LOL milyen elmaradott vagyok néha pc-s kellékek teén már van olyan (szánalmasan nézek magamra) de 8-9ezer ft akkor inkább már ide kártya.Vagy nem lesz használva egyik vinyóm.
Nehogy miattam vitázzon bárki is!!Bár ez nem is vitam csak eszmefuttatások.
CSak irtam hogy EDDIG ez a nyerõ nálam.Ez nem azt jelenti amint kapható már meg is veszem.Még sok gyártó be sem mutatta az AM2-es lapjait.
Ha meg nem lesz 2 IDE kábeles frankó Nforce5xx-es lap akkor feltalálom a SATA-ról ATA-ra átalakitot :D
Azon gondolkodtam eladom a 3000+ Venice met és veszek egy 3700+t
Kérdésem: Ugyanaz a gyári ventillátor / borda a 3700+ hoz is mint a 3000+hoz?
Mert akkor nem adnám el csak a procit.
Másik: Játékokban érzékelni fogok gyorsulást?
Most a 3000+ 9*250 = 2250 mhz en megy a 3700+t is 250 es FSB vel szeretném járatni(11*250 = 2750mhz en alapfeszen 1.4-1.45v).
Remélem érzékelhetõ lesz a javulás márcsak az 1mb Cache miatt is(7800gt van alá).
Írta egy szóval is, hogy game PC-be kell neki? Lehet HTPC-t akar építeni.
De játékra is jó egy ilyen lap, a mai integrált hangok egyáltalán nem rosszak (az SB Live! -ot pl szinte mind leveri, ha normálisan van megtervezve a PCB). Emellett a három közül csak azon van két IDE csatorna, tehát ebben jobb mint a másik kettõ.
Ez a lap irodába való és nem otthonra játszani, lerí róla, hogy a legrosszabb a 3 közül. A kérdés így szólt: miért is a legrosszabb? Grebber tudvalevõleg nagy gémer, nem hiszem, hogy erre lenne szüksége.
Nem baj nekem ha azt akarja megvenni, én véleményt írtam.
Közben beugrott már, hogy K8-ban a CPU-ban van a memvezérlõ...
K8 esetén köze sincs a chip(set)nek a memóriához! Az IMC pedig minden AM2 prociban DDR2-t kezel csak, tehát az a lap igenis tud DDR2-t! Tehát tévedsz. Pedig ezek ezer helyen ezerszer leírt tények.
Az nF410/430+6100/6150 nem a legöregebb, hanem éppen a legfiatalabb nF4, ezek már 90nm-en készülnek, és töredéknyi a melegedésük az eredeti nF4-ekhez képest. Az nF5xx széria pedig gyakorlatilag semmi teljesítménytöbbletet nem hoz az nF4(xx)-hez képest. Anandtech teszt.
Egyébként miért baj, hogy grebbernek pont az a leginkább szimpatikus? Ha a céljainak tökéletesen megfelel, akkor nyugodtan megveheti.
Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy a legolcsóbb micro ATX-es lap, a legöregebb nforce4-es chipsettel, 1db PCIx1 slottal és integrált 6100-assal jó lap lehet? Gyanúm szerint nem is tud DDR2-õt, de lehet ebben tévedek.
:)
Venice procinak aminek az alap feszültsége 1.4V még egészséges 1.5-1.52V alap léghûtéssel ha nem melegszik 50 fok felé a mag? Mert úgy néz ki annyival megy stabilan 1.8Ghz helyett 2.3Ghzen. Légyszi valaki válaszoljon, köszi.
Az nem baj intelt soha nem veszek!
Akkor maradok szerintem régi nforce4-nél hacsak valamelyik másik gyártó rá nem pakol Nforce5xx szériára 2 sima ide csatit.
Nem tudom, nekem a mezei 8 ropis PQI value ramjaim is mentek 800on feszemelés nélkül. Lehet csak én fogtam ki a jókat, de úgy hallottam a többi ddr2 ramci is jól bírja a tuningot.
Ja, veszel egy CPU Card-ot minimum 7-8k-ért. Én meg eladom a lapom rádobom azt a 7-8k-t és veszek egy normális lapot (amire normális coolert is fel lehet rakni, és még a levegõ sem reked meg minden sarokban) ahelyett, hogy gányolnék. Lehet választani, szerintem én járnék sokkal jobban. (Árlistákon 25k környékén van pl az Abit KN9, annyiért még ma is el tudom adni a lapom, úgyhogy a 7-8k tulajdonképpen meg is marad.)
