hát az a linux home gépre felkerülése lehet pont gizike titkárnõnél már népet jelent:)
a vállalatokra egy már megvalósult pozitív példát hoztál fel csak 2 dolognál látok gondot
a new vállalatok általában nem szoktak nagyok lenni lévén nulláról startolnak - ergó ha linuxoznak is nem lesznek sokan
olyat meg nehezen tok elképzelni, hogy egy nagyobb régebbi vállalat ne rendelkezzen már évek óta gépekkel és jelenleg mindenütt arról megy a fáma, hogy nehezen megy a portolás tehát sajna erre még azért kell várnunk :(
Huh, jó hosszú válasz. Én a beavatkozást kétféle csoportba sorolom: van a kostruktív (ilyen lett volna az, ha megpróbál az EU egy olyan vetélytársat támogatni, aki alternatívát nyújt) és destruktív (jelenlegi döntés). Pl. a lovaskocsiknál maradva: egyáltalán nem maradtak abba a lovaskocsi gyártások, csak piacot váltottak, lásd turizmus címszó alatt. Tehát az ilyen dolgok nem biztos, hogy kimaradnak, csak lehet, hogy a piacuk változik meg.
Másik: az, hogy valami jót tesz a vásárlóknak (pl. az egységes dokumentumformátum), az nem biztos, hogy a piacnak is jó, és így könnyen negatív visszacsatolás jöhet létre.
Amúgy az MS helyzete egy kicsit más: õk a monopóliumot nem építik már, hanem fenntartják. Mint minden monopólium, nincs akkora hajtóerõ, hogy fejlesszenek (illetve van, tekintve hogy az MSnek van néhány, még jelentéktelen, de egyre feljebb törõ ellenfele, mint pl. a Linux, BSD és esetleg a MAC), így nehéz gyors innovációt elvárni tõlük. Ellenben a Linux kódjába a Changelogok alapján egyre inkább kerülnek hatásos dolgok.
Satöbbi. De szerintem fölösleges vitázni, mert nagyjából ugyanazt mondjuk másfelõl nézve.
Van egy tuti tippem mi lesz a végleges neve:
Windows Vakok és Gyengénlátók Számára
bocsi, nem akartam elbaszni a forum kinézetét, de annak a kis pöcsnek legalább ennyi pénze van ;)
Hát nem tudom.
Aki nem tud más media player-t felrakni alapból, az mi a faszt csinál az új kiadással? Lesz benne még egy help, hogy hogyan lehet letölteni, és feltelepíteni?
Azért az emberi geciségnek nincs határa. Én inkább a Linux felé húzok, terjesztem is az igét :), de azért ennyire geci nem vagyok.
Szép lassan, ahogy kihalnak azok, akik nem értenek az informatikához, és szükségük van a Winfos-ra, átveszi a hatalmat a Linux, és ez a folyamat már rég elindúlt. Egy dolog az, hogy ezt államilag támogatják, stb. de ez már szemétség az EU-tól. (azért félre ne értsen senki. nem sajnálom az MS-t meg Billy fiút, hogy utcára kerül, és elfogy a 99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 $-ja)
meg különben is:
Who needs Windows & Gates, in a world without walls & fiances.
További névjavaslatok : puritandóz XP, noobdóz XP, aszketdóz XP, windóz Xp for noob europeans, windóz XP unuseable edition, windóz XP for blind and deaf users, windóz XP suffering edition
Ezek már szánalmasak jól tette a mikroszoft hogy rájukhagyta az egészet...
Mice nem mondtam ellent:)
Pontosan úgy gondolom, ahoyg leírtam.
A melóhelyeken is a gépek többsége linuxos lesz, és ezáltal (mese nincs, ez tény és gyakorlat) hozza magával azt, hogy a linux home gépre is felkerül nagy százalékban. (a lehetö legjobb kompatibilitás végett).
De azt nem akarom látni, és ezt jelöltem meg a "népOS" jelzövel, hogy minden pistike gépén is tomboljon a linux láz.:)
Ez ugyanis megköveteli a "varázslók" létét, amitöl winben pl szabályos dührohamot kapok, ha találkozom eggyel. (bár a linuxos gondolkodást ismerve kikapcsolható lesz remélem:)Megmondom frappánsan, és férfiasan. Én lusta vagyok varázslózni, meg várni progik betöltödésére, meg mittomén. (konzolból 1 sor a Cd írás, és már ír is, mire a néro egyáltalán elindult)És nagyon idegel a kiskutya effekt, a buzikék ablakkeret (luna felület) és atöbbi.:) (ne vitázzunk ezen, engem idegesit, és ez szubjektum, tudom. De engem idegel.)
