Távozik két igazgató
2006-10-17 11:26
Lemondott posztjáról és februárban elhagyja a Manchester Unitedet Nick Humby gazdasági és Andy Anson kereskedelmi igazgató. Mindkét szakember új kihívásokat keres, ez a hivatalos magyarázata a döntésnek.
Humby 2002-ben került a Vörös Ördögökhöz, s fontos szerepet játszott az Old Trafford kibõvítésének gazdasági jellegû feladataiban, sokat tett azért, hogy a munkálatok idõre elkészüljenek.
Anson 2004 óta dolgozik az MU-nál, s kulcsszereplõje volt az új fõszponzorral, az AIG-vel történt tárgyalásoknak. Az amerikai pénzintézet 56,5 millió fonttal támogatja a csapatot.
David Gill fõigazgató csalódott a két kiváló szakember döntése miatt, s egyúttal meg is köszönte áldozatos munkájukat. Humby és Anson ugyanis a már említett érdemek mellett fontos átmenetet képezett a klub korábbi elnöksége és a Malcolm Glazer tulajdonos által fémjelzett vezetõség között.
nem közvetíti semmelyik itthoni adó ugyhogy aki képben is követni akarja ITT lehet netes tv forrásokat találni!
Este Meccs a København ellen!
azér ez jó érzéssel tölt el:
A dánok Rooneytól tartanak
Manchester United mai BL-ellenfelének vezetõedzõje, Stale Solbakken aggodalmát fejezte ki az ismét formába lendülõ Wayne Rooneyval kapcsolatban.
Az aranylabdára is jelölt játékos idénybeli legjobb formáját nyújtva remekelt a Wigan Atheltic elleni bajnokin, ahol is 2 gólpasszt adott, illetve egy sistergõs felsõkapufát is lõtt.
Ez a tejesítmény sokaknak csattanós válasz volt, hiszen rengetegen megekérdõjelezték Rooney kvalitásait, miután több mérkõzés óta csak árnyéka volt igazi önmagának.
Remeklésének tényleges értékességét akkor tudná mindenki elõtt megmutatni, ha ismét gólt szerezne, amelyre ebben a szezonban a Fulham elleni bajnoki óta nem volt példa. Tovább nehezíti 'Wazza' helyzetét az a tény, hogy 11 eddigi BL-mérkõzésén mindössze 3-szor talált be, amely jócskán elmarad a tõle elvártaktól, annak fényében pedig pláne, hogy mindezt egy mérkõzésen szerezte, igaz, azt éppen bemutatkozásaként.
"Wayne Rooney lesz rengeteg éven át a Manchester United és az Angol nemzeti válogatott meghatározó egyénisége." mondta a dán Kobenhavn menedzsere.
"Sokan megkérõdjelezték Rooney kvalitását, azonban mindenki elismerhetné, hogy nem lehet minden pillanatban top-formában lenni."
"Az elmúlt hetekben történtek számomra nem hatott a meglepetés erejével. Sérült volt a VB elõtt, aztán Németországból hazajõvén is csak kevés ideje maradt kikapcsolódni, majd egy nehéz felkészülési szezonon esett túl."
"Az elmúlt hónapban lejátszótt pocsék mérkõzései várhatóak voltak, hiszen rengeteget kellett pótolnia."
"Szombaton azonban a Wigan ellen bizonyította, hogy milyen játékos is õ. Úgy érzem kevesen képesek egy félidõ alatt megnyeri saját csapatuknak hátrányból egy mérkõzést."
Dühös Fergie húsz éve boldogítja Manchestert
Sir Alex – két x-szel
A penicillin Nobel-díjat érdemlõ feltalálója, Sir Alexander Fleming, a Sherlock Holmes figuráját megálmodó Sir Arthur Conan Doyle, a költõóriás Robert Burns, valamint I. és II. Károly, továbbá féltucatnyi János király társaságában a leghíresebb skótok között emlegetik. Ez azért is nagy szó, mert a Manchester United menedzsereként Alexander Chapman Ferguson (vagyis: Sir Alex Ferguson) már húsz éve Angliában halmoz sikert sikerre.
