erre a jobb-agyféltekés módszerhez tudtok valami weboldalt adni? rákerestem de csak tanfolyamokat találtam...
vagy valamilyen e-bookot..
megköszönném
Fekete-fehérben szeretnék maradni, csak a scannerem nem szereti a grafitot, mert világosítja. Pl amit linkeltem, annál a víz is be van grafitozva de a készen kb nem is látszik
Plussz szeretném megtartani h Mindent kézzel rajzoltam ezen (csak a scan által keltett hibákat, papír koszosságán javítottam PS-sel)
Megköszönném ha tudnátok vmi ötletet adni, h mivel kéne pl a nem fekete, és nemis szõke hajat érzékeltetni, mert úgy tûnik a grafit nem jött be... Esetleg éppen kifogyóban lévõ filccel? vagy nemtom :S
hát nemtom ez elfér-e itt?
szeretem ezt a képregény stílust, csak az a baj, h az eredeti rajzok jobban néznek ki, mert jobb a grafit, de bescannelve ilyen lesz, amatõrebbnek néz ki
én esténként rajzolok pár órákat:D pl 9 30tól 11 30ig. vagy 10 tõl 00 30ig:D
nem tudok mást csinálni így hát már másolgatok egy ideje. de fogok is még, csak megfelelõ képek hiányától szenvedek. mindent nem rajzolok le csak amivel ki akarok fejezni valamit és a legutóbi rajzom tökéletes ebbõl a szemmpontból. Talán csak 1-2 hónap mulva fogok rajzolni ujra..
Hát vegyél 80Ft egy ceruza
5H-tól 8B-ig vegyél mindenbõl egyet és próbálgasd
És ha nem tudsz már sötétíteni a rajzon akkor fújd le hajlakkal és már lehet is. (de radírozni már nem igen tudsz)
Ezzel nem értek egyet, szerintem elsõ kõrben meg kell tanulni tökéletesen fotószerûen rajzolni, hogy aztán az ember mûvész lehessen, hogy is lehetnél nyugodt addíg amíg nem tudod megrajzolni azt amit elképzelsz?
A portrérajzolás engem sem elégít ki, mellékes jövedelmet jelent ennyi, még csak nem is élvezem amikor ezeket rajzolom, de ha a saját képemen dolgozom ,nem kell görcsölnöm ha egy tökéletes szemet kell megrajzolnom.
Egy jó példa Picasso, megtanult mindent amit csak lehetett, tökéletesen festett,rajzolt és csak ezután vált igazi mûvésszé a kubizmusban.
Alapok nélkül szart sem ért volna.
persze ide is jó és hasznos vélemeényeket kaptam, csak a technikai részére. van másik része is a dolognak. de mindegy, tényleg, átgondolva ezt nem kellett volna:D
www.artagora.hu
remélem nem csináltam most semmi rosszat.
ide nagy mûvészlelkek teszik fel a rajzaikat.
verseiket, festmények, kritikák, papírmasé, 3dmodellezés, minden ami mûvészet.
ha véleményt akarok, talán nekem is ide kellett volna felraknom ezt a rajzomat.
nagykár. remélem nemfog csillogni a szkennerben, mint a grafit...
lehet hogy azt mondjátok hogy igen de talán akkor sem, és ti nem tudjátok de én igen, és nem mondom el, mert felesleges, pedig elszeretném. de lesznek mások akik majd csöndben maradnak mint ti, de a szemükbe nézek és tudom hogy értik.
Gondoltam, hogy nem egy full lapot csinálj így de azt se hiszem, hogy az egészet feketére szeretted volna. Azért mondtam ezt mert ez e legolcsóbb és egy csöves rotringceruzája mindenkinek van. ha nem erõsen csinálod akkor a lapot se sérti. Nemtudom milyen hegyem van de nekem azzal úgy is lehet majdnemfeketét csinálni ha a koptatott részével rajzolok.
Az engem is érdekelne, hogy az a szénhenger mennyibe kerülne kb. Van egy de az már csak olyan 4-5 centi hosszú és eléggé nem áll kézre.
nekem az ujjam is megfelel egyébként, de az tény hogy világosabbá teszi. de ha elég sötét lesz...végülis, a lényeg a rajzal kapcsolatban az üzenet. eljutott az üzenet? a rosszkedv?
