Köszönöm szépen a javaslatokat, de még mindig nemtom honnan induljak el??????????????? AMI legal BIOS-om van 1.00-ás és ilyen lapom van.
Énis, de volt már aki rábaszott emiatt. Pláne egy alapból instabil, szar gépnél én nem kockáztatnék. Aki annyira nem ért a gépekhez, hogy egy bios frissítést dosból megcsináljon, az inkább ne akarjon biost frissíteni. szvsz.
Ilyen lappal volt gondja az egyik ismerosomnek is.
Egyszeruen szar volt csak problemak voltak vele, raadasul valami fondorlat utjan rosszul detektalta a processzort es ha kezzel utana allitottam, akkor lefagyott mindig a processzor eredeti orajelen.
Talan BIOS frissites segit ?
Nem tudom, mivel a gyerek inkabb lecserelte a lapot igy azt a megoldast nem probaltuk ki.
Megkapta az en 1700+ Tbred "B" (nem mindegy milyen tipus, ugyanis az "A" reviziokat nem nagyon lehetett tuningolni.) procimat, ami nem volt kispalyas es ment 2GHz kornyekeken 2600+ teljesitmennyel.
Bocsi az OFF-ért, de ide elég sokan járnak. Gondolom tudtok segíteni.
Zsoldos szavaiból ítélve nekem biztos a palo széria van mert nemtok húzni sokat a procin, mert lefagy a BIOS.
dara: mitévõ legyek, mert tény, hogy lecserélt alapomon(MERCURY) 1466-on futott, most húzás nélkül 1100-on fut. Pedig ez jobb mint a MERCURY
Nem 2400mhz-en, hanem 2400+ -nak megfelelo sebessegen. Ami zavart okoz nalad most szerintem az a + -os jelzes. Az egy viszonyszamot jelol. Az amd athlonjai ugyanakkora frekvencian sokkal gyorsabbak mint az intel p4-ek. A te esetedben a viszonyszam szerint az 1466mhz -es procid olyan gyors mint egy 1.7-es p4 (persze annal jobb).
Az 1700+ -os procibol 2 fele szeria van: palomino es thoroughbred. A palo-t nem tudod messzire huzni, de a thoroughbredek gyakran mennek 1466->2100mhz-en is akar, ami a 2400+ -os procik frekvenciaja.
HELP! Nekem AMD Athlon XP 1700+ van és ez Intel-be átszámítva mennyit visz?
THX!!
Egy alaplapi VRM-et meg tényleg lehet módosítani miután legyártották! Legfeljebb a GB féle DPS képes erre, de az meg jó drága és azt jelenti, hogy alapból minden GB lap VRM-je trágya. (Gyakorlati, személyes tapasztalat.)
A DDR2-667 RAM-ok a magasabb késleltetések miatt szinte semmivel sem gyorsabbak a DDR2-533 RAM-oknál. Az árkülönbözet semmiképpen sem indokolt ilyen szempontból. Ráadásul az 533-asok kb 100%-a megy 667-en, akár még fentebb is.
A NetBurst Celeronokat ne Barton-magos processzorral, hanem K8 Sempronnal kellene összehasonlítani. Azzal szemben viszont elvérzik még a Celeron D is.
SATA II nem jelent semmiben se többet, mint a SATA (I). Ha jelentene, akkor a WD SATA II vezérlõt építene a Raptor szériába. Mégse teszi, bõven elég a SATA (I) is neki. Elég sokat elmond mindez. A SATA II viszont sok esetben kompatibilitási problémát okoz.
Lesznek meg hasonlo magosok.
Kerdes melyikek fognak menni a mostani lapokban.
De egy biztos a 775os foglalat az marad es ez eselyt ad arra, hogy kesobb is kapjon az ember bele processzorokat.
Az kár. Azt tudom, hogy az NF4 lapok viszik a 955-ös procit, amit elvileg "csak" az i965/975 vinne. Meg elég ólcsóért lehet kapni már, míg az inteles verziók bazidrágák. :(
Egyenlore nincsen pontositva. A i965/975 biztos, a i945/955 nem biztos, de en valoszinusitem, hogy abban is fog menni, mivel nagyon sok helyen azt irtak, hogy BIOS, vagy VRM modositassal mukodni fog bennuk.
Nforce-rol nem tudok nyilatkozni.
A márc. 8-i hírekben van az IDF/Conroe cikknél pár belinkelt teszt az Anandtech-rõl. Szerintem arra gondol. Bár kis sunyulás valószinüleg volt a tesztnél, de a Conroe mag még is csak sokkal jobb mint az elvetélt P4 széria.