Mindenki kiröhögött itt, amikor leírtam, hogy szerintem a világ gépeinek min. 20%-án (1/5-n) biztosan volt/van telepítve linux, mégha csak dualboot szinten is. Pedig ha belegonodoltok még óvatos is voltam.kiindulási alapom egyszerü, még nem láttam linuxost, aki a friss disztribjét 2-3 példányban ne írta volna fel ismerösöknek, haveroknak. És rengeteg az érdeklödö 1 bites user is, aki felteszi, max nem tetszik neki. És a p2p-röl ne is beszéljünk. (sznevdtem már DC-n, hogy suse CD isok 1K-val jöttek, annyian húzták:)
Szóval ha nem is az 50-50%, de a 30-40% vs. 50-60% biztosan befigyel.
Bár ha nekem azt mondják, hogy a linux 305-os elterjedtségnek örvend, én nagyon nagyon boldog leszek, és biztosítva látom mindkét platform fejlödését. És pont. akkor azon sokat már nincs bezsélni. Elindult valami egészséges folyamat, és rendben is vagyunk. hozzáteszem akkro a winért kell majd harcolni (szerintem) mert ilyen kis ismertség, és m$ FUD ellenére a linux terjed mint a pestis. 30%-os elterjedtség már pusztító lavina. Szóval csak óvatosan.
Hát spec én a winfos media playert akkor használtam utoljára, mikor az egyik telepítés alkalmával, nem maradt 5 percem a media player classic felrakására, szóval nekem abszolúte nem hiányzik a winfos szara, ie-t max a terkep.hu-nál használok, mert azt még nem tudja a firefox kezelni.
Egyébiránt sajnos Mo.-on egyenlõre a pályázatokban az van benne, hogy és winfoson kell futni, mert állambácsi azt támogatja (vajon miért is (talán nem üres kézzel érkezett ide a Balmer bácsi)), és a lengyelekkel ellentétben, bõsz szoftverszabadalmi bólogatás folyik nálunk.
Szóval az egész kormány bekaphatja, mert érteni nem értenek hozzá, csak a kenõpénzeket rakják zsebre, és azt hiszik, hogy ezt bárki elnézi nekik.
az az "az meg is érdemli." elég sokan vannak és ha ezek pénzt takarítanak meg (itt most nem azt mondom, hogy winnel, hanem egyáltalán bármivel (a lehetõséggel magával hogy választhatnak)) akkor az az egész eunak manit jelent
itt most nem arról van szó hogy teri néni sorsára annyira figyelnénk, hogy ne költekezze túl magát csak azért az eunak sem jön épp rosszul ha nem kifele megy innen a pénz... márpedig a meggebedõ lámák (ez alatt nem a win usr-t hanem a lehetõségeit felmérni képtelent értem)kegyetlen sokat mozgatnak határon kivülre
az oe-ben meg már a kutya se bízik a sok javitócucc után
az msnbõl pedig mi?
msnexplorer v msnmessenger
elõbbit még programnak sem lehet nevezni a második pedig bár jól áll de nem marketingelik eléggé és az sincs alapból benne az osben
a windows messenger önmagában nagyon fapados
az msn messenger plus meg hivatalosan nem támogatott innentõl kezdve meg hiába is tud sokat
a hetes lenne már jó ha együtt menne az msn plussal de hát még mindig béta
jelenleg az a nagy negatívja, hogy nem tud offline üziket küldeni fogadni
ha jól tom ezzel szenvednek most a 7es bétában, hogy ne csak a bugos icq tudjon offline üzizni
szóval lassan a passziánszon kívül már mindent kiszedtek a winbõl :)
a verseny az 50-50nél kezõdik ezt pedig kiváncsi lennék hogyan érnéd el ha nem akarnád, hogy népos legyen
csak a szakikból nincs annyi, hogy kirakja az 50%ot
a szakik mindig is meg fogják buherálni a dolgokat maguknak és miattuk kevésbé fognak fejleszteni mint a síró nem szakikért... utóbbiak pedig mindig is többen lesznek
emiatt már a kõkorszaki winekben én is sírtam de azóta is az az egy mondat cseng vissza a fejemben amit még billy mondott valamerre, hogy törekednek arra, hogy a nagymama is használni tudja :S
innentõl meg mit várunk. nem akarnak megkomolyodni, pedig szerintem ezt a sok egyszerûsítéses baromságot nem kerül kevesebb erõfeszítésbe megcsinálni mint csinálni egy advanced verziót. csak hát úgy néz ki az egyszerûbbnek nagyobb a piaca
Tudom, csak mondtam egy MP-t amely fizetõs és mégis van neki piaca. A BSPlayer meg fizetõs is meg ingyenes verzió is van. Ja és a WinDVD ami a hardware-vel jön ingyen az nem ingyen van, ugyanis a forgalmazó licenszdijat fizet a gyártónak, igaz álltalában alacsonyabb áron, de a gyártó igy is hasznot könyvel el.
