Engem ne általánosíts, én most és akkor is teljesen más véleményen voltam.
"Pedig volt ám itt egy Bokros- és egy Bajnai-csomag is, amely majdnem célba ért... csak épp mindkettõt Orbán-kormány követte."
Ugye azért abban egyetértünk hogy, ezek a csomagok nem a Fidesz baklövéseit volt hivatott megoldani. A Borosnál egyértelmû, Bajnainál pedig 6 éve õk voltak hatalmon.
Azt hogy az országot bóvli lett, 2008 óta csak idõ kérdése volt, ez elég sok közgazdász egybehangzó véleménye. Ha a Bajnai tervet (ami szintén hitelre épül, nem is kicsire) tovább viszi a Fidesz akkor a leminõsítést kitolhattuk volna még egy-másfél évig.
"Ha õ az igaz magyar, akkor én nem akarok az lenni de szerencsére nem tudom elhinni, hogy a magyarság egyenlõ a sötétséggel. Sõt, merem állítani, az ilyenek a magyarok legnagyobb ellenségei." - ezt osztom!
Nem a csehek miatt van válság, azt talán direkt csinálták a bankok, vélte Václav Klaus.
Ez abból a szempontból érdekes, hogy egy-két éve itt minden csatornán ment a "mindencsakagyurcsányhibája" agylágyítás.
Most, hogy orbán a kiskirály, már húsz éves távlatokról beszélünk, megértõek és tájékozottak vagyunk.
Éljen!
Pedig volt ám itt egy Bokros- és egy Bajnai-csomag is, amely majdnem célba ért... csak épp mindkettõt orbán-kormány követte.
Akkor visszaestünk, most gyakorlatilag a csõd szélén egyensúlyozunk.
Nevezzük néven a gyereket: Az ország eddig nem volt bóvli. Most az. Nyugdíjeinstanddal, 400 Ft-os benzinnel és 320 Ft-os euróval.
Ergo ez a kormány elmúlt húsz év legrosszabb gazdaságpolitikáját produkálja, kétharmados többséggel, gyakorlatilag ellenzéki (és népi) akadály nélkül is. Akkor mirõl is beszélünk?
"De ha minden jól megy, ebben a hónapban már birtokba vesszük jól megérdemelt – kétszobás, nappalis, kertes - családi házunkat havi 1168 dollárért, és barátaink is visszatérnek a megszokott kerékvágásba."
Na a kanadaiaknak sem kell sok és õk is rasszisták lesznek.
Erre a gazdasági mentõcsomagra (ami szerintem is elhibázott döntések sorozata) nem az elmúlt 1,5 év(és nem is a nyóóc év) miatt volt szükség. Ez nem az ok, ez az okozat, ahogy az MSZP-s IMF megállapodás is az volt.
De mivel ez a kormány sem képes megfelelõ idõben, megfelelõ döntéseket hozni, így telesen helyénvaló az a megállapítás az hogy "Ez eddig is így volt"
Még 3 év és választhatunk új "királyt", kérdés hogy akkor létezni fog még olyan hogy Magyarország!
Ahhoz képest, hogy Orbán váááltozááásról papolt állandóan, egész jó Gyurcsány lett belõle.
Sõt, jócskán túlnõtte a mesterét. A nyugdíjat és a vörösiszapkárosultaknak adományozott pénzt ellopni, valamint az országot bóvlivá süllyeszteni úgy, hogy az IMF sem áll velünk szóba, a Nagy LQρ ügynöknek sem sikerült.
Ha csak ennyi bûnük lenne, ezek lennének az Isteni gondviselés országai. De az elkövetett bûnökért egyszer meg kell fizetni, csak az a baj, hogy minket is magukkal akarnak rántani.
A fagyi visszanyal - Orbán alkotmányát fordítják a kormány ellen
"senkinek a tevékenysége nem irányulhat a hatalom erõszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetõleg kizárólagos birtoklására"
Kivéve a gyevi bírót és a felcsúti f...fejet.
Majd átírják gyorsba'-okosba', végülis azért írták ceruzával.
