A finnekkel való rokonságot ma is kínosnak tartjuk, (legalábbis jópáran) de nem azért mert csórók, hanem azért mert nagy valószinüséggel csak kitaláció...
. Túl nagy hátrányból indulunk egy amúgy végletekig kiélezett versenyben
Ez egyszerûen nem igaz. Dél-Korea minden túlzás nélkül a legsötétebb afrikai nyomorból(Ghánával volt egy szinten a GDP)indult az ötvenes években és ma egy gazdasági- technológiai nagyhatalommá váltak, nem is olyan régen még a csóró "halszagú finnek" rokonságát is kínosnak tartottuk.
A valóság inkább az, hogy a szíve mélyén kommunista beállítottságú magyar népnek egyszerûen nem szimpatikus a kapitalizmus, minden porcikájával azért küzd, hogy legalább még 1-2 évig meghosszabbítsa a köztünk élõ kádári mutyiszocializmus.
Sajnos az a helyzet, hogy kapitalisták nélkül nem lehet kapitalizmust csinálni, az olyannyira vágyott szocializmus meg nem mûködik. Sakk-matt.
"Az Új Széchenyi Terv nagy hangsúlyt fektet a hátrányos helyzetû társadalmi csoportok integrációjára, ezen belül is a roma lakosság foglalkoztatására. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a „romák foglalkoztatása a közigazgatásban és az igazságszolgáltatásban” címû konstrukciónak köszönhetõen jó példát mutatva 1 fõ roma származású foglalkoztatottat alkalmaz. A projekt az Európai Unió támogatásával valósult meg 6.407.912 forintból."
"Fatime vallja, roma pedagógusokra igenis szükség van, egy karizmatikus cigány tanár többet tud segíteni a gyerekeknek, mint a több százmillió forintos állami oktatási támogatás. Nem híve ugyanakkor a pozitív diszkriminációnak. Nemrégiben egy orvosnak készülõ tanítványa örömmel újságolta: mivel többszörösen hátrányos helyzetû roma, ezért plusz 50 pontot fog kapni a felvételinél. „Úgy gondolja, ettõl lesz majd jó orvos? Menjen a csudába! Tanuljon inkább!”, felelte a diáknak. "
A piacgazdaság nem fekszik magyarországnak. Túl nagy hátrányból indulunk egy amúgy végletekig kiélezett versenyben. Kb olyan mintha a Forma-1ben akarnánk kispolckival indulni, és közben a sofõr (kormány) még el is lopja a kocsiból a benzint.
Aki szerint van esélyünk az több mint optimista.
Jelenleg az "élcsapatok" kiszipolyozzák belõlünk amit még lehet, és utána egy toll vonással kihúznak minket a listáról...
Az a baj, hogy olyan adósságípusból indulsz ki, ami a magászemélyekre jellemezõ. Csakhogy ennek a tulajdonságai nem egyeznek meg az államadósságéval. Már csak a lépték miatt, és az import/export függés miatt sem lehet érdeke egyetlen nagy hitelezõnknek sem, hogy
A.) csõdbejussunk
B.) valaha is visszafizessük a tartozást.
Nekik kizárólag a jelenlegi helyzet fenntartásához fûzõdik érdekük. Soha nem fogják azt mondani, hogy akkor most elengedjük az adósság egy részét, vagy átütemezzük, mert nekik is budget kiesést okozna ha mi nem tejelünk rendszeresen. Erre részben max akkor lesznek hajlandóak, valami nevetséges mértékig, ha már a csõdkockázatunk közvetlen, úgy mint a görögöknél például, és tényleges veszély fenyegeti az itteni olcsó munkaerejüket, meg az ide exportált áruikat.
Én jobbikosként, nem hiszem el a jobbiknak, hogy a jelenlegi rendszer tagjaként meglehet menteni a vidéket. Ismétlem jobbikosként.
Elmondom mi a képlet:
Van egy bármilyen gazdasági csoport. Legyen az egy család, vagy egy vállalat, esetleg egy ország.
Ha ennek a csoportnak a vezetõi folyamatosan hitelt vesznek fel, akkor rövid úton csõdbe mennek. A vezetõknek pedig az idõ elõrehaladtával egyre nehezebb lesz a csõdöt elkerülni.
Ha orbán valami csoda folytán elkerüli a csõdöt, a következõ már nem fogja tudni, bárki is legyen az. Észre kell venni, hogy jelenleg a magyarok kérdése nem az, hogy hogy jussanak elõrébb, hanem az , hogy ne jussanak csõdbe.