minden kereskedõ saját magáért van és ezzel egy idõben a konkurencia ellen, a monopol helyzet csak az utóbbi sorait ritkítja. A lényeg, hogy nem érted vannak csak általad. A verseny helyzet miensége ebbõl a szempontból nem számít.
A Netscape az IE 3.0-ig jobb volt aztán meg fényévekkel lemaradt az IE 4.0 már komolyan eltemette, és ez így lett volna akkor is ha nem integrálják a Windowsba. Csak éppen az lett volna a baj, hogy a web elterjedése lassabban történt volna meg. És igen a téves kezelés alatt a szakszerûtlen beavatkozást értem, és mérget vehetsz, hogy az OEM piacon a kiherült verziót fogják alkalmazni, mert ezt megköveteli a törvény, vagyis ha a polcról vásárolsz akkor ott lesz mindkettõ (mert akkor választás kérdése), de ha gépet veszel akkor azon nem lesz media player mert az már megtörtént dolog, ami a vásárló tudta nélkül történik, és itt az EU bizottság elfogadhatatlannak tartja, hogy valaki a nyakunkba akassza a media playert is mégha ingyen is. Egy ideélis piacon nincs monopolium (itt most nem az állami monopoliumokról beszélek), de sokszor csakis létrejünnek a monopoliumok mert a piacon meglevõ erõk nem tudják ezt megakadályozni, de ha ezeket a monopoliumokat mindenáron megszüntetni akarja pl. az állam akkor ez több kárt hoz mint hasznot. És egyetértek veled, hogy a monopoliumok saját magukért vannak, de ez nem zárja ki egyes esetekben a vásárlók hasznát sem, ahhoz az esethez képest ha megszüntetünk egy monopoliumot de nem adunk választ az ez által megjelent kérdésekre.
Pl. egy kis faluban van egy bolt (és csak egy), tehát alapjából véve monopol helyzetben van, mindenki rá van kényszerítve, hogy ott vásároljon. Ha van üzleti érdek (piac) akkor nyilnak még boltok de ha nincs (a piaci tényezõk nem képessek elõállítani optimális piacot) akkor ez az üzlet az egyetlen hely ahová vásárolni járhatnak a lakósok. Na most ha külsõ erõ beavatkozik és nehezíti az bolt munkáját, vagy netalán becsukásra kényszeríti akkor a falu lakóinak ez a kárára megy, mert nem lesz nekik hová menni vásárolni. Ebben az esetben az államnak az az érdeke, hogy könyebbé tegye a bolt munkáját, mert nincs alternativ megoldás. Éppen ez történik akkor amiko beavatkoznak a monopoliumok életébe. Mert ha a piacon megvan a feltétel akkor nem lesz monopolium, ha pedig nincs akkor meg nem lehet õket megszöntetni. (ez alol kivételessek az államilag alapított és mûködtetett monopoliumok, amelyek álltalában nem a piaci szabályok álltal mûködnek).