Magyar Kármentõ (és Adósságrendezõ) Alap
A grafikonon jól fog mutatni a nyugdíjunk mellett, orbán elvtárs. Ettõl függetlenül az ország még bóvli, és az IMF nem is tárgyal velünk...
Hogy is tetszett miondani a kampányban? Keressük meg a felelõsöket, és vonjuk õket felelõsségre?
Jó lenne, ha Budai Gyula nem apró fûszálakkal foglalkozna, hanem a közeledõ államcsõd felelõseit venné elõ. Ha az nem lenne a saját fõnöke.
Õk is tudják, hogy a politikai karrierjüknek annál a pontnál lesz vége, amikor hozzányúlnak a szociális kiadásokhoz(most kivételesen soroljuk ide a közszféra ballaszt részét is). Nem véletlen, hogy ilyen helyzetben az Orbánnál sokkal nagyobb játékosok is inkább lemondanak(Berlusconi, Papandreu).
Szerintem - és ez szigorúan magánvélemény - Orbán ehhez túl hataloméhes és nárcisztikus személyiség. Ha lesz lehetõsége, akkor elviszi az országot a falig.
Nos especiel én ezért ábrándultam ki a Fideszbõl (meg azért, mert politikai érdekbõl Torgyánnal szövetkeztek...). Ugyanis a Bokros csomag után az államháztartási mérleg éppen kezdett volna szép eredményeket mutatni, de ezt szépen elszórták mindenféle marhaságokra, ahelyett, hogy éltek volna a lehetõséggel, hogy egyenesbe hozzák gazdaságilag az országot. Elszalasztották, mert könnyebb volt elverni a pénzt, mint az ország valódi érdekeit szem elõtt tartani.
Az "elmúlt nyolc" év retorikájával pont az a bajom, hogy nem 8, hanem 11 évet jelent, és ott bizony a Fidesz kezdte a felelõtlen gazdaságpolitkát, ami csak a Bajnai-kormány idején kezdett el a jó irányba mozdulni. Persze nyilván a megszorításokkal nehéz politikai tõkét kovácsolni...
Miért akarták volna átengedni? Az állam végig megõrizte a fizetõképességét.
Akiknek tényleg elengedték: a lengyelek 1982-ben megtagadták a hitelek törlesztését. Szépen végig éhezték/nyomorogták a 80-as éveket(ebbõl itthon kabarétáma lett) miközben Gomulka szemüvegét bámulták a TV-ben.
Elnézést, a képletes fogalmazás úgy tûnik itt nem mûködik. :)
Akkor ha ennyire fontos a számok pontos meghatározása, akkor 11 év bõség (1998-2009) után most hosszú szûk esztendõk következnek. Örülhetünk, ha csak 11 év...
Sokszor hallottam már ezt hogy anno felajánlották az országnak hogy elengedik a szocializmus alatt felhalmozódott államadósságot de a Antall kormány vállalta a törlesztést.
A magyar emberek jelentõs része az ingatlanát vesztette/veszti el mert a számításból mesterségesen felerõsített svájci frank miatt hiteleiket alig tudják törleszteni.Pusztán véletlenül a hitelezõk jártak jól ezzel is.Utána meg elintézik annyival hogy nem volt muszáj senkinek felvenni.Ilyen esetekben mint a frank-história persze nincsenek jogi és etikai aggályaik.Tisztességtelen üzletelés esetén nem minõsítgetik lefele magukat és nem sír az Európai Bizottság sem.Ilyen esetekben nincsenek felelõsök.
Én azt nem értem, eddig miért nem fogtak hozzá? Hornék is meglépték Bokrossal egy kemény megszorító csomagot, mégsem tûntek el a sülyesztõben. Sokkal nagyobb esély van arra, hogy egy ellébecolt nyolc év után tûnjenek el.
A másik, hogy egy megállapodás az IMF-el sok olyan dolgot tartalmazhat, ami amolyan apróbetûs, a plebsz orrára nem kötendõ kitétel
Nézd, az a háztartás amelyik évrõl évre többet költ, mint amennyi a bevétele az elõbb-utóbb csõdbe megy.
