Sajnos az uj grub egy nagy rakas kaki az 1.99rc1 nem jol konfiguralja le a koteteket, tudom mert szivtam vele eleget. UUID bejegyzeseket elcseszi es lehet kezzel allitgatni a grubot, raadasul mar mas lett az inije is a grubnak igy eleg korulmenyes volt az egesz.
Raadasul ez nem egyedi eset volt, mert Debian,uj UBI,Mint, es sorolhatnek meg par distrot ami szinten ugyanezt csinalta a friss telepites utan grub menusorban kellett kotorasznom, hogy bootolni tudjon a win7 vagy a linux destro.
Persze en mar rutinos vagyok es ket kulonallo vinyon vannak az op rendszerek, raadasul mobile rackben a masik vinyo igy barmikor aramtalanitva eltuntethetem a rendszerbol, igy pillanat alatt op rendszert valtok, annelkul, hogy felnem kellene a telepites kozben attol, hogy a masik rendszert tonkrevaghassa. :D
DE nem kellett volna ujratelepiteni csak egy bootolhato USBt csinalni es a recovery disk tartalmat ramasolni es arrol bootolva rendbehozni a bootrec.exe /fixmbr parancsal
Grub nemhogy nem teszi tönkre a Win bootloader-t, de még ha akarná sem tudná. Egyszerûen csak addig cseszegetted a rendszert, amíg tönkre nem vágtad:)
Megjegyzem simán visszaállíthattad volna a bootloader-t Win7 telepítõvel (paranccsor majd fixboot, fixmbr parancsok)
Én is számtalanszor bohóckodtam a rendszerekkel és saját tapasztalat, hogy úgy játszol a bootloader-ekkel, ahogy jól esik. Maguknak a rendszerneknek semmi közük hozzájuk. Tehát ez user error / kapkodás / türelmetlenség / utána nem olvasás volt.
Köszönöm szépen a segítséget, de sajnos újra kellett tennem az egész windowsomat mert az ubuntu tönkrevágta a booloaderemet. Most volt fent linux a gépemen elõször, és utoljára! Köszönöm szépen mégegyszer! Viszlát mindenkinek!
-fav
http://www.ve3syb.ca/software/bootableusb.html
Szepen megcsinalod majd ramasolod a tartalmat a Windows recovery ISO-nak es mehet a boot es a recovery.
Esetleg megpróbálhatod a Super grub Disk-et. Múltkor nekem ha jól emlékszem sikerült vele ISO-t bootolni a winchesterrõl. Mondjuk az Ubuntu volt, nem tudom, hogy Win7-el mûködik.
Énis épp erre gondoltam, hogy elhozom a haveromtól az õ external DVD olvasóját (pont ez a samsung modell), és rákötöm azt a gépre.
Remélem be lehet majd bootolni arról is.
Én is épp cserélem a 775-m i5-re, olyanra amilyen a tied. :) Manapság mindenki ilyet vesz. Amúgy én z68as alplapot válaszottam és egy 6870 vapor-x -et.
Hi,
Tudna valaki írni egy scriptet ami egy megadott mappába lévõ fájlokat appendel egy másik megadott mappában lévõ fájlokkal hogyha a név egyezik - és mindezt egy 3. mappába?
Csak az a probléma, hogy nem bírok rádobni w7 telepítõt a pendrivera, mert az ki van írva DVD-re, és azt nem akarja beolvasni. Letöltöttem egy W7 startup recovery discet (140mb), csak azt nemtudom rátenni úgy a pendrivera, hogy az bootolható legyen. Leszedtem egy Unetbootin nevû progit Ubuntura, amivel állítólag rá lehet írni az iso-t a pendrivera, de azzal sem akar az pendrivon lévõ W7 setup elindulni.
Dobd fel a W7 telepítõt egy pendrive-ra és arról bootolj. Máshogy nem nagyon tudod. Hacsak nincs az EasyBCD-nek linuxos verziója. Esetleg Wine-al megnézheted, de szerintem nem fog menni.
Ubuntu alol hogyan lehetne a windows 7-em BCD-jet javitani? Mivel sikerult szepen elcsesznem a windows 7 bootloaderjet, es szar a DVD olvasom, ezert nem birom a win7 dvd-jerol a BCD-t rebuildelni.
Sry az ekezet nelkuli irasert, csak nincs beallitva ubuntun a magyar bill.
Nagyon kiraly ..... mobil net problema nelkul fut . Nem kellett semmit telepiteni .... hihetetlen. Egyre jobben tetszik . Annyi hogy a video lejatszas meg mindig nem az igazi . Olyan mintha szakadozna ... ha lejatszoba elore visszem egyszeruen belassul , a hang is elcsuszik a kephez kepest ....