Ide raknám pl. hogy az olcsó munkaerõ, bõvülõ infrastruktúra és nagymennyiségû cash-flow országok mint pl. Kina is monopoliumnak tekinthetõ, mert jelenleg konkurencia nélkül van a munkaárak piacán (és ezért mindent amit csak lehet ide visznek át gyártani), tehát most ide hogyan kell beavatkozni? Lebombázni Kínát? Megtiltani a cégeknek a munka kihelyezést? Ez is ugyanolyan téves kezelés lenne, egyszerûen alkalmazkodni kell a változásokhoz. És ahogyan a HVG cikk szerzõje irta, ha nem kell vekkeróra, mert minden mobilban van ébresztõ funkció, akkor nem a vekkeróra gyárakat kell védeni azáltal, hogy betiltjuk az ébresztõ funkciót a mobilban, hanem azt a kérdést kell feltenni, miért kell vekkerórát gyártani ha már nincs rá szükség. Most ezszerint ma is gyártani kellene lovaskocsikat? Nem? Volt olyan lovaskocsigyár amely tönkrement, és van olyan amely átalakult autógyárnak... és ez így megy tovább, ez államilag nem szabályozható, bár nem a fejlõdés károsítása nélkül. A globalizáció olyan dolgokat hozott az életünkbe amelyeket sajnos sokan nem tudnak értelmezni, és ez miatt téves lépésekkel akarják megoldani a felmerült problémákat. AZ EU pl. a lehetõ legrosszabb idõben jött létre (100 éve a megfelelõ pillanat után), most amikor egy világszintü globalizációnak vagyunk a tanúi, egy EU amely ellemileg korlátolva van a területi, meg gazdasági fejlettségi meg stb. alapokon, a maga legnagyobb ellensége. Amire felébrednek és észreveszik, hogy a Világ egy nagy falúvá nõtt ki addigra már késõ lesz. Van egy erõss USA, Japán és napról napra erõsebb Ázsia (itt mindenekelõtt Kínára gondolok) ahol sokkal rugalmasabb modelek alapján mûködnek a dolgok mind az integrált EU-ban. Ezek nem fognak várni az EU szabályozásaira, minden olyan hely ahová nehéz bemenni csak akkor érdekes dolog ha nincs máshová bemenni. Ha viszont van akkor senkit sem fog érdekelni. Egy bõvülõ Kínai piac könnyen helyetesítheti az EU piacát és ezt a multik így is fogják látni (itt most nem a Microsoftra gondolok, de persze õk is kivesznek egy nagy darabot az ugynevezett EMERGING MARKET-ekbõl), az EU meg a maga túlszabályozásaival saját maga alatt vágja a fát... na itt most kitértem a monopoliumok szabályozásáról egy szélesebb gazdasági stb. szabályozásra, de a monopoliumok nem csak cégek lehetnek... vagy tévedek?
érdekes a cikk a 3. bekezdésig teljesen egyet értek vele és még a példákat is frappánsnak találom, de a 4. bekezdéssel mint kiskereskedõk leszármazotja nagyon nem értek egyet és ha ennél a példánál maradok máris nem értek egyet az egész cikkel. Nehéz dolog ez.
Bocs, hogy okoskodok, de tudtommal az FF elotti idokben a Netscape volt a meno, IE nem is szamitott egeszen addig, mig alap nem lett a Windowsban.
MONOPOLY TÉVES KEZELÉSE == ROSSZ DOLOG
Mit ertesz teves kezeles alatt? Azt, hogy az EU beavatkozik? Szerintem is szar dolog, teljesen felesleges, sot, megkockaztatom, hogy ertelmetlen is. Szerintem a Windows Blind Edition (:) csak nagyon minimalis peldanyszamban, egy-ket forgalmazonal lesz csak kaphato. Ezzel EU letudva. De jegyezd meg: a monopolium nem erted van, hanem sajat magaert.
OK az MPlayer, sõt HU fejlesztésû, de ingyenes, és én azt mondtam mondj egy mp-t amely összehasonlítható a WMP-vel és fizetõs.
És MONOPOLY != JO DOLOG,
de
MONOPOLY TÉVES KEZELÉSE == ROSSZ DOLOG
ja és most ha a Firefox elterjed, és a weboldalak kezdenek XHTML 1.1 + CSS2 szabványos oldalak lenni, akkor az IE 7.0-ban az MS is majd pontossan implementálja a dolgokat, ez a piaci reguláció, de ha az IE-t kidobnánk a Windowsból és egyidõben nem lenne jobb vagy ugyanojan jó alternativa (a Firefox elötti idõkre gondolok) akkor ezzel többet ártanánk a piacnak mint amennyit segítenénk (ez lenne a monopólium rossz kezelése), viszont ha meg van jó alternativ termék akkor az megtalálja a vevõt és ezáltal rákényszeríti a piac többi részvevõit is, a folyamatos fejlõdésre. A Windows kiherülése még veletlenül sem...