Szóval nincs mese, csökkenteni kell az államháztartás strukturális hiányát(jelenleg a GDP 5 százaléka). Ezt az IMF és a befektetõk egymástól függetlenül is ki fogják erõszakolni. A harmadik út pedig nincs. Saját erõbõl egy kiadósat sz*rni sem tudunk.
Vikiék 1-2 évig még eljátszogathatnak a bankrendszerrel, eltüntethetik a hazai megtakarításokat, de ennek a vége egy immáron ténylegesen albán életszínvonalat nyújtó banánköztársaság lesz.
Mikor a rendszerváltáskor hajlandók lettek volna elengedni az államadósságot,az is hitelekbõl keletkezett,akkor hogyhogy nem féltették a pénzüket a hitelezõk?
Én nem izgulok, gondolom, hogy nincs ott se kolbászból a kerítés. Itt sincs, csak mi ahelyett, hogy megfeleztük volna az adósságot, inkább megdupláztuk. Ez pedig elég szar ügy...
Elõször is aláírtunk egy szerzõdést, ami többek között tartalmazta a fiskális és monetáris politika szétválasztásának elvét. Másrészt a devizatartalékok többségéhez az államnak pont annyi köze van, mint a Raiffeisen tulajdonosainak az ott elhelyezett betétekhez.
Úgy látom, hogy az államháztartás hiánya nagyjából lefedi a kamatszolgálat összegét. Ez egy kényelmes állapot a kölcsönt adónak, mert rá vagyunk szorulva. Nem értem, ezen miért akarna változtatni. A másik, hogy egy megállapodás az IMF-el sok olyan dolgot tartalmazhat, ami amolyan apróbetûs, a plebsz orrára nem kötendõ kitétel. Így, hogy nem tudjuk pontosan mik a feltételek, nehéz tisztán látni, mit miért csinál a mindenkori kormány, és mik a következmények.
Az almát a körtével pedig azért nem szerencsés összehasonlítani, mert nem egyformák... A rendszerváltáskor, egy nyerõ pozícióból dolgoztuk le magunkat a sereghajtó nem éppen dicsõséges helyzetre. Miért pont most változna gyökeresen? A jelek nem erre utalnak.
Mivel az országunk ipara szinte teljes mértékig külföldi kézben van, épphogy a kamatokat tudjuk nyögni.
Többször is cáfoltam már.A kamatkiadás a GDP 4 és a költségvetés ~8 százalékát teszi ki.
Ha Bulgáriában élnék, valószínüleg jobban tudnám, hogy ott mi újság, így csak ezt a grafikont látom, ami szép ugyan, de nem tudom mi van mögötte...
Az állításod szempontjából teljesen mindegy, hogy mi állt mögötte. Az alapfelvetés az volt, hogy az államadósságot nem lehet visszafizetni. De vissza lehet és wunderwaffe sem kell hozzá, csak vissza kell találni a VALÓSÁG talajára.
Állítom, hogy a magyar emberek 90% teljesen elvesztette a valósággal való kapcsolatát, ezt már a választások után is leírtam és továbbra is ezt tartom a problémák fõ okának.
A hét bõ esztendõ kifutott, jöhet a hét szûk esztendõ. Nem hinném, hogy kezelhetettlen az államadósság, csak felelõsségteljesebb és következetesebb gazdasági döntéseket kellene hozni.
Igen, jelenleg egy család jelzáloghitele is visszafizethetetlenné válik, ha elveszti a családfõ a munkáját pl... Mivel az országunk ipara szinte teljes mértékig külföldi kézben van, épphogy a kamatokat tudjuk nyögni. Ez úgy látszik, pont megfelel a kölcsönt adó rétegnek, mert mihelyt próbáltak a törzstõkébõl törleszteni, ... tudjuk hogy jártunk.
Ha Bulgáriában élnék, valószínüleg jobban tudnám, hogy ott mi újság, így csak ezt a grafikont látom, ami szép ugyan, de nem tudom mi van mögötte...
Aki a pénzügyekhez egy kicsit is ért, az tudja, hogy az államadósságunk visszafizethetetlen. Tehát reális esély nincs rá, hogy visszalátják. Esetleg egészen más a cél, de az már nem ennek a topiknak a témája.