A Q3, D3, UT szintû programoknál az adott idõszak videókarijait vedd figyelembe. Kellett egy-két generációváltás, amire a Q3 procilimites lett (ugye a Q3 1999-ben jött ki, amikor az ATi még a Rage128-nál tartott!), ahogy így van ez a Doom3-al (ezt te is alátámasztod) és így volt az UT-vel is.
A TR:Legends, FEAR vagy az Oblivion szintén a klasszikus videókártyazabáló programok, amiket ugyanúgy oda lehet rakni a Q3, D3, stb. felsorolásba.
Ki beszél itt a home PC-krõl és a többmagos procikról? Én a többprocesszoros rendszerekrõl beszélek, amelyek egyáltalán nem mai találmányok, a komolyabb CAD/DTP/grafikai stúdiók már rettentõ régóta használnak ilyeneket. Az, hogy PC-ben most kezd terjedni nem jelent semmit. A technológia nagyon régi (az Abit BP6 mikor is jelent meg? '99-ben. És ez mondjuk home PC-be lett tervezve.) Az, hogy a játékok nem támogatták/támogatják egy dolog. Rengeteg program van viszont, ami igen (pl CAD-ek, grafikai programok, A/V tömörítõk gyakorlatilag mindegyike). A játékkóderek szemléletének kell megváltoznia csak. (Mellékesen már a Q3 motorban is van SMP támogatás kezdetektõl fogva!)
Az, hogy több processzoros, vagy többmagos processzor semmit sem befolyásol, lényegét tekintve ugyanaz.
Quake 3 9800 pro-m óta nem változik FPS ügyileg ha VGA-t cserélek, szal egyértelmûen procilimites: 9800pro->6800->6800 16@6->7600GT alig van növekedés, de ha megtépem a CPU-t akkor +100FPS is bejátszik.
UT is DX7 szal oda is CPU kell.
Doom3 a CPU-t és VGA-t is eszi nagykanállal, bár oda is VGA kell mivel 6800: 75fps, 7600gt: 110fps.
Viszont szerintem is VGA limitáltak a mai gamek, nézd meg a TR-t nextgenen, vagy akár az Obliviont. Természetesen olyan CPU is kell egy VGA alá, ami ki tudja hajtani.
Legfeljebb a Quake 3 / Doom 3 / Unreal Tournament szintûek...
Élõ példa: 6800GT -> 7900GTX. WoW-ban elõrelépés? Nem feltétlenül. Orgrimmar fõterén továbbra is 12-16fps...
Evtizedekkel lemaradva? A tobbmagos procik miota vannak terjedoben, 1 eve? Mekkora a piaci reszesedesuk a home desktop szegmensben? (ami a jatekok celterulete) Inkabb azt mondanam, csoda(es szerencse) hogy valami tamogatja kozuluk egyaltalan.
Amugy nem kepeznek sehol alacsonyszintu buta programozokat jatek keszitesre es magasszintu profik autocad-okat irni..
Most megfogtál, még múlt héten találtam egy Cseh oldalt, ahol lehetett venni DFI Crossfire 3200 Infinity(? vagy Lanparty) AM2 lapot. De ha lehet kapni eBay-en Conroe procit, akkor ezt is lehet :)
Vagy Go To Tókió/Akihabara.
Pontosítsunk: a játékfejlesztõk le vannak maradva évekkel (inkább évtizedekkel). Nem fogok meglepõdni, ha nemsokára olyan hírekkel találkozunk, hogy ez meg az a játékfejlesztõ cég leszerzõdteti az Autodesk meg mitudom én melyik professzionális sw-ket fejlesztõ cég programozóit. Azok érdekes módon nagyon régóta ki tudják használni a többprocesszoros rendszereket.
Az azert eros tulzas, hogy ujra meg kell tanulni, de mindenkepp megnoveli, bizonyos teruleteken akar meg is sokszorozza a szukseges melot..
Kerdes, hogy a gyakorlatban mennyire fogja megerni mindezt a macerat, dehat ez nemsokara kiderul. Az biztos, hogy egyelore nem fogok rohanni cellt programozni. Ha mar parhuzamos programozas (ami amugyis joval komplikaltabb - ezt csak az tudja aki csinalta mar), legalabb ne ilyen gazdasagos egysegekkel kelljen ugyeskedni.