Hogy a szoszben 33 fokos a procitok pl mikor 35 fokos kanikula van? Az siman meresi hiba. Vagy ha legkondi, akkor oda kene irni akkor mondjuk a szoba homersekletet is, mert 20 fokban ugye ez nem kunszt.
Már ezis Gyrucsány hibája?
:S én nemrég vettem aq procit és mostámár egy fillért sem ér beszarok :c
Akkor most adjam el gyorsan és vegyek AM2?vgay mi?
Nem az lessz lemegy az ára és késöbb vezsek egy 4800+.
En meg tudom, hiszen 169$-ra csokkentik az arat, bar sajnos nem kedvez a romlo forint az arnak, de ezt a mostani kormanyzaton verd le, mert nekik koszonheto.
Boven eleg lehet alkalmazasoknal, hiszen nem 100%-os elonyuk van a Conroeknak.
Ha ezzel elernek 15% teljesitmeny novekedest (ami lassuk be boven elerheto), mar be is fogtak a Conroet, a "K8L" nelkul is.
Ha meg tulszarnyaljak, akkor el is hagytak.
Szvsz ez még kevés lesz a Core2 procik befogásához. PH-n azt valószínûsítik, hogy hamarosan szépen fû alatt átfésülgetik kicsit azt a K8as architektúrát, gyorsítanak a cachen, babrálnak kicsit a memvezérléssel, áttérnek 65nm-re és máris ott lesznek mint core2 cpuk teljesítményben, fogyasztásban. nagyon remélem, hogy igazuk leszen, nem lenne túl jó ha az Intel megint elszállna az áraival.
PFFFFF.
AMD sunyizott kicsit ? :P Lehet, hogy Conroe megsem lesz olyan elonyben mint az Intelesek hiszik ?
HWSW
"Az Intel várhatóan július végén dobja piacra asztali Core 2 processzorait, amelyek teljesítménye az elsõ tesztek szerint jelentõsen felülmúlja a legújabb AMD Athlonokét is. Az xbit-labs bennfenntes forrásokra hivatkozva azt híreszteli, hogy a második számú processzorgyártó titkos fegyverrel készül az Intel ellen, amelytõl elsõsorban a játékok alatt mutatott teljesítmény látványos javulását várja.
Gyorsabb játékok?
Ma már az összes modern asztali processzor kétmagos, beleértve az Intel és az AMD termékeit is. A szoftverek, fõképp a játékok azonban egyelõre csak ritkán használják ki a kétmagos felépítés elõnyeit, több programszál párhuzamos futtatásának lehetõségét, ezek az alkalmazások egy gyors egymagos processzoron futnak a legjobban. Az AMD éppen ezért a kifejezetten játékosoknak szánt Athlon FX sorozat esetében például sokáig megmaradt az egymagos felépítés mellett, csak a család legújabb tagjai, az FX-60 és FX-62 kétmagosak.
Ha hihetünk a pletykáknak, a vállalat titkos fegyvere egymagos processzorrá változtatná kétmagos chipjeit, annak érdekében, hogy azok a lehetõ legnagyobb teljesítményt érjék el a többszálú végrehajtásra nem optimalizált szoftverek futtatásakor is. Az AM2 kivitelû kétmagos AMD processzorokban állítólag megbújik egy technológia, amely az operációs rendszer és a rajta futó szoftverek számára adott esetben egymagosként láttatja a chipet. Természetesen mindkét mag dolgozik ilyenkor is, azonban ugyanannak a programszálnak az utasításait hajtják végre.
A hírek szerint az AMD "Reverse Hyper-Threading" technológia használatához csak egy BIOS-frissítés, új processzor-driver és egy Windows-patch szükséges, amelyet a Microsoft hamarosan ki is bocsát majd. A processzor-driver a videokártyák meghajtóprogramjaihoz hasonlóan dinamikusan, a futtatni kívánt alkalmazásoktól függõen képes lesz váltogatni a processzor "egymagos" és "kétmagos" üzemmódja között. Ezzel a megoldással az AMD legtöbbet hozhatja ki processzoraiból, legyen szó többszálúságra optimalizált alkalmazásokról (pl. fotószerkesztõk, tömörítõk), vagy egyszálú szoftverekbõl (a játékok többsége).
Fordított Hyper-Threading
A módszer -- amennyiben valóban létezik -- tulajdonképpen az Intel Hyper-Threading megfordításának tekinthetõ, ott több programszál futhatott párhuzamosan egy magon, az AMD esetében egy programszál végrehajtását osztják szét több magra. Az AM2-es Athlonok és Opteronok ezáltal egy órajelciklus alatt 6 utasítás végrehajtására lesznek képesek, szemben az Intel Core 2 által ígért 4 utasítással. Ebbõl persze még nem lehet pontos következtetéseket levonni az Athlonok egyszálú szoftverek futtatására vonatkozó teljesítményére vonatkozóan, ugyanis a mai szoftverek felépítésébõl adódóan nagyon ritkán találni 6 független, párhuzamosítható utasítást.
Általánosságban elmondható, hogy a mai modern szoftverek minden ötödik utasítása ugrás, csak kifejezetten tudományos célú alkalmazásokra jellemzõek az ennél nagyobb alapblokkok. Éppen ez az oka annak, hogy a processzorgyártók a végrehajtóegységek számának növelése helyett a magasabb órajel, illetve a többszálú végrehajtás felé mozdultak el, elõször az SMT (sychronous multi-threading), majd az SMP (symmertic multi-processing) révén. Ez egyben meg is kérdõjelezheti az AMD elgondolásának gyakorlati hasznát, persze lehet hogy csak pletykáról van szó, de július végén minden kiderül."