Vegyel szen ceruzad szepen lekapirgalsz belole pl egy kesel fogsz egy zsebkendot es elkened vele a kivant reszt matt sotet lesz csak ha kesz a rajz akkor le kell fujni lehet kapni ilyen spec lakokat is de neked megteszi a hajlakk is csak ne mozgasd mert az elfolyik egy darabig.
már jó régen próbáltam. csak kis részeknél jo. eltudod képzelni hogy egész A!es rajzot így rajzoljak? egyébként is ez sértené lap felületét, nem?
Ha mindig a rotring hegyével csinálod akkor is lehet elég sötétet összehozni. Szal fogod az új helyed megcsinál vele egy kis területet és látni a helyen, hogy kicsit ferdén meg van kopva. Akkor fordítassz a rotingon 180 fokot, hogy pont a hegyes felével csinál és akkor megint elég sötét lesz.
jah leugrok majd csak nem akarom hogy hülyének nézzenek amikor azt sem tudom mit akarok még venni.
a videó angol ezért nem vágtam annyira. mire jó a H-s ceruza? pl 9-1 H és HB és B1-9 es ceruza pakk mennyibe kerülhet?
9b például mér elbaszot fekete meg puha is, aztan vannak még szénzerkák meg hasonlóak, leugrasz v iroszerboltba, v mûvészellátóba a közelben :) és biztos tudnak adni, sokal ecerub feketiteni
Teljesen fekete felületet egyik sem fog kiadni. A lényeg, h minél puhább ceruzát használj. 5B és felette. De akkor is szürkés marad. Digitálisan kell utómunkázni rajta. ezt nézd meg. De ha van idõd végignézheted az egészet, van benne pár jó tipp.
kontúrvonalak? mármint a testek szélei? elõször raktam bele, aztán rájöttem hogy elrontottam, íagy hát kiradíroztam a részeket és konturvonalak nélkül újrarajzoltam. A sötétségbeolvadás a lényeg.
A legfõbb kérdésem tehát: Létezik valami rohadt sötét nagyon speckós kurvafekete ceruza?
van az a szürke, viszonylag drága ceruzaféleség amiben nincsen fa, csak a szélén egy vékony réteg, valami mûanyag és az egész belseje valami szén féleség. vagy nemaz? olyan ceruza való a nagyon mély fekete rajzolásához? mi a neve? ne nézzenek már hülyének mikor megveszem...
észrevettem, a kép bal alsó részén van két elsötétülés, nahát az.... az ujjacskám miatt volt:D
még egy kérdés. imádom a fekete fehér rajzokat, ezekben fogok utazni méég sokááig, és gen tényleg volt olyan rész ahova nem szántam semmi fényt. de annyira feketét hogy rajzoljak..festeni nem fogok bele. a filctollak sem teccõsek ráadásul azt is nehéz lehet egybeolvasztani a grafittal.
legyen benne csonfeka ahova egyáltalán nem jut fény, meg csúcsfények az feldobja a dolgot, zsepi meg azé jó ha maszatolásra adod a fejedet mert az ujjacskádon a zsir nem köti meg a grafot
végülis, elméletileg az illetõ egy szobában van, van egy sötéteb csík a közepén ami a szoba végét, falának alsó részét jelentené, kb, és a fal vonalait is más irányba rajzoltam. próbáltam több sötétet és világosat, de inkább sötétet belevinni de nem tudtam. kéne valami rajz cucc mostmár:D
hogyhgoy egy árnyalatú? több ceruza..mélység,, ezeket már hallottam de nem tudtam mit kezdeni velük, nem értetem mire gondolnak. próbáltam , ezen képen is használtam nagyon kemény rotlingot és 3b-s ceruzát hogy hátha rájövök, de nem értem....elmagyaráznád ezt pontosabban vagy keresnél/rajzolnál e esetleg nem idõigényes de olyan munkát ami ezt kitünteti?
igen,így tényleg jobb. tök szabályos alakja van bitzos figyeltél az arányokra.Talán még a belsõ ülések állnak bene furcsán, de a többirõl abszolut jó véleményem van.
van ugye ez a 3 napos rajz, amirõl volt itt szó.. azt szeretném megkérdezni, hogy ti is így rajzoltok? hogy amit leakartok rajzolni, nem azt nezitek hanem a m ögötte lévõ helyeket?.. szal mint ahogy tv ben mutatták?