Helló!
Pár napja feltelepítettem a Kubuntu 11.04-et (kezdõ vagyok).
Csak 1 problémám van vele: az usb-s TP-Link TL-WN821N wifi adapterem nem mûködik rendesen, kábellel 2 MBit az internet sebessége, de a wifivel csak 0,06-0,08 MBit. Külföldi fórumokban olvastam hasonló hibáról, de nem tudtam megoldani.
Valakinek nincs valami ötlete?
Elég rossz így, hogy egy kábel köt össze a szomszéd szobával... :D
Suse, de ajánlani nem tudom, mert nem szeretem:)
Egyébként Ubuntu-hoz sem kell netkapcsolat, ha a DVD-s iso-t töltöd le.
Akik pedig szívnak Natty-vel, azoknak még mindig a 10.04-et ajánlom, esetleg 10.10-et.
10.04 nagyon kellemes kis OS lett mára.
Feltettem a 11.04-et, és szerintem nagyonszar. Sõt, még a bootloaderemet is elbaszta, szóval most még a windowsomra se tudok visszamenni. Hogyan tudnám elócsalni a grub választóképernyõjét?
Nem megy fel .... ez volt a windows alatt is . ( Sony fa...sag ) :/
Az a 11.1. Elvileg van CCC-d az adminisztráció/beállítások menüben.
A lényeg, hogy ha nincs problémád a 11.1-el, tiszta, folyamatos a kép, stb, akkor tök felesleges frissíteni. Fõleg laptopon (az enyémen pl. 9.12 van (HD4200)). Persze nyugodtan megpróbálhatod, visszaállítható a "gyári" de az is elõfordulhat, hogy megvakul:)
Ha gond lenne, akkor reboot, bootmenüben recovery opció, majd legalul root.
Bejelentkezel és kiadod a következõ parancsokat:
Megjegyzem, ezt csak akkor telepítsd, ha valami problémád van az aktuális driverrel. Linuxon nem szabad ész nélkül frissítgetni a driver-t. Fõleg AMD trehánysága miatt:)
Segitsegre lenne szuksegem. Fogalmam sincs hogy kell vga driver-t ( nem csak vga driver ) telepiteni. Adott egy sony vaio Ubuntu 11.04 es ez lenne a driver ( remelem ez kell ) ez lenne
elore is koszonom
Terminálból indítsd "wine jatek.exe" módon, közvetlenül a játék könyvtárából.
Nincs szükség futtatási jogra, miután nem az exe-t futtatod, csupán beadod paraméterként a wine-nak.
Volna 1 játék amit Wine-al szeretnék elindítani, de amikor az exe tulajdonságaiban kipipázom, hogy Allow file to execute as a program, akkor rögtön uncheckeli önmagát. És ez eddig nem így volt. Egyébként a játéknak a WineHQ szerint mûködnie kéne az Ubuntun. Ja, és nemcsak ezzel az 1 exével csinálja ezt, hanem az összes többivel.
próbáltál már SSD-s gépet? :P
nekem is voltak fenntartásaim, hogy drága meg nem ér annyit stb. de mióta megvan, nem tennék oprendszert HDD-re, max csak másodlagost :)
Grat a cseréhez, látom te is maradtál a jól bevált Intel konfignál :)
Hogy ne csak offoljak, a 11.04-ben miért van az hogy a libre office writer nem indul el hogyha gnome felületen akarom indítani? Csak unity-n tudom használni, de attól meg én hülyülök meg 5 perc alatt :S
Lecseréltem a 775-ös rendszeremet - (alaplap, proci, RAM, VGA - újat lásd az aláírásomban).
Poénból elindítottam a régi rendszerrel... és mintha mi sem történt volna. Win7 ott figyelt, mosolygott. Felgurítottam az alaplapi drivereket, Catalystot lesikáltam, újratelepítettem, és minden olyan mint lennie kell. Felismerte a monitort, automatikusan belõtte a 1920-as natív felbontást. Stabil, gyors. Le a kalappal MS elõtt..
Ubuntu 11.04 szintén szó nélkül elindult ott még telepíteni sem kellett semmit, mintha misem történt volna.
Nah közben próbálgattam egyet-smást, s rájöttem, hogy a winyó mûködik igen alacsony "fordulatszámon", kattog tölt, de döglassú, míg pendriverõl tökéletesen megy. Hiába keresek a neten, ilyen hibát még nem találtam. Egy 2tárcsás 640gigás vinyó produkálja ezt a lassúságot. (a majd 4éves pendrive-ról gyorsabban fut az ubuntu mint a vinyóról) Próbáltam lvm-el anélkül de ugyan olyan lassú. Ötlet?