Ha a ceruzagyartast masok is elkezdik, akkor mar nem monopolium. A 100eFt-t kepletesen ertettem. A gyemantos pelda tokeletes szerintem ide, tekintve, hogy komoly szakertelmet igenyel a kitermelese es feldolgozasa, akarcsak az oprendszerek fejlesztese is.
A WMP-t pedig videolejatszasban veri az MPlayer: csomo codec-et nativan ismer, gyors es ha sajat magad forditod, akkor meg optimalizalt is. MPlayert pl. csak forditani szabad pl. Linux ala, hogy az rendesen kihasznalja mondjuk az MMX-et, SSE-t, stb.
Es az MS szerintem nem art a piacnak tulsagosan, de pl. elgondolkodtato, hogy az IE keptelen a szabvanyos XHTML 1.1+CSS2 oldalakat jol megjeleniteni. Ezek olyan dolgok, amiket minden mas jol jelenit meg. Azzal, hogy az IE nem tartja be a szabvanyokat, rengeteget art a piacnak, ugyanis az IEizmusok soxor hajlamosak kilokni a "tisztesseges" bongeszoket (amik rendesen jelenitik meg a szabvanyos oldalakat).
Ha igaz amit a gyémántpiacról irsz, akkor az nem megfelelõ példa, ugyanis a gyémánt az egy rikta anyag ami nem található meg mindenütt és ami még véletlenül sem hasonlítható össze a szoftverrel.
Ha meg az a cég a ceruzát 100eFt-ért árulna akkor nem venné meg senki és ezáltal leengedné az árát, vagy válaszként mások is ceruzát kezdenének csinálni és idõvel a kinálat-kereslet szabályozná a ceruza árát és a ceruzagyárak számát. Persze a monopóliumokat én sem kedvelem, de azért nem vagyok annak a hozzáállásnak sem a hive, miszerint rögtön fejbe kellene õket vágni, ez helyett komolyan megkell vizsgálni a dolgokat és nem szabad elhamarkodott döntéseket hozni, de ide egy neutrális oldal kell aki szakmai szempontból magas szinten van és aki nem hajlik egyik oldal felé sem, és ez az amit manapság lehetetlen biztosítani. Ha ezt figyelembe veszem akkor inkább a piac szabályzását magára a piac résztvevõire hagynám, minthogy rossz beavatkozással kijavíthatatlan károkat okozzak. Itt most az a kérdés, hogy ártott e a Microsoft a piacnak (és itt egyaránt értem a vásárlókat is meg a konkurenciát is)? És ha a válasz szerinted IGEN akkor, hogy nem ártott pl. a Firefoxnak is, egyszerûen azért mert ott megvan a minõség a Netscapeánél meg nem volt meg. Egyidõben mondj nekem egy media lejátszót ami a WMP ködökéig ér és amiért fizetni kell. Az Apple megoldásai szintén ingyenessek (a QuickTime Pro igaz nem), a Real Networks-é meg olyan szemét, hogy akár törvényt is hozhatnának a betiltása érdekében , és én pl. mégis használok pl. WinDVD-t, meg BSDPlayert, és hiszem azt, hogy még sokan (vagy WinAMP-ot vagy stb.), és azt is, hogy ezek a cégek is egésszen jó megvannak, mert másképpen már megszüntek volna létezni, tehát magának a konkurenciának nem ártott, a vevõk, hát nekik meg még úgy sem. Tehát itt az a baj, hogy egy anti-monópolium fajta megoldást gyakorolnak olyan érvekkel amire nevetséges, a Media Player-nek ehhez semmi köze sincs, és ha már az MS-t a monopóliumból akadó elönyök kihasználásával akarták vádolni és büntetni, akkor hiszem azt, hogy sokkal jobb érvekkel is elõálhattak volna (röviden az MS megérdemelte a büntetést, de azért büntették meg, mert nem kötött vasárnap nyakkendõt, holott gyilkosságal is vádolhatták volna - persze itt most metaforikussan fejezem ki magam), és ez az ami lényegessen hátborzongtató.