Hat ha igy gondolkozol, akkor megerdemled, hogy egy ev mulva ujra cserelned kelljen az egesz kocerajt. Mig ugy, csak processzort kell majd cserelned ami lenyegesen koltsegkimelobb megoldas lenne. Addig pedig atmeneti megoldaskent boven eleg egy 15k-s proci.Kihuzod oszig es a lapba betehetsz egy 2,66os Conroet, ami a tesztek szerint lenyom egy FX60at.
A DDR2vel kapcsoltaban pedig, ugyis le kell cserelned majd kesobb, raadasul a 667esek mar nem olyan lassuak.
De ha veszek egy NF4 lapot ólcsóért, akkor a PCIE meg van, és AMD sokkal jobb 64 biten. Talán még SATA2 is akad, ellenben megúszom a lassító tényezõs f*s DDR2-t ;)
Másrészt nincs az az Isten, hogy a P4-2400-et lecseréljem bármilyen Celeronra, még ha 64 bites is.
Most tettem ossze egy gyereknek nem olyan veszes,pedig csak egy 2,66os 64bites Cel D kerult bele (ez mar kozel sem olyan szar mint a regi Celeron), es hozta a 2500+ Barton teljesitmenyet br 15k-ert. 100k-ja volt csak egy komplett gepre es bovithatoseg miatt, inkabb ezt a megoldast javasoltam neki mint a 754et. Igy most van egy SATA2,DDR2,64bites PCI-E-s rendszere, amit meg vagy 3-4 evig boviteni tud alaplapcsere nelkul talan.
Raadasul mar vannak kint olcso ketmagos procik is.
Lehet, de már most olyan keveset kapok a P4-ért, hogy még egyszer annyit kell melléraknom csak, hogy legyen egy gyenge AMD konfigom :)
Inkább várok Sempron s939-re, mert Celeron D lassú, drága és legalább meleg.
Akkor mar vegyel olyan cfg-t amit bovithetsz kesobb.
Intel vonalon pl Celeron D addig amig nem tudsz valtani LG775 sokaig huzni fogja most, talan meg a Conroe is belemegy.
Vagy varsz meg es megnezed mi lesz a 939es Sempronok sorsa.
A problémám az, hogy 939-es foglalatra sincs!
Azért akartam volna egy ólcsó s754 NF4-es lapot, egy Sempronnal, hogy legyen mivel kihúzni az AM2 (utáni?) platformig. Sempron 3400+ s939-et itthon nem kapni, kint meg 30.000FT, ráadásul annak 128K a cache ha jól láttam, igaz tud dual DDR-t, bár ebben se vagyok biztos. De annyiért már kapni használt A64-et.
de lényegében még mindig nem tudom, hogy mi a különbség a kettõ között. :) most egy felezett "kessel" megáldott Toledo miben más, mint egy sima manchester? Gondolom az is 90nm-es, ugyanaz az utasítás készlet, van esetleg benne valami más fícsör? Errõl az AMD oldalán sem találtam semmit. Tök egyformának írja a kettõt.
ja, azt hiszem, félreértettem amit írtál
Az E6 Manchester egy felezett cache-û Toledo (ami csak E6-ként létezik).
Azt nem tudjátok, hogy mi a különbség az E4-es és az E6-os X2 4200+ között? Azon kívül persze, hogy az egyik E4, a másik E6 steppinges. :)
Én néztem leírásokat, de sehol nem látok semmi különbséget. Egy angol fórumon olvastam, hogy csak annyi, hogy az E6 valamivel újabb. De ebbõl milyen elõny származik az E4-gyel szemben?
hm krédés csak a honlapon irták-e el...
meg hogy entre mik vonatkoznak mert van valami oylan rendelet asszem hogy pl ha hirdetésben elirják az árat akkor kötelesek annyiért odaadni ..., kérdés ez netes árlistára vonatkozike...
Hello!Nem tom mennyire vág ide C&Q szeretném használni,és másik fórumokon olvastam hogy az órajelet is csökkenti ha nem terhelem a gépet meg ilyenek,de nálam nem igazán változik semmi?Ha nyúzom akkor sem.Pedig BIOS-ban is engedélyezve van.Elõre is köszi a segítséget!
Az tényleg elég idiótán van megoldva, hogy a master-t tették a PCI mellé.
Ez a sok konnektor is érdekes...
Azért nagyon letesztelném.
Egy kis összehasonlítás: [l]http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/SideBySide.aspx?opn=ADA3500DEP4AS&opn=ADA3500DAA4BW&opn=ADA3400AEP4AR&opn=ADA3400AEP4AX&opn=ADA3400AIK4BO[/l]
Az L2 méretét elírtam az elõbb a 3400+ esetén. És az órajelet is.