hát a hitelfelvételek, a több 100 milliós végkielégítések, privatizációk stb már épp elég nagy probléma amit az elõzõ kormány számlájára írhatunk nem ? ezek okozhatják magyarország kezelhetetlen helyzetét most nem ? az én véleményem szerint meg a bebetonozás nem lett jól idõzítve, de célszerû volt azért, hogy ha véletlenül megint jönne egy mszp vagy valami hasonló gondolkodásmóddal megáldott bal oldali párt, akkor ne legyen annyi lehetõsége ahhoz hogy kitálaljon mindent az országból külföldnek, és a befektetõknek akiknek nem említem a nacionalitásukat mert már ezeket olvasva is nagy lesz a felháborodás, ez már megint a nyugat egyhangú szemete hogy jaaaj hát a demokrácia... naneee ;)
"a liberális jelzõ meg azért használatos még extra, mert figyelmen kívül hagyják a kisebbséggel való problémákat azt mondván hogy õk is emberek..."
a libsik meg azért náciznak, mert "ti" meg figyelmen kívül hagyjátok, hogy van ugyan velük probléma rendesen, de mégiscsak "emberek" (egy kis részük, legalábbis - de ez jellemzõ a magyarokra meg a többi nációra is)
itt egy korrektebb leírás: portugalia (1997-es cikk, akkor még jól ment a porguáloknak, csak aztán õk is a görög útra tévedtek...)
"A tárgyalásokat nehezítette, hogy az amúgy is elmaradott portugál gazdaság válságban volt a hetvenes évek végén és a nyolcvanas évek elején."
"Portugália végül is 1986-ban csatlakozott az unióhoz. Lisszabon, a belépést megkönnyítendõ, 1980 és 1984 között 150 millió ecu értékben úgynevezett elõcsatlakozási, vissza nem térítendõ segélyt kapott elsõsorban az ipar, a mezõgazdaság és az infrastruktúra modernizálását szolgáló 74 különféle programra, ezen belül 50 milliót kizárólag a mezõgazdaságra, illetve a halászatra. A csatlakozás évében Brüsszel mintegy 330 millió ecu felzárkóztatási segélyt nyújtott a portugál gazdaságnak."
"Portugália reálértékben is az unió egyik legnagyobb kedvezményezettje, az egy fõre számított juttatások tekintetében pedig Írország és Görögország mögött áll, miközben az EU költségvetéséhez mindössze 1,5 százalékkal járul hozzá. Így 1986-ban befizetéseinél 227 millió ecu-vel kapott többet, 1990-ben 741 millióval, 1995-ben pedig 2,6 milliárddal."
Ez nem az én gondom... én csak parodizálom azt, hogy kedvenc kormányunk szerint minden az elõzõ, velük szemben kisebbségben kormányzó párt (gyakorlatilag gúzsba kötött) politikájának hibája. Még a január küözepére várható államcsõd is, amelyhez többek között az Unió szimpátiájának elveszítése, az IMF és az EP felé tanúsított orbáni pökhendiség vezetett.
orsósék ez ellen küldték most a levelet, hogy az embereket egy durván ráfizetéses végtörlesztésre beszéljék rá, amitõl még két héttel kitolható a kormány bukása...
Lázár Jani szerint "felesleges minden cselszövés, orbán 2014-ig biztosan miniszterelnök lesz".
tényleg régebben volt valami hír arról hogy valamelyik afrikai ország izraelt tekinti második hazájának valami hír van már az elsõ bevándorlókról?, mert nem hallottam még felõlük :D
veled csak annyi a probléma, hogy te alapból bal oldali gondolkodású vagy ami nem is gond mert kell az ellenzék, DE az már súlyos és szélsõség kategória hogy mindent ráfogunk az elmúltmásfélévgazdaságpolitikájára
ezt csak te mondtad hogy minden. bár engem már próbált kirabolni cigány, egy haveromat meg az éjjeli buszon állták körbe 4 -en azt hiába volt nem kis darab a haverom egy késsel a torok közelében máshogy reagál az ember... a liberális jelzõ meg azért használatos még extra, mert figyelmen kívül hagyják a kisebbséggel való problémákat azt mondván hogy õk is emberek...
hát van aki nem egy ember személyében látja az ellenséget, hanem megnézi a körülményeket. ez hogy mindenért az orbán a hibás, ez a nyugatnak a szara, szemete, a sallang, azt még lehetne ragozni
Az orosz bolsevikok valóban nagyobbrészt zsidókból álltak úgyhogy nem zörög a haraszt.Trockij,Litvinov,Zinovjev,Kamenyev stb. mind azok voltak.