Meg egy erv. Konkretan Pheel mondta, hogy egy szoftver(rendszer) erteke annyi, mint amennyibe egy masik megoldasra valo atteres kerul. Ha monopolium van (totalis, pl. nincs alternativa), akkor ez az ertek tetszoleges lehet. Pl. ha csak az XY ceg gyartana ceruzakat, akkor egy egyszeru cerka ara kb. 100eFt is lehetne :-)
Komolyra forditva a szot: ez hol eri meg nekunk? Win vs. Linuxra kivetitve a dolgot: ha a Linux egyre inkabb teret nyer (meg a BSD, meg a ...), akkor ertelemszeruen a Windowsok arai lejjebb, mig a Linux alapu megoldasok arai felfele fognak menni. Ha a piac egeszsegesen lenne felosztva, akkor a ket megoldas arai tenyleg a kepessegeiknek megfeleloen lennenek elosztva.
Csak egy peldat meg zarasnak. Ha jol tudom, akkor a gyemant forgalmazasat regebben egyetlen egy ceg vegezte. Ez a ceg, hogy a gyemant vilagpiaci ara magas legyen, kevesebb gyemantot termelt. Ez ahoz vezetett, hogy a gyemant kib*szott draga volt, es a banyaszati eljarasok sem fejlodtek. Kerdezem: jo ez?
Ize, a HUPon konkret kozgazdasagi es egyeb, a cikk irojaval kapcsolatos hatterinformaciok is elokerultek. Pl. azok az uj kozgazdasagi modellek, amiket emlit a cikk (tudod, a jobb a monopolium tipusuak) erosen megkerdojelezhetoek, ugyanis nincs matematikai alapja, vagy van, de hianyos. Peldanak okaert a Microsoftos fiuk is csinaltak egy hasonlo modellt. Ez is bekerul idovel a Get the Facts es tarsai koze...
Én is olvastam a Magyar Narancsban megjelent kommentárokat és persze a HUP-on elhangzottakat is, de azért azt hiszem, hogy nem igen van röhögni való a dolgokon inkább neutrálissan elgondolkodni kell rajtuk... mert ugye a HUP-on a másik oldal van és az nem igen tud objektív lenni, mégegyszer valamit ki kell venni az egyik oldalból valamit a másik oldalból, de egyértelmûen ide vagy oda állni nem vezethet jóhoz.
Hehe, HUPon mindenki ezen a cikken rohogott. Egyetertek azonban azzal, hogy pl. az egyseges dokumentumformatumok es protokollok rendkivul hasznosak, amig - es itt van az kutya eltemetve - a leiras szabadon elerheto es felhasznalhato. Ami ugyebar egy .doc formatumrol nem mondhato el, viszont az .rtf-rol (Rich Text Format) mar igen. De ez egy kicsit OFF volt.
Talán Windows XP Kiherült Kiadás... vagy még jobb
Windows nonXP (non eXPerience) Progress Braking Edition - mert hamarossan az EU verziókban sok minden hiányozni fog az USA vagy Ázsiai verzióktól eltérõen és akkor ez már társadalmi hátrány fog lenni, na jó jó, tudom, hogy mindenki azt telepít amit akar, de a userek 90% nem tudja ezt még elképzelni sem... de hát ez is csak egy világnézet ami lehet téves is meg persze nem is.
nem árt elolvasni, nem mondom, hogy egyet kell érteni a szerzõvel, de van benne valami amitõl mindenki elgondolkodhat egy picit, különben itt nem csak a Windowsról és az MS-rõl van szó...
windows emasculated project, azaz Windows EP (csak hogy rímeljen az XP-re.)
Olyan nagy fejlesztések nem is voltak a Windows 2000-hez képest. Igaz, nem is telt el a kettõ megjelenése között olyan számottevõen nagy idõ-ezért vagyok kíváncsi a Longhornra, vajon mit hoznak össze (WinFS-t sajnos nem; remélem lesz valami valóban hasznos újítás is...)
Szerintem nem feltétlenül kéne új nevet adni neki, elég lenne csak bazi nagy betûkkel "MediaPlayer is not included" kiírni-mint ahogy a "20%-al több" meg hasonló baromságokat is teszik.
szép kilátások... :)
esetleg a windows könyvtárat kis törölheted és akkor végképp nem sipákol
de van , mert lehet a dllcache-t is törölni , utána már nem tudja honnan visszatenni , csak akkor sipákol :)
ott a pont. Egy látványorgia, de nagyon komoly fejlödést nem tudnék mondani, amit az XP tartalmaz.Lehet tájékozatlan vagyok ezügyben. (én egy winFs szintü fejlesztést hívok fejlödésnek nem a plusz varázslókat, vagy a védelmi mechanizmusokat.)