Mindössze annyi a probléma, hogy az IMF ad nekünk pénzt, hitelt. Márpedig a pénzügyekhez egy picit is értõ ember úgy ad hitelt, ha reális esély van arra, hogy abból viszont is lát majd, legalább a hitelbe adott összeget, de igazából még annál is egy picivel többet. Na most, ha a kölcsönért kolduló ország olyan lépéseket tesz, amelyek alapján kétséges lesz az adott ország pénzügyi stabilitása, akkor ott felhúzzák a szemöldöküket, és azt mondhatják, hogy bocsi, de így nem fogtok egy kanyit sem kapni.
Persze lehet a piactól is koldulni, ezt hívják államkötvénynek. Csak ott meg az a baj, hogy a piac nem honorálja a kiszámíthatattlan és unortodox pénzpolitikát, márpedig kis hazánk az elmúlt bõ másfél évben ezt mutatta be. Ennek következményeként a piac drágán ad hitelt. Sokkal drágábban, mint az IMF.
Szóval ha sikerült volna úgy politizálni, hogy a piaci szereplõk bizalma ne inogjon meg, akkor lehet, hogy tényleg nem lett volna szükség az IMF-re. De a jelenlegi kormányunk mindent elkövetett és elkövet, hogy hülyének nézze a pénzpiac szereplõit, akik meg cserébe szépen beintenek. Ezért kell most nekünk az IMF és az EU pénze. Akiket most sikerült szépen felpaprikázni azzal, hogy a jegybank függetlenségét megint kikezdik a törvényhozásban.
Szóval röviden egy ország akkor dönthet teljesen szabadon hogy kívánja irányítani a pénzügyeit, ha nem lóg ki a segge a gatyából. Akinek viszont kilóg, és pénzt szeretne koldulni, akkor annak illik úgy viselkednie, ahogy azt a hitelezõ (adott esetben az IMF és az EU) elvárja. Nekik meg nem tetszik, hogy az állam a jegybank függetlenségével játszik, fõleg hogy emiatt már korábban amúgy is megfedték az országot.
IMF-fel kapcsolatban azt azért nem értem hogy egy ország miért nem dönthet szabadon arról hogy hogyan kívánja irányítani saját jegybankja mûködését.Ez elsõsorban nemzeti hatáskörbe kéne hogy tartozzon.A pénzügy még a monarchiában is csak annyiban volt közös amennyiben érintette a közös hadsereg ügyét.
Nem hiszem hogy az USA az újabb kitermelési eljárásokkal a legnagyobb kitermelõ lehet,Kína alatt épp mostanában találtak óriási hagyományosan kitermelhetõ készleteket.Ivánéknak meg ott van szibéria,nehéz ugyan ott kitermelni de a technológia ott is fejlõdik.
Én élnék a lehetõséggel.
98 02 detto, viszont én azóta is kihasználom a 4 évente kapott alkalmat arra, hogy döntsek a jövõm(nk)rõl. Végignézem a listát és kihúzom az alkalmatlannak vélteket, ha nem marad senki, akkor nem és ennek a véleményemnek adok hangot.
(ironman szerintem fidesz szavazó, így vicces a távolmaradóktól számon kérni a 2/3-os eredményt:)
Semmilyen köpködést nem érdemelsz, én ugyanezt vallom, de gondolom mindenki elkönyvelt valamilyen "oldalinak" mert kritizálom az aktuális kormányt. Holott én csak már nem hiszek egyik pártnak se. Biztos vagyunk még itt páran ilyenek.
"Az általános aggodalmunk az, hogy kevés kézben koncentrálódik a hatalom. Aggasztó az is, ahogy ezeket a döntéseket meghozzák. Javaslatok bukkannak elõ néha az utolsó pillanatban, és a parlament gyorsan törvénnyé emeli õket. Nincs megfelelõ mérlegelés, nem vesznek figyelembe más véleményeket, jöjjenek azok elemzõ intézetektõl, civil szervezetektõl, más pártoktól vagy akár a nemzetközi közösségtõl."
"kesztyût húzott" - érdekes megfogalmazás. Pont, mint a "megszorítás" helyetti "szakmai alapokra épülõ költségracionalizálás".