Venice ismeri az SSE3-at és rugalmasabb a memvezérlõje is.
Venti témához, én mindig benyaltam eddig a gyári hûtéssel, egy jobb hûtés procira 5-8ezer max ami olyan hogy a késõbbi procikra is rá lehet rakni. Videókártyánál szintén ha már veszek egy 40-50 ezres procit szarok arra a +5-8 ezerre delegalább 40-50 foknál nem lesz melebb sose és nem a gari után 1 nappal fog beszarni.
Az bizony komolytalan. A dobozban levõ brosurán is rajta van, hogy három év a gar.
ezt most már én sem értem :D
nem OEM van ráírva... hanem BOX-tehát dobozos verzió.... na ahhot adnak coolert?
ez a PIB meg mi lenne? mert még ilyet nem láttam egyik procin sem
PIB: kapod a procit és az Ajigo coolert
OEM: kapsz egy procit és venned kell egy coolert is
Ha a két kiszerelés között nincs árkülönbözet, akkor spórolsz. Ha van árkülönbözet, akkor már nem feltétlenül. 8k-t nem nagyon tudsz így spórolni, legfeljebb ha valami drágább coolert (pl U8, CNPS9500, XP120) nem veszel meg a dobozban levõ miatt.
AMD Athlon64 processzor, Socket939 foglalat, dobozos (ventillátoral) 42,119Ft
Azért kérdeztem mert akkor ezzel is megspórolnák 8000ft-ot! Mert most próbálom minél olcsóbban kihozni az új gépet (de nem a minõség rovására)
A víznél minden hangosabb:)
egyébként ha nem lenne vízes hûtésem én is a dobozos mellett tenném a voksomat vagy egy zalman hûtõ mellett.
Egyáltalán nem rossz. Sokak szerint hangos, szerintem nem. Nagyon jól hût. Viszont ha az OEM és a PIB között a különbség több mint 5k, akkor inkább OEM és egy AC Freezer64. Az viszont nem képes átszellõztetni a passzív heatpipeos lapok bordáit/radiátorait. Ebben a gyári coolerrel nem sok veszi fel a versenyt!
én abban reménykedek hogy ha mi most veszünk gépet akkor az egy darabig el fogja húzni.... (a8n-sli amd3800+ 7900gt)
utána meg remélem lesz egy jó fizetõ állásom és nyugodtan költhetem a oénzt ezekre az új cuccokra :D
Én még ott tartok, hogy az ATi már bemutatta a 3db 16x PCI-E slottal szerelt referencialapját, és hogy a szóbeszédek szerint az nVidia is hamarosan megmutatja a sajátját. :)
A baj egyébként az, hogy a játéktámogatástól fog függeni ez az egész Havok FX / VGA-fizikai gyorsítókártya mizéria. Csakhogy elõre nem igazán látom még, lesz-e értelme erre várni, avagy sem. Bár igaz, hogy a számítógépes játékok és hardverek terén ritka az a technológia, ami fél-egy év alatt meg tudja hódítani a piacot. :)
Nem tudom te milyen MMORPG-vel játszottál, de amivel én játszottam (SWG, WoW) azok úgy zabálják a gépet, hogy csak na (az SWG 1giga rammal is képes volt folyamatosan swappelni Coronet fõterén... :D).
köszi a gyors választ. én kb szeptemberre tervezek fullos gép upgradet(pci-e, 2giga ram stb. proc még eldõl ,mert attól függ az egész ,h mennyit tudok melózni nyáron)
Az Intel új kétmagos procija, az elsõ teszteken nagyon lealázott mindenkit, ráadásul meglehetõsen baráti áron nyit, de most Jakuza által belinkelt teszt egy kicsit elbizonytalanított.
Egyébként én úgy tervezem, hogy majd szeptember-november között bõvítek, hátha addigra letisztul a piac. :)
ezért vettem SLI-s lapot:D egyébként muszáj volt váltanom. Az 1,5 Willamette magos P4-em már nem húzta volna sokáig. MMORPG-n kívül jóformán alig futott már el rajta valami élvezhetõen...
Mondok egy rémisztõ dolgot: mi van, ha nem leszel el nyugton 2-3 évig? A tételes álmatlanságért jelenleg a fizikai gyorsítók felelnek, azokból is a Crossfire/SLI gyorsítási megoldások. Mi van, ha a fizikai gyorsításhoz egy-két év múlva már kelleni fog a két vagy három 16x PCI-Express csati az alaplapra (no meg persze a belevalók)?
Ezt elõre nem lehet elõre látni, de simán el tudom képzelni, hogy például a Lock-On következõ kiegészítésébe vagy a Game 2-be mondjuk a vízfelületek kezelésébe, épületek rombolhatósága miatt belepakolják a PhysX-et vagy a Havok FX-et. Itt van az én problémám... :\
In SysMark 2004 test, the Con E6300 got 210 points. In comparison, an Athlon 64 X2 3800+ got 232 points. That's a 10.5% AMD win using Intel's own benchmark that Intel developed.
Azt tudni kell hogy a E6300 189$ lesz, mig a X2 3800+ pedig 169$/.
tehat azert varjunk azzal a kijelentessel, hogy mit veszunk kesobb.