Nem kell azt még más pózban sem rajzolni. Elég ha - a képrõl másolás esetén - nagyítani akarja a "rajzoló", akár csak ~25%-kal is nagyobbra. Meglepõ ugyan, de a kicsinyítés könnyen megtörténik, míg nagyításkor, sokszor erõs anatómiai torzulások jelentkeznek (akár arc, fél vagy egész alakos ember rajznál).
Sominden van Vizipókon kívül és ha sikerül valami f*sza karaktert kitalálni akkor azzal még szépen is lehtne keresni.
Portrék tényleg nem jönnek be, mondtam miért viszont egy adott emberkét lerajzolni egy olyan pózban amiben nem láttad vagy nincs kép róla az már más, azzal nincs gondom (:
Nekem se megy annyira a fejbõl rajzolgatás csak inkább ilyen rajzfilmcuccok de az nemnagy dolog. A Vizipókos részhez csak annyit mondok, hogy ha naponta 10 órát nézed akkor neked is menni fog az ilyesmikhez nem tehetség kell csak, hogy f*szán benne maradjon a fejedben az adott kép.
Sose akartam fényképszerû rajzokat csinálni mert valahogy mindig arra jutottam, hogy ha valaki portrét rajzol az nem jó semmire. Elõ a fényképgép és hopp meg is van. Viszont a kitalált karaktereket sokkal jobban szeretem mert olyat nem lehetne rajzolás nélkül semmivel se összehozni
(Sory ha kicsit érthetetlen vagyok de 39 óra fentlét után kemény 3-mat aludtam és most meg itt ébredezek xD)
Szóval.
Rajzaidat elnézve mondjuk nem sok értelme lenne elmenned. :)
A riportban elmondják a lényeget, végül is ennyi az egész (legalábbis könnyûnek hangzik :)), Neked pedig már van akkora gyakorlatod, illetve annyira jó képességed, és a rajzeszközök technikáival is tisztában vagy, hogy szerintem nem igazán van hova fejlõdnöd.
Esetleg vedd meg a könyvet, ha nagyon kíváncsi vagy, max eladod utána.
Én egyébként egy másik, kicsivel olcsóbb tanfolyamon voltam, de a filmbõl ítélve a felépítés tökugyanez.
[flame]
David Levy was born in 1973 in Montpellier France. (Innen)
Nagyon utálom, ha valaki hülyének néz! Többször is elnézést kér a videóban az akcentusáért. De ha továbbra is kötözködni akarsz, akkor kérlek privátban tedd! Bár részemrõl letudtam a dolgot...
[/flame]
Ez a naplós dolog nagyon tetszett. Jól jött volna néhány éve, akkor nem tart eddig, hogy eljussak a mostani szintre :) Bár nekem is a másolós téma megy még csak. Fejbõl rajzolás általában egy nagy kupac skatchet eredményez... És mikor már jónak találom 2 nappal késõbb belejavítok. Egyszer rég találkoztam egy kecskeméti animátorral egy rendezvényen, (nevére már sajnos nem emlékszem) gyerekek álltak elõtte sorba, és 5 percenként gyártotta fejbõl a Vizipókokat, atomantit, Tini ninjákat. Õ is egy olyan pont volt az életemben, hogy egyszer én is így akarok tudni :)
Lehet, hogy árnyaltabban kellett volna fogalmaznom. Pont erre akartam én is rámutatni, ez egy jól használható módszer, de messze nem teljes. Ott van baj, ha valaki csodát vár tõle.
Abszoút egyetértek.
A stressz sajnos nagyon jó blokkoló :), a tanfolyamon volt is róla szó. Nekem is, meg gondolom mindenkinek akkor megy jól, amikor belefeledkezik, és észre sem veszi, hogy 2-3 órája dolgozik egy rajzon. Amint jön az idegesség - akármi miatt -, már gáz lesz a rajz élménye, és a végeredmény sem lesz perfekt.
a képzelõerõt is lehet fejleszteni, erre írtam az agykontrollt.
De hogy egyedi ötleteid legyenek,legyen egyéniséged na azzal nem lehet mit kezdeni, az vagy az emberrel születik, vagy nem
Félig igazad van.