A "túlerõ" egyszerûen otthagyta orbánékat, mint kutya a szaharát, mert kormányunk abszolút hiteltelenné vált az IMF szemében.
az oktatási rendszer tényleg szabadesésben van, de nem hiszem, hogy abból a büntetésvégrehajtásból kellene elvonni pénzt, ahol nem ritka, hogy egy 4 fõs cellában 8-ban is be vannak zsúfolva, és többszáz embernek elérhetõ kb 100 könyv, meg 4 számítógép. A börtönnek nem csak büntetésvégrehajtási szerepe kellene, hogy legyen, hanem lehetõséget is kellene adnia a fegyencnek, hogy ha kimegy a börtönbõl, akkor ne ott folytassa nincstelenül, ahol abbahagyta.
Meg lehet nézni, hogy hogyan néz ki egy egyesült államokbeli börtön, abban az országban, ahol összesen annyi elítélt van mint Kínában meg az EU-ban együttvéve. Aztán meg lehet nézni, hogy milyen börtönök vannak Norvégiában, milyen lehetõségeik vannak ott a fegyenceknek, és mennyi elítélt van az egész országban. Aztán össze lehet újra hasonlítani azt a pénzt, amit az oktatásra, meg a büntetésvégrehajtásra költenek.
A technológiai résszel egyetértek, megfelelõ hõszigetelés esetén akár még az elektromos fûtés is szóba jöhet.
Ami a ház alapterületét illeti... nos, a szomszédomban hatan laknak egy cirka 40-45 nm alapterületû, beépített tetõteres házban. A teregetést alapvetõen ha nem esik az esõ, és nincs fagy kint oldják meg, amúgy meg a nappaliban, amennyire tudom.
Nincs (nem volt) olyan politikai erõ, amelyet támogatni tudnék, amit el tudok képzelni, hogy engem képviseljen. A valami ellen (és nem valamire) való szavazás meg kommunikációs zavar ugyebár, de nem támogatás.
BTW én 1998 óta háromszor adtam le a szavazatomat, adtam le Fideszre (1998), adtam le MSZP-re (2002), majd Centrum párt (2006) -> itt már a második körre nem mentem el, mert mindkét "nagy" párt eljátszotta a bizalmamat.
"Kiegészítõ villanyradiátorok az emeleten" - gyönyörûen néznek ki.
A 41 nm meg egy vicc a lassan öt tagú családnak.Alig van szekrény,tároló helység.Télen a uhákat egyáltalán hova rakják ki száradni mosás után?
Ami be van építve 8-10 kW körüli pellet kandalló az is több száz ezer Forint.Annyi pénzbõl már vehetett volna egy 10 kW körüli kondenzációs kazánt pár darab radiátorral.pár nm padlófûtéssel.
Mivel megfelelõ a ház szigetelése ezért a gázszámla se lett volna több mint a pellet ára.
Egyáltalán nem korszerû ház ez.
Nem kell, mint említettem nekem is meséltek róla ezért jutottam arra a következtetésre amire, és körülbelül nekik is úgy nézett ki mint ahogy Lantee említette (csak ritkább idõközönként kirándultak és akkor se külföldre :))
Immovable ez valami konteó lesz, hogy vannak a gonosz NWO-sok akik be akarják záratni a hírtopikot?
Én is éltem, igaz legboldogabb gyermekkoromat, de éltem. Azért azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy Magyarországon a '80-as években NEM diktatúra volt, hanem egy eléggé szétesõben lévõ szocializmus. Persze, Kádár volt a párt és a nép vezére, atyja, de már érzõdött a nyugati kapitalizmus szele. Milka csoki, Commodorok, Maria Hilfer Strasse, Nyugati filmek, stb.
Én nem mondom, hogy jobb volt az a korszak, egyszerûen csak gondatlan gyerekként nem érdekelt, hogy éppen milyen a politikai helyzet. A családomat is hidegen hagyta, éltük az egyszerû de nagyszerû életünket. Évente mentünk Jugoszláviába kempingezni, télen Csehszlovákiába síelni, ettük a túróhabot, ittuk a Traubit.