A vona féle ötlet is lehet egy opció, azaz megtárgyalni a nagy -kizárólag a nagy- hitelezõkkel, hogy adjanak pár év haladékot, így nem megyünk csõdbe azaz talán vissza tudjuk fizetni a pénzüket, illetve a gazdaságunk ás az emberek is kis levegõvételhez jutnak, a hitelezõk szorításából amibe az elmult 20 évben juttatták õket a kormányaink.
Persze sajtó ez ellen ordít, hogy hádeabenzinááármeg a kutyafa**a. De hát látjuk Izland is megjátszotta ép a napokban, ráadásul õk egyenesen a jóváírást kérték nem a halasztást.
A háború végére a náci Németország kifejlesztette az atombombát, azonban humanitárius megfontolásokból nem vetette azt be – egy, a Kuruc.infón kedd este megjelent novella szerint.
Ez mind szép.
Csakhogy akkor ferivel szemben állt egy ellenzék. Többek között annak köszönhetõ, hogy végül mégiscsak emelni kellett azt a gázárat... de sebaj, jó ötéves dolgokon lovagolni akkro, amikor az orbáni teljhatalom sem tud megvédeni minket egy államcsõdtõl, persze mindenaferihibája, merazanyócév.
Ha már ígéreteknél tartunk:
Hol az egymillió új munkahely?
Hol a gyorsnaszádként elõre törõ gazdaságunk?
Hol van az orbán és smitpaja éáltal megígért megvédett nyugdíjam?
Hol a 13. avi fizetésem?
Hol a kormány által csökkentett jövedéki adójú benzin?
Hol a stabil forint?
Hol a munka becsülete?
Ébresztõ! Feri és orbán között "mindössze" annyi a különbség, hogy orbánnak nincs ellenzéke!
"Elfogadhatatlannak tartja a Jobbik fõvárosi frakciója egy új vagyonleltár elkészítését.
Szabó György, a párt budapesti képviselõje szerdai sajtótájékoztatóján arról beszélt: az elmúlt húsz év "áldásosnak nem nevezhetõ várospolitikájának eredményeként" a város a csõd szélére került, s Tarlós István fõpolgármester mostanáig igyekezett mindent megtenni azért, hogy ezt kezelni lehessen.
A Jobbik álláspontja szerint ez mostanáig tartott, a vagyongazdálkodási stratégia elkészítése ugyanis arra utal, hogy a fõváros teljes vagyonának a digitalizálása jószerivel csak arra lesz jó, hogy az a bankok számára a meglévõ hitelállományt ellentételezze.
A jobbikos képviselõ azt kérdezte, hova lett a fõváros vagyona, az ország vagyona, hova lettek a gyárak, üzemek, hova lettek a magyar termékek.
Közlése szerint a párt elfogadhatatlannak tartja a vagyonleltárt és veszélyesnek tartja annak elkészítését."
Szerintem meg az a gyerekes, hogy elhiszed, hogy a jovoben barmikor csokkenni vagy stagnalni fog a benzin, kenyer, gaz, villany ara.
Amikor feri megigerte hogy nem lesé gazar emeles, majd lett az emberek nagy szazaleka felvolt haborodva. Pedig ez esetben nem a feri volt a buta hanem a zemberek. Feri csak szimplan hazudott, ez meg a mai fejlett tarsadalmunkban erény.
"évre úgy hogy nem is ismerjük õket míg Észak-Koreában nekik ez olyan mintha egy családtagjuk halt meg... Elvileg ti éltetek kommunizmusban nektek kéne a legjobban tudni mennyire erõs a propaganda ELLENI GYÛLÖLET."
Jah, "éltem" - bár inkább a szüleim, nagyszüleim. Õk is sírtak (volna), ahogyan tapsoltak is rákosinak. Hidd el, nem szeretetbõl. Mégcsak fegyvert se fogtak KÖZVETLENÜL a fejökhöz.
Gondolkozz kicsit, mit jelent a diktatura, a besúgóhálózat, hogy "elvisznek". Amit el tudsz képzelni, azt szorozd meg tízzel, akkor kb megkapod az észak-koreai állapotokat.
...Amit mi nem mertünk meglépni, azt megtették mások. Amirõl nálunk még beszélni sem szabad, az máshol már kormányzati programmá emelkedett.