Egy oldalban összefoglalni a szakember elmúlt két évtizedét legalább annyira tûnik lehetetlen feladatnak, mint a Bayern München ellen a rendes játékidõ háromperces hosszabbításában megfordítani a Bajnokok Ligája döntõjét. De ha a Manchesternek sikerült, tegyünk mi is egy próbát.
Bevezetõ gyanánt azért az 1986 elõtti idõszakról is illik szót ejteni, annál is inkább, mert Sir Alex nemhogy lovag, 17 éves sem volt, amikor 1958-ban a Queen’s Park amatõr játékosaként bemutatkozott a felnõttek között. A premier felemásra sikeredett: csapata ugyan 2–1-re kikapott a Stanraertõl, az edzések mellett a szerszámkészítés rejtelmeiben is elmerülõ ifjú támadó mindjárt góllal jelezte, hogy szorult belé tehetség. Igaz, Fergusonban inkább a rossz, mint a jó emlék maradt meg, évek múltán lidércnyomásként emlegette ezt a találkozót. Késõbb – a St. Johnstone és a Dunfermline játékosaként – azért lehettek jó meccsei: 1967-ben már szülõvárosa, Glasgow egyik nagy klubja, a Rangers szerzõdtette – hogy a Skóciában rekordösszegnek számító 67 ezer fontos átigazolási díj meghatotta-e Celtic-drukker édesapját, arról nincsenek információink. Arról viszont igen, hogy az 1969-es kupadöntõt – többek között – hõsünk hibája miatt bukta el a Rangers, az eset után a tartalékok közé számûzött futballista a szemeteskukában találta meg az ezüstérem helyét… A következõ állomás, a Falkirk azért érdemel említést, mert itt már játékos-edzõként alkalmazták, az utolsó, az Ayr Unitednél eltöltött év pedig azért, mert 1974-ben ott fejezte be labdarúgó-pályafutását.
A játékosok féltek tõle, mint a szörnytõl
Harminckét évesen lett az East Stirlingshire szakvezetõje az akkor heti 40 fontot keresõ Alex Ferguson, akinek elsõként a kapuskérdést kellett megoldania: 1974 nyarán azzal szembesült, hogy kizárólag mezõnyjátékosok alkotják a keretet… Késõbb, amikor már könyvet érdemelt a tréner életútja, a Stirlingshire egyik labdarúgója bevallotta: a Loch Ness-i szörnytõl nem félt úgy, mint Sir Alextõl. A szakember azonban csak néhány hónapon át „tartotta rettegésben”: 1974 októberében már a St. Mirrent irányította. A „szentekkel” kötött frigye négy évig tartott, a kapcsolat akkor romlott meg, amikor kitalálta, hogy ideje lenne változtatni a klub fekete-fehér színkombinációján. Erre persze nem bólintottak rá a(z akkor) 101 éves klub hagyománytisztelõ elöljárói, és bõszen csóválták a fejüket, amidõn arról értesültek, hogy az edzõ titokban tárgyalásokat folytat az Aberdeennel. Ennek aztán az lett a vége, hogy karrierje során elõször – és száz fontot rá, hogy utoljára – kirúgták!
Nagy meglepetést nem keltett, hogy nem sokkal késõbb bejelentették: Alex Fergusonnak hívják az Aberdeen új menedzserét. Három bajnoki cím, négy hazai kupagyõzelem, valamint egy-egy KEK- és Szuperkupa-diadal a nyolc bõ esztendõ mérlege. A hozzáértõk annak tulajdonították a sikereket, hogy a játékosok hittek a szakember különös módszereiben. A bizalomnak még az sem ártott, hogy egy ízben a menedzser azért büntette meg egyik futballistáját, mert az a nyílt utcán megelõzte õt kocsijával, mi több, azt is elnézték neki, hogy valamelyik meccs félidejében az akkor már Furious Fergie, azaz Dühös Fergie bece- vagy inkább gúnynéven ismert tréner akkorát rúgott a teáskancsóba, hogy minden játékosra jutott néhány csepp Lipton…
Az ezredik meccsén kezdett el izgulni…
Londonban mindenesetre jó szemmel nézték a ténykedését: 1984-ben az Arsenal és a Tottenham is megkereste, a kérõket boldogító igen ugyanakkor nem hangzott el. Két évvel késõbb viszont már vállalta a költözést a mester: Aberdeenbõl Manchesterbe vezetett az útja. Azt nem állíthatjuk, hogy a tutiba csöppent: 1986 novemberében utolsó elõtti helyen álló csapatot vett át, ráadásul kénytelen volt megállapítani, hogy nincsenek jó erõállapotban a labdarúgók, aminek elsõsorban az az oka, hogy szorosabb barátságot ápolnak az alkohollal, mint a labdával… A bírálatokkal korántsem skót szakember becsületére váljon, hogy gatyába rázta a társaságot: a United végül felkapaszkodott a 11. helyre.
