázsfájl az eredeti DVD-rõl.
Van pár olyan progi (mint pl. a DVDShrink), amivel a filmbõl kiszedheted az általad feleslegesnek ítélt hangsávokat, feliratokat, valamint a DVD menüit és az extra tartalmat kisebb bitrátán átkódolja, hogy minél több hely maradjon magának a filmnek - bár ha szükséges, magát a filmet is átkódolja.
Bár ehhez elõbb elõ kell készítened az anyagot, amire két lehetõséged van.
- vagy bemountolod az imázsfájlt (pl. Alcohol120%-al) és ezt a virtuális DVD-t adod meg forrásnak a DVDShrink-ben.
- vagy DVDDecrypter-el megnyitod az imázsfájlt, fájl-módban lerippeled az egész DVD-t, aztán forrásnak a lerippelt VIDEO_TS mappát adod meg a DVDShrinkben.
Más lehetõség nincs az eredeti menürendszer megtartására.
sziasztok. azt szeretném megtudni, hogy olyat lehet-e csinálni (és ha igen hogyan), hogy eredeti dvd-rõl a menü megmaradjon, de ne legyen mindeb rajta a másolaton, csak a fele. A probléma ott kezdõdik, hogy a "film" egy file-ba van. Egy 6,937 MB-os file. segítsetek! köszi.
Lehetséges, nálam a 6.6.0.13 let a nyerö egy elözövel eccerüen nem akart semmitse irni a iro:o
De ezt nem értem,ez a multisession dolog DVD-knél már nem ugy van hogy nem zárom le,de ha kell meg tudom nézni mi van rajta?
Ja disc empty, barátom kapott egy PLATINUM DVD-RW lemezkét amire megirt egy filmet.
Asztaliba be lement a film,le akarta törölni, de akkor jött a hopp.
Nem látot semmitse a iroja rajta,söt utána más DVD-kel is szorakozott, egy FUJI-val.
Neki MSI iroja van,odaadta FUJI-t ( mert valami kellet rola neki,és hátha nálam megy), nekemse látott FUJI-n semmitse:P
Kábé 15-20 ki-be a iroba ( NEC3540),aztán lön csoda, meglett a lemez hirtelen:)