teljesen igazad van, ezt velem egy helyettesítõ szobrász tanár értette meg annó rajzórán, mikor látta, hogy küzdök a hajszálakkal:)
mindig tömegekben rétegekben kell gondolkozni, mintha szobrot akarnék készíteni, aztán lehet részletezni, gyakorlatilag a 3D grafika is ezen az elven mûködik.
Igazad van csak próbáltam ilyen hirtelen készült,firka szerûre csinálni persze ettõl még nem kell keresztezi oda lehetett volna figyelni,hát csak aztán ilyen lett.
Az ötletet ezek a képek adták:egy,kettõ,három,négy.
Ez szép! Helyén vannak a dolgok.
Miért nem illeszted be?
*szerk.: haj rajzolásánál nem nagyon érdemes erõsen keresztezni a vonalakat (mint a kép bal oldalán) mert firkaszerûvé teszi a képet, inkább az egymásfölött/alattiságot, a térérzetet kell egyértelmûvé tenni.: ahol végetér egy hajlat/fürt, afölé omlik egy másik, stb, ami lehet diagonális. Egy összekócolt hajra jó megoldás lehet ez amit csináltál, akkor viszont ellenpontozni kell lágy vonalakkal és homogénebb, semleges területekkel.
partfisnyél vastag és nehéz, lehet kapni vékonyabb karóbotot vagy mit.
A rongyot én anno régi pólóból csináltam de ez a velúros cucc jobban néz ki:) a belseje meg maradhat rongy.Velúrt legegyszerûbben talán turkálóban lehet kapni egy 500Ft kabát formájában aztán jöhet az olló.
Én az utólagos feldolgozást tartom egyértelmûnek.Egy csatát nem is lehet lerajzolni,mivel az egész állandóan változik,bár evvel gondolom nem mondatom túl sok újat:D:D
Am csak azér' is érdekelnek ezek a mûvek,mer' nem tudom,hogyan kell pölö robbanást,vagy torkolattüzet rajzolni.Meg alapból jó nézni Õket:D:D:
Csak az a gond,hogy nem tudom,mit írjak be a keresõbe...
Ez azért fogas kérdés, mert akkoriban már a fotózás volt az etalon. Nem volt ideje (meg gondolom kedve) senkinek rajzolgatni a csatatéren, vagy a barakkban. Utólagos feldolgozásokra biztos találsz példát a neten, dehát ezeket Te magad is le tudod "gyártani" fotók alapján, nem?
Nekem a jobb felsõrõl a Tekkonkinkreet fõszereplõje, Black ugrott be valamiért... de a mancsa meg elég macskás lett. Apropó ajánlom a fent nevezett animét megtekintésre, kivitelezésében bámulatos darab, bár elég érdekes világban játszódik... szerintem alapmû.
Sziasztok!
Valaki nem tudja,hogy hol lehet nézni harci illusztrációkat:modern háborús,2. világháborús,vagy akármilyen,csak valami ütközet legyen.A ceruzarajzok érdekelnének inkább.
A segítséget elõre is köszönöm:D:D
hát jah, bár én nem zenélek és olyan bot fülem van, hogy igazából egy 100Ftos rádión is elhallgatom:D
A falon amúgy nekem is a saját és asszony képei lógnak, sajnos a Picassora még nem gyûlt össze a pénz:)
Én viszont imádom, mindenem a Jazz és a minõségi zenehallgatás.
Mivel nagyon nem vagyok zenész, ebbõl adódóan szükségszerûen nagyon jó cuccom is van hozzá.
Így van ez. Olyasmi mint az, hogy aki nem csinálja a zenét csak mûkedvelõ és hallgatja az nagyon el tud szállni az audiofil / high-end hifivel (több milliós lejátszók, erõsítõk, végfokok, RCA interconnect és hangsugárzókábelek melyeknek 270ezer ft métere, milliós sztatikus sugárzók, 2 millás Martin Logan sub-ok stb) míg a legtöbb zenész otthon alig hallgat zenét, jó ha van neki egy kis 30 ezer ft-os music centere.. :)
Tény, hogy én is festek, de nem járok annyit múzeumba mint egy mûkedvelõ. Otthon a falon is saját festményeim vannak (mert máshová már alig fér), életemben ha 4 festményt vettem másoktól..
majd hétvégén lefotózom a szettet...a szaros airbrushom meg...vissza akartam szerelni az elejét, csak amikor került volna rá az a rész amiben a tömítés van, a tû nem jött kio a végén...kiderült h meghajlott 180 fokban, és amikor megpróbáltam visszahajlítani a legvége letörött. nemtom mennyire lesz javítható. lehet ilyen külön alkatrészeket kapni az airbrushba? konkrétan arról a tûrõl beszélek ami szabályozza a festékszórást.
jah az tény, de az azért furcsa, hogy ezeknek az embereknek megvan a szépérzékük de ha a weboldalukról van szó akkor már nem? vagy lehet nem is látták még soha, csak kiadták a szomszéd Pistikének a feladatot, hogy csináljon egyet oszt viszlát.
Úgy érted nem túl profi... igen ezt én is észrevettem de sok éve ilyen, szerintem nem nagyon érdekli ez a része. Ennek ellenére pl Leslie (menedzsere) vagy az alapítványnál a designer láthatná, hogy ez így túl amatõr egy ilyen színvonalú mûvészhez.
Hazánkban is vannak nagyon jó félprofi/profi festõk, és mûvésztanárok akiknek nagyon jó képeik vannak egy nagyon amatõr weblapon.