Ennél persze volt feljebb is. Igaz, lejjebb is: alig három éve emlegethette munkahelyi címeként az Old Traffordot, amikor kis híján elköszöntek tõle.
„Pályafutásom legrosszabb idõszaka volt” – utalt utóbb 1989 novemberére és decemberére maga Alex Ferguson, s szavait a számok is alátámasztják: nyolc meccsen hat vereséget és két döntetlent jegyzett az MU, a menedzser legfeljebb azt könyvelhette el sikernek, hogy – a szurkolókkal és az újságírókkal ellentétben – a vezetõk kitartottak mellette. Sir Alex ezt nyolc bajnoki arannyal, öt FA-kupa-diadallal, továbbá két Ligakupa- és hat Charity Shield-elsõséggel, valamint egy-egy Bajnokok Ligája-, KEK-, Interkontinentális- és Szuperkupa-gyõzelemmel hálálta meg nekik.
A manchesteri érát egy United elleni fiaskóval (Oxford United–Manchester United 2–1) kezdõ, azóta 25 trófeát elhódító szakember 2004. november 23-án sokak elképedésére bevallotta, hogy izgult: a „vörös ördögöket” aznap irányította ezredszer.
„Volt bennem drukk a kezdés elõtt, ám azzal nyugtattam magam, nem az ezredik számít, hanem az azt megelõzõ kilencszázkilencvenkilenc. Ha azok nem sikerültek volna jól, most nem ülhetnék itt…” – jelent meg végre egy mosoly a Lyon elleni, 2–1-es MU-gyõzelemmel végzõdõ találkozót követõ sajtótájékoztatón a mester arcán. Aki ismeri, állítja, ez azon ritka esetek közé tartozott, amikor zavarba lehetett õt hozni, máskülönben úgy vág az esze, hogy a „Legyen ön is milliomos”-t gond nélkül nyerné meg.
David Beckhamet a stoplissal rúgta meg
Bevált szokásaihoz persze Manchesterben is hû maradt. David Beckhamet – a teáskészlet helyett – stoplis cipõvel „küldte meg” egyszer az öltözõben, szereti magát körülvenni „balhés” játékosokkal (lásd még: Eric Cantona, Roy Keane, Dwight Yorke), illetve ifjú tehetségekkel (úgymint: David Beckham, Paul Scholes, a Neville fivérek és Cristiano Ronaldo), nem szeret nyilatkozni, utál veszíteni, ellenben imád a futballistákkal üvöltözni – a szigetországban „hajszárító stílusként” emlegetik, amint fél centirõl ordít az arcokba. A Munkáspárt lelkes híveként szorgalomból is példát mutat: általában már reggel fél nyolckor kimegy a pályára, hogy aztán az egész napját ott töltse. Versenylovak gazdájaként is ismert, de ha már úgy érzi, hogy lóból is megárt a sok, hazamegy, és kikapcsolódás gyanánt órákig zongorázik.
December 31-én lesz 65, jól tartja magát, néhány évet szemrebbenés nélkül letagadhatna.
