(Tudom, hogy volt már ez a link is, de azóta sem igazán találtam hasznosabbat.)
Keress rá Andrew Loomis nevére itt a topikban, illetve a neten. (Azt nem tudom, hogy a link, amit akkor betettem él-e még...) Szerintem hasznosnak fogod találni az anyagait. (Perspektíva ábrázolás, fény-árnyék kezelése, mûvészi anatómia...)
A lányról készült portrén nem igazán találok kivetni valót. A haj kidolgozása különösen tetszik.
Viszont az esküvõi képen a fátyol túlságosan beleolvad a háttérbe. Ráadásul nem érezni a rajta, hogy térbeli lenne. Nincsenek rajta árnyékok a fodrozódásoknál és a gyûrõdéseknél. Fotózásban erre szokták azt mondani, hogy beéget a kép az adott részen. Mikor elõször megláttam a képet, nem is igazán vettem észre a fátylat és ezért nagyon úgy tûnt, mintha a hölgy fejét nem sikerült volna jól megformálni. A kép háttere is lehetne egy kicsivel sötétebb árnyalatú, hogy az elõtérben lévõ téma jobban elváljon tõle.
Kösz szépen a javaslatokat. Nagyon kicsi fényképrõl csináltam, ezért nehéz pontos részleteket kidolgoznom rajta, de próbálom még javítani.
most látom hogy a baloldalinõ egy botot fog? akkor viszont a botot kéne egy picit kihangsúlyozni
és tényleg rohadtjó a hangulata, szeretem amikor egy kép a fény-árnyék játékra épül és elnagyolt.
nagyon jó a hangulata!
elég problémásak az izületek.
amiket leginkább javitani kéne:
baloldali nõ keze jobb keze ,az árnyék a poloján, nem lehet érezni a testet alatta;
a középsõ nõ jobb kézfeje,bal keze:inkább csaljál és tüntesd el a pad mögött mintha átkarolná; a jobboldali nõ arca ,álkapcsa nyaka és a válak.
nagyon távol vagyok rajztudásilag ahhoz kritizáljak, de ha megengedsz egy észrevételt, szerintem a homlokon, nyakon és egyéb helyeken jobban kellene érzékeltetni a kitüremkedõ csontokat, izmokat, mert így nekem kissé olybá tûnik, mintha egy tojásfej volna egy hengeren.
van olyan farost amire vászon van kasirozva ,és lehet vennni feszített alapozott vásznat is. Gyakorlásra elég az olcsóbb fajta is egyelõre.
Pont multkor láttam az europark interspárba kegyetlen olcsón ,és a kicsitõl az egészen nagyig volt minden méret.
Jah és a festõszerekbõl is van bõven választék. Arra figyelj hogy ha terpentint használsz jól szellõzõ helyen fessél ,mert idegölõ a szer.
falemezre festek, lehetne vászonra is, de azt alapozni kéne meg kifeszíteni és az macerás. Próbálgatom még majd ezeket a technikákat amiket mondtál. Rakok majd be ceruzás rajzot is, abban talán jobb vagyok.
fejlõdni? azt mindig lehet és kell is ,én még sehol nem vagyok a terveimhez képest, alapvetõ dolgok jelentenek problémát sajnos még:(
és ugy hogy olajfestékkel a legkönnyebb festeni ,vízfestés egyelõre csak az álmaimban szerepel:)
3. képnek nagyon jó. Olvass utánna a szineknek ,egymáshoz való viszonyuknak és a szinkeverésnek. Pl soha ne használj feketét, szürkét is szinekbõl keverd ki , a komplementer szinek pl a kék meg a narancssárga felerõsíti egymást stbstb.
Az ecsetkezelést meg sok gyakorlással lehet megtanulni. Vegyél egy valag különbözõ ecsetet és próbálgasd ,csak pancsoljál a festékkel ,festõ kést is érdemes kipróbálni ,igazából mindent ami eszedbejut. pl egy durva zsákvászonnal visszatörölni ,vagy stuffolni.
És még nem is beszéltünk arról mire festesz:) hu de belejöttem az irásba, elmegyek tanárnak ,untatni a diákokat
Köszönöm a kritikát, amúgy ez nekem a 3. olajfestményem, és az elsõ portré, egy rokonnak csináltam ajándékba. Jó, hogy kezdetnek ígéretesnek látod, majdmég lesz jobb is remélem. A te festményeid tényleg egy más kategória, van hova fejlõdni...
épitõ kritika, bár sajnos még nem vagyok olyan szinten festésbe mint akarnám:
Nekem a bõrszin túl élénk ,vagy a többi részbe lehetne bátrabban szineket tenni. Nem tudom mennyire vagy benne ,de a komplementer szinek használatával nagyon fellehet dobni a képet. (ha nem tudod mirõl van szó néz utána) a nyers tubus szinek sajnos megölik a képet ,kivéve profi kezekben, lehetõség szerint jobb ha kikevered ,magad és a kép többi szinéhez állitod be.
Formailag, nem fordul be rendesen térbe az arc ,de ez tényleg nem nagy munka ,ezt látva, és egy-kétlazúrt is elbirna ,amitõl mélységet kap a kép. Jah és a végsõ firniszt se felejtsd el ,mert pár hónap múlva elõveszed a képet és ledöbbensz hogy bedöglöttek a szinek.
Nem tom hanyadik képed ,de határozottan igéretes ,tõlem kissé távoli ez az amerikai stilus.
Ezen felbuzdulva ,én is berakok minnyá pár festményt:)
köszönöm ,teljesen zavarban vagyok.
A képek mind fotó ,vagy több fotó alapján készültek. Mostanában készül egy sorozat ami nem munka ,csak az én fantáziám.