Ha felteszem a Gnome 3-at, attól még használhatom-e a Gnome 2-t?
Az ADD Helper idejét be lehet állítani nullára? Mert most ahogy elsötétül, ahhoz kell egy másodperc kb.
Hello!
Leszeretném törölni az Ubuntu-t a gépemrõl, de van rajta egy Win7es. Gondolom elfog veszni a grub és akkor nem fog indulni a Win7...
Hogy tudom visszaállítani a Win7esemet?
Mármint a forrásoknál én a szoftverforrásokra (repo?) gondoltam, mert az alapokban szinte semmi sincs ami kellett, csak a debian által támogatottak, amik mennek az összes Debian által támogatott rendszeren (pl. google chrome sincs, csak a chromium, meg szinte semmi). Az apt-key add parancs sem megy, pedig csomószor így írják, hogy kell ubuntura feltelepíteni (különben ugye meg nem tud frissíteni késõbb).
Hm, igen azt láttam, majd lehet kipróbálom. Mondjuk mostmár Debiannal nagyon jól megvagyok, beletanulgattam hogy hogyan kell beállítani (3. gép után már :D) , 1-2 óra böngészgetés után találtam egy jó forrásösszeállítást is :D , és mind a 3-on jól mûködik (legalábbis rokonom se panaszkodott eddig).
Nem hajlandó bootolni a Lubuntum... Ezt dobja ki. Mit tegyek? :(
Erre írtam anno az Ubuntu mini install-t / server-t kernel cserével (generic-pae). Mint Debian-t 0-ról össze lehet rakni a rendszert 4-5 paranccsal, és máris villámgyors lesz. Unity helyett pedig egyelõre használj klasszikust.
Debiannal többet kell baszakodni, viszont egyértelmûen azt mondom (miután a netbookomra és asztalimra is ezt tettem fel, ubuntut felváltva) + rokonomnak is a még lassabb gépére, amire Ubuntut nem is sikerült felraknom, Debian sokkal gyorsabb és stabilabb is. Lényegében az Ubuntuból ezek miatt is lettelegem, hogy még videókat se tudtam normálisan lejátszani.
Üdv újra: mitõl lehet az, hogyha pendrive-ról futtatom az ubuntut relatíve nagyon gyors, pl home mappára kattolva rögtön elöjön stb. HA feltelepítem (nem virtualboxba hanem élesen), akkor viszont elég lassúcska. 600gigás vinyóra egy az egybe / -re tettem az egészet, esetleg ez belassíthatja? ext4-re formáztam és még csak titkosítást sem raktam rá.
Továbbá :eléggé lassúcskának tûnik ez az unity, pedig egy "bika" gép alól próbálkozok vele. Pl ha a dash-t elõhozom eléggé megreccen, akkor ha keresek mondjuk a terminálra teljesen befagy pár mp-ig. Nem értem mitõl csinálja ezt. Valakinek valamilyen ötlet?
A laptop egy i7-es 8giga ramos gép. Mindent kezel alapból (nvidiát is meg intel hd-t is) de mégis olyan
lassúcska szegény. Nem tudom mitõl lehet. Esetleg 64bit ilyen döcögõs?
A laptop akksija itt 2 órát bír ki (cpu stepp megy szépen tehát nem az a baja), itt sem értem win alatt 3óra.
Én keresek rosszul, vagy a trash max. méretét tényleg nem lehet állítani?
Pontosan ugyan ez volt nálam is probléma Ubuntu alatt, hasonlóan 1,8 Ghz -es C2D procival, Windows alatt az 1080p -s videók is jól mentek, ubin a 720p -sek is beakadoztak, és nem is nagyon sikerült megoldanom ezt alatta. Debian alatt az 1080p -s videók is úgy hasítanak, mint Windowson.
Azt, hogy ha véletlenszerûen belekattintok a filmbe, akkor 5-10 másodpercig szaggat, állóképeket látok hanggal, lassan váltakozva, de ugyanez van egy mozgalmas jelenetnél is simán, ha nézem.
Komolyan elgondolkodtam azon, hogy a processzor (1,66Ghz C2D) lesz a kevés, mert folyamatosan 90% körül vannak együttesen.
Mit jelent a szaggatás? Mert a normál, 720p-s MKV-k nálam is finoman, alig észrevehetõen csíkozódnak a mozgalmas jeleneteknél, de gondolom, ez a különbség a linuxos és a windows-os videógyorsítás közt.
Mitõl lehet az, hogy szaggatnak a 6-7 gigás .mkv fájlok vlcben és smplayerben is? Próbáltam más videodrivert beállítani az xv helyett, de semmi hatása.