Eltávolíthatóság.
Ha manuálisan letörlöd az "iexplore.exe"-t, akkor 5 másodpercen belül a rendszer visszarakja oda, ahol volt. esélyed sincs:)
ne legyen default .. vagy legyen levakarható . vagy legyen egy hóm meg egy pr0 verzió .. ahogy eredetileg beharangozták .. ehhez képest kiadtak egy ilyen langyi buziknak való színes szagos zöldmezõs kékfelhõs látványorgiát Professional néven..
Beléd nem kötöttem csak a mondandódba, másrész olvasni tudni kéne, az írni-t azt magamra írtam nem rád... A spy nem igazán kártékony sokszor észre se veszed (csak lassít)... Az IE meg ezeket beengedi ezeket simán (tiltakozhatsz hogy fel kell tenni ezt vagy azt és nem engedi be, de akkor az már más program) nekem csak az a problémám hogy ez itt van, rontja a levegõt és még levvenni se lehet, ha a media playert le lehetne vanni akkor az EU ebbe nem is kötött volna bele (hanem másba)...
Én Windows XP Neutered Edition-nak hívtam volna...
:)
Y
Legyen a neve sztem Blind Windows, azaz vakablak.
V. lehetne Doors.
A Spy progik azok kartékonyak, egy Microsoft progi nem hinném hogy túl kártékony lenne.
A helyesírásól annyit, hogy a fórum az nem helyesírási verseny. Ugyan azt csináltad mint az EU, olyanért belémkötöttél aminek semmi értelme.
Az meg hogy valami bugos az megint más dolog...
Pölö a "fenn van azt kész, nem zavar" hozzáállás nem 100% mûködik mert a sima messengernél kivettem hogy bekapcsoljon magától mert van egy másik msn-em, mégis ahogy fel megyek a netre, az is bejelentkezik így jelentkezhetek be újból... Idõ után idegesítõ fölleg hogy nem igazán tom kikapcsolni mert bugos, azzal szórakozni meg nem akarok hogyleszedem
Hmm meg kéne tanulnom helyesebben gépelni, van egy pár elírás :P
Ennyierõvel mondhatnád: mi a vbaj a spy proikkal, fenn van azt kész? minek leszedni?
De miért baj az hogy fent van? Fent van nem használod, teszel fel helyettük mást ha akarsz, ennyi...
Ezzel nem értek 100%ig egyet, már amikor leírtál le lehet végülis törölni, itt inkább arról lenne szó hogy nem igazán lehet leszedni a media playert vagy az IE-t (meg persze a többit cucot amire nincs sok szükség)...
Olvastam egy Win XP OEM-en, hogy a doboz kinyitásával elfogadom a dobozban található szerzõdés minden részletét.
Úgy érted legyen egy kernel, és az össes többi komponens választható legyen, hogy felrakod-e vagy sem... Húúú, de ismerõs :) Csak hát nem menne, mert még egy normális csomag kezelõt sem sikerült kiadnia az M$-nak, ami viszont sokkal fontosabb lenne mint a többi resztli amit itt felsoroltatok...
Ez már nagyon szánalmas, nemtom mi a fészkes fenét akar a (P)unió mert ez már fáj...
Bazz ha akarok más progit telepíteni akkor ugyis megteszem, ez van, aki meg láma és nem ismer a Windows Média Playernél jobbat vagy mást, az meg is érdemli.
Jövõre majd kitalálják hogy a File managereket gyártó cégeket is háttérbe szorítják mert mindneki a Windows explorert használja. Kész vicc!!!
Pont erröl beszélek. Van rajtad sapka, vagy nincsen? :)
Pont errö lszó lez az egész. Megtörni egy monopóliumot. Ezért megregulázom öket mindenért. Ha más nem a dobozon lévö szímkombinációt kifogásolják majd, hogy kötödik XY ország nemzeti szineihez, és diszkriminatív. Vagy mittomén, csak legyen valami.
Semmi másról nincs szó, mint a media playerben feljövõ reklámfelületekrõl, ezt irígylik a Microsofttól.
Ennyi erõvel ne legyen benne:
Jegyzettömb, Számológép, Virtuális billentyûzet, Intézõ, CD-írás támogatás, Játékok, Biztonsági mentés, Outlook etc.