És igen sajnos pénzért rajzolok.
najó a sablonosság engem is utolért...szóval a szépet nagyszerût és szinonimáit magadénak tudhatod részemrõl :-) de legalább némileg sikerült kifejtenem,amit gondolok,bár még tudnám fokozni....
Nem tudom,hogy kezdjek neki..Sikerült végre bekukkantanom ide,s körbenézni a rajzolt élet birodalmában és úgy érzem muszaj valahogy a tudtodra adnom,mennyire meglepõen szépek a 'munkáid'.Én nem vagyok túl jártas a mûvészet e csodálatos ágazatában,így nem tudok szakmai mértékkel vizsgálódni,véleményem csupán a hétköznapi ember szemével mérhetõ.Kevés tapasztalatból (az itteni és máshol látott rajzokból) ítélve a tieid kiemelkedõen valóságosak.Azt,hogy szép,csodálatos,stb direkt nem használom,mert ez amolyan sablonszerû.Rengetegen tudnak szépen rajzolni,megjeleníteni valamit,amit vagy látnak,vagy szemük elé képzelnek.Nem akarok most udvarolni(a tehetségednek),mert az nem az én stílusom,és még most is azon vagyok,hogy visszafogjam magam,úgyhogy megpróbálok rövid lenni.Csodálom azokat,akik fantáziájukból merítve próbálnak nem evilági mozdulatokat,lényeket,gondolatokat megjeleníteni,mert az az õ sajátjuk.Így mindenki számára érdekesnek és izgalmasnak tûnnek,mikor azt meglátják,hiszen az õ számukra az a valami elérhetetlen.De mégjobban csodálom azokat,akik a mindenki számára elérhetõ valóságot jelenítik meg úgy,hogy ne csupán egy kép legyen,hanem valami,amire ha ránézünk eszünikbe jusson valami,ami mindenkinek sajátja,csak talán nem ismerte fel.Furcsa egy olyasvalamit nézni,ami megtévesztésig hasonlít akár egy fotóra,mégis tudjuk róla,hogy nem gép,hanem ember gyártotta.Én ezt tartom félelmetesen közelinek,és megmagyarázhatatlannak.Ez legyen az az érzés,amit mások is megéreznek,ha ránéznek egy ilyen rajzra.Mindenkibõl más hangulatú és témájú rajzok váltják ki ezt a fajta meghökkenést,nálam neked sikerült ezt elérni.Szóval.Gratulálok.
Bocs a hosszért.
Még csak arra lennék kiváncsi(nem olvastam végig a topikot),hogy ezeket a rajzokat fotókról mintáztad,vagy magad elé képzelted az adott pillanatot?Ja meg még arra,hogy szabad-e kérni tõled?:-) Ha pénzért rajzolsz,megértem,a tehetség általában kifizetõdõ,ha úgy akarják.:-)
a fõ gond az volt hogy elfelejtettem lefotozni és hajnaban jutott eszembe munkábamenet és anyám ezeréves gépével lámpafénynél ezt sikerült hirtelen kihozni:(
tökre sajnálom ,mert az eddigi rajzaimat ,sikerült megörökitenem normálisan. A torzulás is a gép miatt van ,kegyetlen hordós lett:/
Rajzoltam én is, igaz kicsit másképp. Elõvettem egy 7 éves rajzom és kiszíneztem photoshoppan. nem csináltam még ilyet, jól el is pecseltem vele az idõt. és még nincs is kész a füzet csíkjait még le kell szedni...
remélem innen már látszani fog a képfeltöltés :P ha nem, bocs, majd linkben.
A tónusok, tükrözõdés, csokor gyönyörûek, nagyon tetszik. Látszik, hogy sokkal többet dolgoztál vele, mint a ladát mosó csajokkal. De mi van az arcukkal? hullámos a papír? Vagy a fénképezõ ennyire torzítja? Mert amint megláttam rögtön szemet szúrt, hogy valami nagyon ferde
szervusztok itt új vagyok, gondoltam ide teszem egyik ma készült rajzomat. link bal keze csúnya lett, tudom, de sehogy sem tudtam szépíteni.
források: elfenlied kép (arc) + egy tutorialból ellesett ruházat.
höhöhö nem hanem a jobb egérgomb meg a görgõt is le lehet nyomni mint gomb az a másik
saturnban 10k-ért kapsz igaz nem wacom hanem Genius de azis kompatibilis PS-el gimp-el Corel painterel meg van minden hülye progi hozzá a toll 1024 szintes nyomásérzékelõvel rendelkezik 28 hot key nemtom mit jelent ja és MSN íráfunkciójával is kompatibilis (a legfontosabb :P ) és 2 gomb van a tollon
:) 42000-ért láttam valahol használtan egy A5-ös wacomot pár hónapja. 30000-ért max egy erõsen leharcolt példányt kapsz az apróban.
nah kérdésem lenne ,digittáblával kapcsolatban.
30.000Ft ig keresnék ,minnél jobbat ,wacomot ajánl mindenki ,de abból melyik a legjobb ebben az árkategóriában? ÉS a PS-hez legyen 100%ig kompatibilis.
Köszi a válaszokat!
nem szaroztam ,csak nem lehet tanácsokat adni egy összecsapott "munkára"
én sem tudtam mindig
egy ilyen rajzot véleményezni meg nem lehet ,vázlatnál kicsit több rajznál meg jóval kevesebb. Látszik hogy nem fektettél bele elég energiát
jójó ,de minden bõrszin más és változik attól függõen hogy milyen reflekszet kap.
De nagyvonalakban: okker rózsaszin piros fehér és barna ceruzára lesz szükséged az árnyékokhoz meg leginkább kék ,de tényleg bármilyen lehet.
Haladja a mindig a legvilágosabbtól a sötét felé. Neked kell kitapasztalnod a többit.