Csak nem az elmúlt húszból.
a keddi meccsre simán potólja , Evra, Silvestre vagy akár O'Shea is, aztán a pool ellen már ugyis játszhat! :)
A United menedzsere, Sir Alex Ferguson elmondta, hogy a félidõ utáni változtatás kulcsfontosságú volt a mérkõzés végkimenetelére nézve a Wigan ellen. Leighton Baines negyedik percben szerzett sokkoló gólja után a Vörös Ördögök nem nagyon találták a meccs ritmusát, de Ryan Giggs beállítása a szünet után és Wayne Rooney bal szélrõl centerbe küldése nagy lépés volt a United számára, hogy megszerezzék a három pontot a Wigan ellen.
"A változtatás a felállásban nagy tényezõ volt" - nyilatkozta Ferguson a Sky Sportsnak a találkozó után. "Wayne nagyszerû teljesítményt mutatott a második félidõben, miután középre küldtem."
"Ryan beállítása jót tett a csapatnak. Eredetileg úgy terveztem, hogy adok neki 30 percet, de mivel szükségünk volt rá, ezért már a félidõben változtattam. Úgy vélem a második játékrészben mindegyik támadónk hasznosan játszott és még lõhettünk volna több gólt is."
A szünet után Nemanja Vidic erõteljes fejesgólja jelentette az egyenlítést a Vörösök számára, mielõtt Louis Saha megszerezte a szencáziós második gólt. A harmadik találat a norvég Ole Gunnar Solskjaer nevéhez fûzõdik, aki a hosszabbításban talált be.
"Ole remekül teszi a dolgát" - mondta Sir Alex. "Már öt gólnál jár és ha így folytatja, amiben biztos vagyok, akkor akár húsz gólig is eljuthat."
Attól függetlenül, hogy Rooney nem volt eredményes, az angol támadó állt a siker hátterében. Sir Alex örült Rooney teljesítményének és hiszi, hogy a csatár visszatért legjobb formájába.
"Ez volt Wayne legjobb teljesítménye a szezonban. A találkozó elõtt voltak jelei annak, hogy visszatért legjobb formájába és úgy hiszem, hogy a két válogatott mérkõzés is segített visszaszerezni a meccs fitneszét."
"Amit a második félidõben csináltunk, abban majdnem mindig bennevolt Wayne keze és ha a teljes 90 percet nézem, akkor azt mondhatom, hogy kiválóan játszott."
A Manchesteriek most a Bajnokok Ligájára koncentrálnak, mivel kedden az FC Copenhagen ellen lépnek pályára az F csoportban.
"Cristiano Ronaldo bokája keddre rendbejön, míg Darren Fletcher is bevethetõ lesz. A skót válogatottbeli erõfeszítései után pihentettük Darrent a Wigan ellen, de keddre már rendben lesz."
"Gary Neville valószínûleg visszatérhet, de Gabby Heinze még nem. Reméljük, hogy a vasárnapi Liverpool elleni meccsre már számításba vehetem."
ppfff hát ez semmi amit csinálnak:S szulsjár a szélen NULLA...Keményen letámad a wigen és még szépen is védekeznek.Vmit sürgössen kitalálatnának,mert ebbõl csak még1 gól lesz wigwe kontrából aztán páááh
ugyan abba a szarba lépet Sir Alex , mint McLaren: az széljáték telkes hiánya vereséghez vezet
Gary Neville, a Manchester United játékosa, úgy gondolja, hogy a szerdai horvátok elleni mérkõzésen többet kell nyújtani a csatároknak, mint tették azt a szombati találkozón.
"Ha helyzetbe kerülünk Horvátországban, akkor kõkményen be kell rúgni a lehetõségeinket. A támadiónk halvány teljesítményt nyújtottak a szombati találkozón, ha olyan gyermetegen játszunk, akkor ezúttal ki is kapunk. Wayne rossz formában van, de így is 100%-ot nyújt, remélem, hogy pont holnap kezdi meg a gólgyártást. Crouchnak jobban kell majd küzdenie. Ha nem küzdünk, akkor nem nyerünk." - mondta Neville a skysports.com-nak.
www.foci24.com
most jól látom hogy egy 2 héttel ezelötti meccsrõl beszélgettek?
na mind1 , fõ az optimizmus lehet hogy adjaistenne többet nem nyerünk..