1945 után a kommunista pártban szintén nagy számban képviseltették magukat.(Róth Mór alias Rákosi,Eisenberger benjámin alias Péter Gábor stb,stb)
Ha ezek tények akkor miért nevezik antiszemitizmusnak?
"Relatíve sokan hozzák közvetlen összefüggésbe személyes sorsuk rosszabbra fordulását a zsidókkal. Jóllehet a két dolognak objektíve semmi köze sincs egymáshoz."
"Tavaly lényegesen többen vállalták nyíltan, hogy antiszemiták, mint a megelõzõ években. A szociológusok szerint ennek egyik oka az, hogy a válaszadók a számukra fontos csoport nézeteihez igazodnak."
"Az antiszemita nyelvezetben a zsidó, a bolsevik és a liberális fogalmak is összekapcsolódnak, gyakran egymás szinonimáiként használják azokat."
"Gazdaság: Portugália gazdasága az Európai Közösséghez való csatlakozását követõen (1986) diverzifikálódott és egyre szolgáltatás-orientáltabb lett. Az elmúlt évtizedben a kormány több állami tulajdonban lévõ vállalatot privatizált és liberalizálta a gazdaság vezetõ ágazatait, köztük a pénzügyi és telekommunikációs szektort. A gazdaság 1998-ra teljesítette a Gazdasági és Monetáris Unióhoz való csatlakozás feltételeit. A gazdasági növekedés meghaladta az EU átlagot, azonban az egy fõre esõ GDP csak 75%-os az EU átlaghoz képest."
"Japán és Kína azt tervezi, hogy a jövõben egymás között elsõsorban jenben vagy jüanban számol el, ami miatt Kelet-Ázsiában jelentõsen csökkenhet a dollár szerepe. A tervet Wen Jiabao, kínai, és Yoshikido Noda, japán miniszterelnök Pekingben jelentette be. "
"Arról, hogy a brüsszeli keménykedés Orbán Viktor hatalomból való elmozdítását szolgálja-e, az mondta: „megy a kavarás, bár azt nem tudom megmondani, hogy ez belpolitikai eredetû vagy »kívülrõl« gerjesztik”, de biztos abban, hogy Orbán lesz 2014-ben is a kormányfõ."
és hogy tovább érveljek az állításaim mellett, hogy az usa kavart be, jövõre elnökválasztás, mennyire tesz jót a jelenlegi balhé putyin népszerûségének? úgy néz ki az ellenfele Mihail Prohorov lesz, ott van az elsõ 100 leggazdagabb ember közt, a világ egyik legnagyobb privatizátora, továbbá számos amerikai érdekeltség fûzi, baseball csapata is van... és hogy fokozam, õ az egyetlen aki kardozik Hodorkovszkij mellett... nem tudom ki hogy van ezzel, de annyira átlátszó ez az egész, hogy átlátszóbb már nem lehet.
arról nem is beszélve hogy az ottani privatizátor, cionistákkal és az usaval olajrészvényekrõl tárgyalgató hodorkovszkij egybõl börtönbe lett vetve, ott nem úgy mûködik hogy nyaljuk a nyugat seggét és eladjuk a stratégia cégeket lol... mindez putyin erõs kezének tudható be, tudja mi az országának az érdeke...
engem az érdekelne inkább hogy keleten az oroszok, kína, vagy valamelyik tehetõsebb arab ország milyen véleménnyel van orbán politikájáról. ugyan is orbán politikája kb. nyugat ellenes, végetvetett a segnyalásnak, így a "kuncsaftok" természetesen azt fogják közzétenni amit õk jónak látnak, és nem azt ami az országnak érdeke, ugyanis jelenleg az eu érdeke a fontos a magnak, engem meg nem érdekel hogy a magnak mi a fontos...
egy orosz vélemény jöhet nyugodtan ... apropó oroszok... a putyin körül kialakult botrány nagyon gyanús nekem, ugyanis amióta õ az elnök oroszország kõkeményen megindult felfele, az emberek neki köszönhetik akár a 2-3x több fizetésüket, tehát õ egy jelentõs személyiség oroszország életében, aki felemelkedést hozott... tehát egy ilyen embert miért célszerû leváltani, egy ilyen ember ellen miért kell tûntetni ha újra választást nyert?