A festõmûvész / grafikus ismerõseim, barátaim idõsebbik része ehhez már nem igazán ért, nem foglalkoznak vele.
am télleg nagyon házi készítésû:D:D szal ezt úgy értsd h autókompresszor, amit az autó akkuba kell bedugni és slagcsõvel van elvezetve a légnyomás a pisztolyig. de jó majd lefotózom vmikor, csak most meg fel kell tölteni a fényképezõgépet.
Muta majd a szerkóról is képet, tervezem, hogy nyáron én is beszerzek egyet.
Ki is néztem már egy 25K-s készletet még a kompresszort kell kitalálnom milyen legyen.
nah megvolt életem elsõ airbrushozása. potom 2 órámba tellett, mire sikerült egy elfogadható eredményt kihozni. vagy 2szer kiömlött a tartályból a festék, néha elfolyt teljesen a papíron, de nembaj, tanultam belõle... már csak a színes ceruza kell rá azt töltöm fel...
zsír, egy olyan usb-s bögremelegítõt én is beakarok szerezni:)
Nem egy rajzhoz.
Egy stílushoz, amiben indulni akarsz.
Ha gazdag vagy akkor annyi színt veszel amennyit akarsz, de eddig úgy vettem észre eléggé költségérzékeny vagy, így a következetes vásárláshoz írtam amit írtam.
Kicsit bekorlátoz a 6-10 szín használata (bár már 3 terrakotta színnel is lehet "fél-monokróm" képeket rajzolni, ott nem tûnik fel a színszegénység, míg az élénk színekkel fauvista rajzokhoz sajnos kevés és feltünõen rossz / kontár lesz.
értem. vagyis akkor válasszak ki egy képet amit rajzolni szeretnék és annak az árnyalatait vegyem meg??? egy ilyesfajta képet rajzolnék:kép akkor pl a barna árnyalatait, feketét, fehéret??
Javasolt:
Fekete, fehér, szürkeskála, + terrakotta skála 4-6 árnyalat, + 2-3 olyan szín ami a "topping"-ként akarsz adni. (pl kék, sárga, méregzöld). Érdemes nem egy nagy drága 30 darabos készletet venni, hanem több kisebb színspecifikus csomaggal felszerelkezni, tudatosan azokat a színeket választani ami az elképzelésünkhöz illik, induláskor. (késõbb ha megtetszik a technika úgyis vesz az ember újabbakat).
Próbálgatni kell, hogy Neked mi jön be. 5K nálam már határeset. Persze megéri rákölteni, ha tényleg használod. Nem éri meg nagyon spórolni, mert akkor menet közben szívás az egész, és egyébként is sokkal jobb érzés, élmény fasza készlettel rajzolni. :)
Azt viszont leszögezném, hogy vélhetõen úgysem fogod az összes színt használni. Lesz néhány szín, ami alig fog kopni, míg a fehér és szürke, a zöld(ek) és barnák elég hamar elfogynak. Nálam legalábbis így ment, mondjuk én nem ceruzát használtam hanem egy 36db-os krétakészletem van. Mutattak egyetemen egyféle maszkolós technikát, és úgy toltuk. Manapság már erre nincs energiám, inkább a CGI... Szóval a Dervent és Faber Caster jók szerintem, de úgyis az lesz, hogy veszel egy készletet és aztán kiegészíted olyan színekkel, amik szükségesek, mert jó ha mondjuk kékból is van 4-5 féle minimum. :)
milyen pasztel ceruzákat tudnátok ajánlani aminek jó az ár-érték aránya?? láttam már van-gogh, faber castell és derwent termékeket is, eddig a derwent mellett vagyok mert az talán a legolcsóbb, 24 db 5000ft, ami nem egy olyan huhdenagyon vészes, és ebbõl a 24 bõl elég sokat ki lehet hozni keveréssel. szal ha vki rajzolt már pasztel ceruzával, akkor mit ajánl és mennyibe kerülne egy kb 24 db os szett?
Biomechanika
Fõ alakja: H. R. Giger, svájci mûvész.
Kb. Olyan figura mint a szürrealizmusnak Salvador Dali..
Anno sokat másoltam én is tõle (rip-offok átdolgozva), napi levelezõ kapcsolatban álltam a managerével New York-ban, Leslie Barany-val (igen. Bárány Lászlóról van szó. Sztármanager, mûvészeti talentumok felfedezésével menedzselésével és alapítványokkal foglalkozik. 5 évesen Magyarországról ment ki az USA-ba, már nem tud magyarul, igen viccesen leveleztünk Hunglish-ül.. :))). Leveleztünk Jeff Kohutka-val is amíg a kórházban voltam. Rengeteg erõt adtak nekem, hogy ne menjek el e világról.
Elég sok munkám van, ezek nem is túl profik, meg régiek is, már leálltam a biomechanikával. Retuspisztolyom is csak porosodik itt a dobozok alatt..
"A kiborg biológiai és gépi elemek együttmûködését jelenti."
Szerintem elég jól leírja a dolgot, nem szükséges külön mûvészeti irányzatokat keresni mindenre
Mert ha én rajzolok egy félig ember félig növényt, azt is, meg minden ilyet hívjanak külön irányzatnak? :)
A kiborgok általában emberi kinézetûek. Ezért nem ezzel kezdtem az egészet, mert így bekavar a dolog. Inkább ilyen "daganat" féleség és abból mondjuk kijön pár robot kar vagy egy monitor esetleg valami lény.