Az írek ugyanis nem rettentek meg, nem akartak mindenáron megfelelni a globalista elvárásoknak, hanem egész egyszerûen kijelentették, hogy csak abban az esetben írják alá az új európai költségvetési paktumot, ha cserébe Írország kormányzati adósságát nagymértékben átrendezik. „Nem nyerõ az az elképzelés, hogy megállapodás nélkül, adósságunk jelentõs átrendezése nélkül népszavazást tudunk rendezni. Mielõtt föltesszük a kérdést (népszavazásra), ezt meg kell oldani, és ezt már kezdik érteni EU-szinten is, amitõl erõsödik a pozíciónk” – mondta ki az OV szerint kimondhatatlant Bryan Hayes, Írország pénzügyminiszter-helyettese a The Sunday Business Post címû lapnak adott interjújában, majd így folytatta: „Törlesztjük az adósságunkat, ez nagyon fontos üzenet. De hosszabb lejáratot akarunk, hogy be tudjuk indítani a gazdaságot, hogy 2-3 százalékos növekedést érhessünk el.”
Meg szerencse, hogy vannak kormanykozeli hivatalos trolljaink, igy nem kell szamitanunk arra, hogy itthon is bevezetnenek valamilyen SOPA-fele torvenyt.:)
Baromi átlátszó, amit az Unió, az IMF, az emberjogi Velencei bizottság, az amerikai kormány és az ENSZ mûvel. Mindegyik f@sz az összes mind, csak a Viktor a menõ.
Nem csináltak semmit? Tényleg?
Kavinton, barátom!
Amikor feri uralkodott, orbán mindenben ellentmondott neki: háromigenes (azóta egyik sem él már) népszavazás, utcai demonstrációk szervezése, sztrájkhullám, Uniós próbálkozás ("addig ne kapjon uniós pénzt Magyarország, amíg ilyen kormánya van"), nem utasította az önkormányzatokat a féktelen pazarlásra, és a többi, sorolhatnám reggelig.
Orbán iránti útálatom innen ered, ondolkodás és mérlegelés nélkül mondott nemet mindenre, mint egy duzzogó óvodás, egy antidemokratikus, önzõ, hataloméhes, ellenségeskedõ féreg, semmi több. Politikusnak, államférfinak még viccbõl sem nevezném.
Aztán a Néptõl megkapta a teljhatalmat, és sokkal mélyebbre süllyesztette az országot, mint feri: Euro 320, benzin 400, gázolaj 430. Kenyér, tej, víz, villany, gáz.
Pedig gyakorlatilag nincs ellenzék. orbán nem kormányoz kisebbségben, ahogy Feri tette.
Igaz, el lehhet bagatellizálni, hogy az ország helyzete olyan, amilyen, és tulajdonképpen most is a feri tehet mindenrõl, mert miért nem mfizeti már vissza azt a 99999999999999999999999999999999 milliárdot, amit ellopott... de nem gyerekes és átlátszó már ez egy kicsit?
Bõven lenne még most is megoldás. Írja is a cikk, gyakorlatilag a külföldi szervezeteknek is ezekkel a barmokkal van tele a poharuk.
Nem az országgal, a gazdasággal van bajuk, hanem az idióták okoskodásával: Jegybanktörvény, saját alkotmány, alapvetõ emberi jogook megnyirbálása...
Emlékezzetek már, miért lõtték ki Ceausescut!
Közben találtam is egy probléma gócot. Feri is ide járt, orbán is ezt teszi. (a bandájára értem) Ezért van az, hogy ezek egyformák, te mégis elhiszed, hogy különbözõek.
Az nem lehet, hogy az ország helyzete olyan amilyen?
Feri is vett fel hitelt az imf-tol . Orbán is. Bárki jön helyettük, õ is felfog venni, vagy csõdbe megy az ország. Vagy esetleg van valami megoldási javaslatod is.
A te "orbán takarodjozásod" ott hibázik, hogy már akkor ezt tetted amikor még nem is csináltak semmit, ebbõl egyenesen lehet következtetni, hogy elvakultan gyûlölöd orbánt. A visszatérõ feri istenítésedbõl pedig az jön le, hogy nem vagy több egyszerû focidrukkernél. Bármit tegyen az "ellenfél" szar, bármit tegyen a "kedvenc" az jó.
Mi az, hogy nincs?
A rendszerváltás óta egyetlen kormány sem uralkodott teljhatalommal, úgy, hogy bármit megtehet. Ezeknek annyira tellett, hogy bóvlivá süllyesszék és csõdközelbe juttassák az országot, és lazán einstandolják hárommillió ember jövõjét.