Természetesen az évek rutinját nem tanulja meg a 4 nap alatt, ellenben egy olyan módszert kap, aminek az alkalmazásával jócskán lerövidítheti a tanulás idejét.
Külön téma a fejbõl való rajzolás, természetesen teljesen más, mint a másolás. Sõt, az is lehet, hogy az adott illetõnek nincs affinitása, képzelõereje a kútfõbõl rajzoláshoz.
persze nagyon fontos az anatómia, hogy vissza tudd ellenõrizni az arányokat, az izmok helyét stb de a kettõ dolog szerintem nagyon jól kiegészíti egymást.
És mint írtam, ha el tudod képzelni magad elött amit leakarsz rajzolni, akkor is másolsz csak az agyadból:)
Szerintem is. Ettõl az ember még nem sajáttítja el az emeri test anatomiájának ismeretét, így egy önállõ, egyedi karaktert nehezen tud tervezni-készíteni... Akinek megteszi a fotóról másolgatás is, annak remek kezdés lehet, de szerintem jobb, ha az ember könyvekbõl-tutorokból sajátítja el (önerõböl) a rajztudást.
igazad van is meg nem is.
Mindenki úgy kezdi, hogy másol, sok gyakorlással ezt tökélyre lehet fejleszteni, és még több gyakorlással képessé lehet válni arra, hogy önnálóan fejbõl rajzolj.
Ahogy a riportban is van, csak megkönnyítik ezzel a tanfolyammal az elsõ lépéseket, feloldottan gondolkodás nélkül tudsz ezután leülni a lap elé.
Az önnáló rajzoláshoz amúgy a hatalmas rutin mellett kiváló képzelõerõ kell. Sajnos nekem is az a nagy problémám, hogy szinte fotoszinten másolom le a látottakat, de modell nélkül már görcsölök, ezért is kezdtem el tanulmányozni az Agykontrollt is.
Szeptemberben megcsináltam.
Még az utolsó napon sem nagyon hittem, de mûködik a dolog. Tényleg óriási a fejlõdés, pedig baromi egyszerû a módszer. Én világ életemben vonalrajzokat csináltam, amivel itt-ott (pl. suliban) volt sikerem, de sosem tudtam normális árnyékolást, rendes arányokat, meg semmi komolyabb rajzot, egyedül a másolás ment, az viszont egész jól.
A tanfolyam végén csodálkoztam is rendesen az önportrémon, mert a 2 éves unokaöcsém is felismert rajta. :)
Volt egy rajzos csaj is a tanfolyamon, látszott rajta a képzés, olyan "rajzosan" rajzolt. :) Örültem neki, mert gondoltam, hogy így aztán biztosan látjuk majd, hogy mit ér a tanfolyam, illetve ér-e valamit olyan embernél, aki egyébként klasszikus módon már képezve van.
Na, õ fotóminõséget produkált az önportrénál, és nála is óriási különbség volt az elsõ, és utolsó rajza között.
A tanár szerint pedig 50-100 rajz gyakorlással mindenki képes a fotórealisztikus képre, tehát a saját továbbképzés is rengeteget számít. Ja, és természetesen a rajzidõre is lehet gyúrni a gyakorlással.
Ez szép és jó. Valószínûleg sokaknak sikerélményt ad. Viszont ez szerintem messze nem valódi rajztudás.
Addig, amíg egy látványt, fotót kell "lemásolni" remekül mûködik. De ha bárki azt a feladatot kapná, hogy egy a fotón látható embert más pózban, más fényviszonyok mellett rajzoljon le, esetleg egy kitalált jelenetet készítsen el, akkor a lufi csunyán kidurran.
De ez csak a saját privát véleményem.
Nah csak hogy kellemesebb és idevágó témával tereljem a flémet, nemrég volt a tv-ben a jobbagyféltekés rajzolás,3 nap alatt megtanítanak bárkit rajzolni, persze nem fotóminõségben, de egész látványos a fejlõdés egyeseknél. Ha valaki nem látta, google-ba elsõ találatnak kidobja ezt a videót.
Mi a véleményetek errõl? Esetleg valaki volt ezen a tanfolyon?
Ha lesz idõm kipróbálom itthon, kiváncsiságból, bár úgygondolom, hogy féligmeddig most is így rajzolok.