nekem nagyon gyanús hogy amerika bekavart ott rendesen, minden országban a legnagyobb gyenge pont a választások háttere, és a választások hitelessége, ha egy embert el akarunk távolítani akkor meg kell várni a választásokat nem igaz? (persze egy putyinnál kisebb, de kellemetlen embert ellehet máshogy is, egy kis baleset, megbuherált repülõgép, stb..) és ha az embereknek nem érdekük hogy valaki más kerüljön hatalomra, akkor mégis kinek az érdeke? hát egyértelmû hogy az õsi vetélytársnak nem?
Van még a nemzetiszocializmus,fasizmus is meg egy csomó politikai eszmerendszer amikbõl kormányzati formák jöttek létre-vagy jöhetnének létre.A kommunizmus sem egységes országonként eléggé különbözõ formái voltak/vannak.De pl.anarchista kormány pl még sosem volt sehol.Még az anarchizmusnak is sokféle irányzata van.
Az autokrácia (magyarul: egyeduralom, önkényuralom) olyan kormányzati forma, amelyben a politikai hatalom egésze egyetlen személy (vagy személyek kis zárt csoportja) kezében összpontosul.
A hatalom birtoklását az autokrata többek közt a hagyománnyal, a kritikus erõforrások ellenõrzésével, vagy személyes karizmájával igazolhatja.
Az autokrácia szót gyakran a despotizmus, a zsarnokság és a diktatúra szinonimájaként használják, bár e fogalmak pontos jelentése más: az autokrácia nem feltétlenül zsarnoki vagy diktatorikus.
Arisztotelész államformatanában (Politika) Platón nyomán kétféle módját különbözteti meg az egyeduralomnak. A királyságban az egyeduralkodó a közjó érdekében is gyakorolhatja hatalmát. Ennek elfajzott változata Arisztotelész szerint a türannisz.
Az egyeduralomtól elkülöníti a kevesek uralmát jelentõ arisztokratikus rendszert és a sokak uralmát jelentõ politeiát. (Ezek elfajzott változata nála az oligarchia, illetve a demokrácia – ma mindkettõt semleges jelentésben használjuk.)[2] A platóni-arisztotelészi hármas felosztás ma is általánosan használt, bár vannak, akik kevesebb kategóriát alkalmaznak és az autokráciát értékalapon a demokráciával állítják szembe.
A hármas felosztást használta az uralom formája (forma imperii) szerint Immanuel Kant is (az egy ember uralmát õ is autokráciának nevezte), ehhez azonban hozzátett egy kettõs felosztást a kormányzás módja szerint (forma regiminis vagy Regierungsart), ami szerinte a szuverenitás birtokosainak számánál fontosabb szempont: a köztársaság az, ahol a törvényhozás és a végrehajtás elválasztva mûködik, ennek ellentétpárja pedig a despotikus kormányzási mód
Bár az autokrata egyeduralkodó, neki is szüksége van valamiféle bázisra a hatalmi struktúrában: a személyes karizma, vagy a fizikai erõ egymagában csak egy bûnözõi csoport vezetõje, vagy a társadalmi fejlettség kezdetleges szakaszaiban kormányzó vezetõ számára biztosíthat teljhatalmat. Az autokrata hatalmi bázisát biztosíthatják az elõkelõk, a katonák, a papság, vagy más csoportok, mint például egy domináns szerepbe juttatott párt. (Ezek azonban az autokrata ellen is fordulhatnak és megfoszthatják hatalmától
A mostani felfogás szerint,mindenki tanuljon,és járjon egyetemre,van is rá lehetõség,és legyen gazdag ember,mert akkor nem kell adóznia.De sajnos nem mindenki születik Einsteinnek
Akkor most már alkotmányba van foglalva a feszültség is?
Az a baj hogy az egykulcsos adónak csak évekkel késõbb lenne hatása,hogy minél jobban ösztönözzön a tanulásra,és a munkára,és a meggazdagodásra.De sajnos országot tévesztettek vele.Már nem aktuális
Egykulcsos adó nem lett volna rossz ötlet,de nem a mostani körülmények között