Ennél a zsebdiktátornál nemcsak Gyurcsány, de Kiszel Tünde is többet teljesítene.
Az a durva, hogy már nincs kit odaengedni. Be kell látni, hogy orbánék módszere nagyon nem jött be, sõt sokkal szarabb mint feriék rendszere. Tény, hogy eljött az ideje a váltásnak.
A probléma "csak" annyi, hogy nincs kire váltani.
Kísértetiesen emlékeztet ez az egész a 47-es államosításokra. Elsõ körben ott is csak a bankok és a 100 fõnél többet foglalkoztató üzemek kerültek sorra.
A kormánypártok sem kívántak lemaradni a versenyben, õk például április 25-ét az Alaptörvény Napjának kiáltanák ki. Teljesen véletlenül 2010-ben pont ezen napon aratta kétharmados gyõzelmét a Fidesz és született meg a NER.
Kettõs ünnep, kettõs gyõzelem, csodálatos, köszönjük!
I. Szent vkitor napja mikor lesz? Csak, hogy a hívek mikor rejszoljanak.
Nyugodt lehetsz, orbán az utolsó filléredig küzdeni fog a hatalmáért.
"Amit elkezdtünk, véghez kell vinni" - újabb nagyon jól hangzó, de curvára semmit nem jelentõ orbáni mondás. Kíváncsi vagyok, ki írta neki, és hány millióba került.
„Ez nem Olaszország, Orbán nem Berlusconi, Magyarország nem tartozik az eurózónához, nem törékeny a kormányzati többség. A kétharmad nem engedné a miniszterelnök elmozdítását. Ha az EU végsõ soron megakadályozná az IMF-megállapodás aláírását, egy mozdulattal össze lehetne vonni a jegybankot és a PSZÁF-ot, és az MNB 35 milliárd eurós devizatartalékának egy részét lehetne használni a likviditás biztosítására” – mondta lapnak egy ismert kormánypárti politikus.
Tehát miután eltapsolták a manyup pénzt, majd jól eltapsolják a jegybanki tartalékot, mikor az is kifut a NAGY SEMMIRE, jön a államosítási huláám, magántulajdon és a MEGTAKARÍTÁSOK ELVÉTELE, végül besózzuk a földet és megtámadjuk Szlovákiát.
Már nem tudja, hogy mit mondjon, mert bármit mond, azzal egy korábbi hazugságát cáfolja meg.
Lehullt a lepel, a száguldó gyorsnaszádunkat csak a zátony tartotta a felszínen.
És mondhatom, nagyon jól elkárörvendünk azon, hogy gyakorlatilag a mi hazánkból csinált bóvlit.
Gyakorlatilag az utolsókat rúgja az ország. Sokkal utolsóbbakat, mint amikor ezek az utcára küldték az embereket.
Nem esik le nekik, hogy a legjobb megoldás a kormányváltás lenne, olyanokat odaengedni, akik csináltak már ilyet?
"a csökkenés az árfolyamváltozások miatt lehet kevésbé látványos"
"a bankoknak kölcsönadott pénzzel együtt "
vikikém.. hogy a faszba van is ez?
[marquee direction=right]Soha nem volt ilyen magas az államadósság
A Nemzetgazdasági Minisztérium kalkulációi szerint a novemberi adósság eléri a GDP 79,7 százalékát. Az Államadósság Kezelõ Központ szerint bár a központi költségvetés nettó adóssága 20 326 milliárd forintra csökkent, a bankoknak kölcsönadott pénzzel együtt az adósságunk soha nem látott szintre, 21 426 milliárdra nõtt - írja az Index.
Az NGM közölte, Magyarország további lépéseket tesz annak érdekében, hogy 2018-ra 50 százalék alá csökkentse az államadósságot. "Ha a kormány a végrehajtott intézkedéscsomagokat nem vezette volna be, akkor az államadósság jelentõsen nõtt volna, és most a GDP 80 százaléka lenne" - írják.
„Az államadósság nem közgazdasági probléma, hanem egy ellenség, amelyet ha nem gyõzünk le, az ellenség gyõz le minket” – vélte Orbán Viktor még júniusban. Egy decemberi beszédében azt mondta, a csökkenés az árfolyamváltozások miatt lehet kevésbé látványos.[/marquee]
Soha nem volt ilyen magas az államadósság
A Nemzetgazdasági Minisztérium kalkulációi szerint a novemberi adósság eléri a GDP 79,7 százalékát. Az Államadósság Kezelõ Központ szerint bár a központi költségvetés nettó adóssága 20 326 milliárd forintra csökkent, a bankoknak kölcsönadott pénzzel együtt az adósságunk soha nem látott szintre, 21 426 milliárdra nõtt - írja az Index.