Függetlenül attól, hogy ki mennyire használja ezeket, ki kéne hagyni õket, hiszen más szoftvereket is lehet használni ezek helyett. Mi számít egyáltalán alapvetõ rendszerkomponensnek? Ennyi erõvel desktop se kellene, mi a fasznak, nem létszügséglet a rendszer mûködtetéséhez. Ökrök.
Lehet igazad van. Bár nekem most olyan érzésem van, hogy komolyan rádurvultak az m$-re. Meggyözödésem, hogy szándékos a dolog, hisz európában nagyon favorizálják az OpenSourcot.(jó ázsiában is, de mostt itt született döntés:)
Tehát direkt. Ha visszaolvastok, akkor láthatjátok, hogy amikor kihírdették az ítéletet megírtam pont itt, hogy aztán belekötbnek majd az ár/érték arányba, és az elkészült MP nélküli winbe. Ahol csak lehet, amikor csak lehet.És így is lett:)
most az mondom, hogy le fogják tiltani az Mp-s verziót európában.Talán 1 éven belül, de leeht másfél. úgy látom, hogy az EU lépésröl lépsre fogja egyszerüen ellehetetleníteni az OEM csatornáit az m$-nek.
Én amondó vagyok egy egy szervezett romboló müvelet m$ OEM értkéesítése ellen.
Sztem is jó lenne egy még Pr0bb windoz , mert a mostani professional is elég butácskának tekinti a júzert.. teszemazt az installja pont olyan bárgyú mint a hómnak, és úgyan úgy teleszarja magát mindenféle driverekkel és komponensekkel, amiket sose fogok használni.. [pl. help, pl. távsegítség KÉRÉSE, pl. több júzer, pl. dial up.. pl. hp driverek.. etc]
Végülis poénnak nem rossz, legalább EU megmondja mit akar .. mi meg levarezoljuk majd a USA-s win-t, ill. m$ úgyse fogja beszüntetni a forgalmazást, ahhoz túl nagy piac az EU, inkább megcsinálja ezeket a hülyeségeket. Amik mellesleg nem is olyan nagy hülyeségek.
most komolyan ennyire értetlen vagy esetleg tévesen adtad meg az életkorodat...
a piac miatt vetették ki a wmp-t a windózból, mert a m$ visszaélt a monopol helyzetével, leaglábbis a bíróság döntése szerint, én ebben nem nagyon akaródzok állást foglalni, de mindenesetre tény, hogy nem tették lehetõvé kezdetben, más lejátszóprogram választását ill. lejátszóprogram nélküli win sem létezett. Így ha nincs rá szükséged, akkor is meg kellett venned, ill. a többi lejátszóprogramnak esélye sem volt az egységsugarú júzerek körében, mert a statisztikai átlagjúzer még ahhoz is alulképzett, hogy google-ben rákeressen a media player kifejezésre.
A törvéntelen azaz illegális másolatokat pedig teljesen felesleges volt felhozni, mert azokra nem igazán úgy vonatkozik a törvény, lévén a törvény szempontjából nem is létezheznének.
Én is örülnék neki, ha kiadnának I.E., és más lassú vackok nélküli WIN-t, de ne kérjenek el 10 ezer Ft-nál többet. A magyarok és a volt szoci országokban vinnék, mint a cukrot.
Megszólalt nagytudású barátunk....
szerintem: windows pure
csak azt nem értem, mért pont a media player b.ssza a csõrüket... és a többi? (ie, oe, msn)
???
ez egy nevetséges téma. kár ezzel kapcsolatban kihírazni bármit is. vagy csámcsogni jó a kis semmittudóknak?...
neonlight: egyenlore egyre kisebb az esélye, hogy az EU a szoftver szabadalmakat bevezeti. Hála a lengyeleknek.Nah meg a hollnadoknak.
sztem az eu nem fogja megallitani az ms-t. nemsokara bejonnek a software szabadalmak es az ms visszavag, a linuxot meg ellehetetlenitik.
nem tudom mi köze lehet hozzá, de ha szükség lesz erre az m$ marketingesei majd elmondják nekünk ;DDDDDDDDDDD
Nem akarlak sértegetni, de ez a "Nature edition" marha gázul hangzik.
El képzelni sem tudom, hogy egy operációs rendszernek mi köze lehet a természethez:))))