Az NGM közölte, Magyarország további lépéseket tesz annak érdekében, hogy 2018-ra 50 százalék alá csökkentse az államadósságot. "Ha a kormány a végrehajtott intézkedéscsomagokat nem vezette volna be, akkor az államadósság jelentõsen nõtt volna, és most a GDP 80 százaléka lenne" - írják.
„Az államadósság nem közgazdasági probléma, hanem egy ellenség, amelyet ha nem gyõzünk le, az ellenség gyõz le minket” – vélte Orbán Viktor még júniusban. Egy decemberi beszédében azt mondta, a csökkenés az árfolyamváltozások miatt lehet kevésbé látványos.
Soha nem volt ilyen magas az államadósság
A Nemzetgazdasági Minisztérium kalkulációi szerint a novemberi adósság eléri a GDP 79,7 százalékát. Az Államadósság Kezelõ Központ szerint bár a központi költségvetés nettó adóssága 20 326 milliárd forintra csökkent, a bankoknak kölcsönadott pénzzel együtt az adósságunk soha nem látott szintre, 21 426 milliárdra nõtt - írja az Index.
Az NGM közölte, Magyarország további lépéseket tesz annak érdekében, hogy 2018-ra 50 százalék alá csökkentse az államadósságot. "Ha a kormány a végrehajtott intézkedéscsomagokat nem vezette volna be, akkor az államadósság jelentõsen nõtt volna, és most a GDP 80 százaléka lenne" - írják.
„Az államadósság nem közgazdasági probléma, hanem egy ellenség, amelyet ha nem gyõzünk le, az ellenség gyõz le minket” – vélte Orbán Viktor még júniusban. Egy decemberi beszédében azt mondta, a csökkenés az árfolyamváltozások miatt lehet kevésbé látványos.
Soha nem volt ilyen magas az államadósság
A Nemzetgazdasági Minisztérium kalkulációi szerint a novemberi adósság eléri a GDP 79,7 százalékát. Az Államadósság Kezelõ Központ szerint bár a központi költségvetés nettó adóssága 20 326 milliárd forintra csökkent, a bankoknak kölcsönadott pénzzel együtt az adósságunk soha nem látott szintre, 21 426 milliárdra nõtt - írja az Index.
Az NGM közölte, Magyarország további lépéseket tesz annak érdekében, hogy 2018-ra 50 százalék alá csökkentse az államadósságot. "Ha a kormány a végrehajtott intézkedéscsomagokat nem vezette volna be, akkor az államadósság jelentõsen nõtt volna, és most a GDP 80 százaléka lenne" - írják.
„Az államadósság nem közgazdasági probléma, hanem egy ellenség, amelyet ha nem gyõzünk le, az ellenség gyõz le minket” – vélte Orbán Viktor még júniusban. Egy decemberi beszédében azt mondta, a csökkenés az árfolyamváltozások miatt lehet kevésbé látványos.
Ha tettetem ha nem én akkor sem gondolom hogy kényszerítenék õket. Egy 28 milliós országban csak van 10000 (és akkor még lehet hogy sokat is mondtam) olyan ember aki õszintén meg tudja siratni (mondjuk a közép-felsõ osztály lol) amúgy sztem semmi furcsa nincs a megsiratásában folyamatosan siratjuk az elhunyt sztárokat évrõl évre úgy hogy nem is ismerjük õket míg Észak-Koreában nekik ez olyan mintha egy családtagjuk halt meg... Elvileg ti éltetek kommunizmusban nektek kéne a legjobban tudni mennyire erõs a propaganda.
Hiába no. A fideszben okos emberek ülnek. Atya'ég.
Pedig beledobták hárommillió ember nyugdíjalapját, és a vörösiszap-károsultaknak létrehozott Magyar Kármentõ Alapba adakozott pénz háromnegyedét is... valamit nagyon rosszul csinálhatnak a fiúk, az _ezerszer átkozott_ Gyurcsány _hat évnyi_ "elkúrás és elbaltázott gazdaságpolitika" alatt nem csinált ennyi kárt, nem vitte ilyen mélyre az országot, mint ezek másfél év alatt.
És ami még rémísztõbb: akár három óra is törvényre emelhetnek bármit.
Gyakorlatilag kapura rúgás után választhatnak térfelet. De még ezzel is vesztésre állnak a balfarkak...